coen.wz.cz

rozpis kvalifikace

rozpis zápasů EURO 2016

statistiky

regulations

euro 2020 - UEFA

uefa.com

 

 

 

1. koš

2. koš

3. koš

4. koš

 

 ITA Itálie

 czE Česko

 tUR Turecko

 GER Německo

 RUS Rusko

 SWE Švédsko

 irl Irsko

 ESP Španělsko

 suI Švýcarsko

 POL Polsko

 ISL Island

 ENG Anglie

 aut Rakousko

 rom Rumunsko

 wAL Wales 

 por Portugalsko

 CRO Chorvatsko

 svk Slovensko 

 alb Albánie 

 bel Belgie

 UKR Ukrajina

 hun Maďarsko

 nir Severní Irsko

 

 

Los základních skupin EURA 2016. Metodika výpočtu a rozepsaný Český koeficient: konečné pořadí zde!

 

Za každý zápas se uděluje 10 000 bodů.

Za výhru je 30 000 bodů, za remízu 10 000 bodů.

Za každý vstřelený gól je 501 bodů, za každý inkasovaný gól se odečítá 500 bodů.

Pokud zápas skončí penaltovým rozstřelem, oba týmy získávají 10 000 bodů, vítěz rozstřelu ještě dalších 10 000 bodů.

O tom kdo bude při losování v jakém koši, rozhodne národní koeficient. Ten se vypočítává podle následujících výsledků:

z kvalifikace a z EURA 2012, z kvalifikace a MS 2014 a z kvalifikace EURA 2016.

Bonusy:

 

Změna v bonusech. UEFA ponížila dva bonusy v rámci kvalifikace o EURO. Za play-off bude 4000 a za skupinu 8000 bodů.

Tato změna bude uplatněna až od EURA 2016.

 

 

 

play-off

skupina

osmifinále

čtvrtfinále

semifinále

o bronz

finále

EURO

6000

90

0

12000

18000

28000

0

38000

MS

4000

8000

12000

18000

28000

18000

3800

 

Váha výsledků (starší cyklus má menší váhu, neboť se upřednostňují novější výsledky a tím i aktuální forma):

 

 

kvalifikace + EURO 2012

kvalifikace + MS 2014

kvalifikace EURO 2016

příklad zisku bodů

14000

18000

25000

váha bodů

1 (20%)

2 (40%)

2 (40%)

body celkem

14000

36000

50000

 

 

 

 

celkem bodů z 3 cyklů

100000

 

 

dělící faktor

5

 

 

koeficient

20 000

 

 

 

 

Rozepsaný Český koeficient:

Cyklus p

vní (kvalifikace a EURO 2012):

Cyklus druhý (kvalifikace a MS 2014):

Cyklus třetí (kvalifikace EURO 2016):

Zápasy celkem 14 * 10 000 = 140 000

Zápasy celkem 10 * 10 000 = 100 000

Zápasy celkem 10 * 10 000 = 100 000

Výhry celkem 8 * 30 000 = 240 000

Výhry celkem 4 * 30 000 = 120 000

Výhry celkem 7 * 30 000 = 210 000

remízy celkem 1 * 10 000 = 10 000

Remízy celkem 3 * 10 000 = 30 000

Remízy celkem 1 * 10 000 = 10 000

Vstřelené branky 19 * 501 = 9519

Vstřelené branky 13 * 501 = 6 513

Vstřelené branky 19 * 501 = 9519

Inkasované branky 14 * (-500) = -7000

Inkasované branky 9 * (-500) = -4500

Inkasované branky 14 * (-500) = -7000

Bonus za dva zápasy baráže = 12 000

 

 

Bonus za tři zápasy skupiny EURA = 27 000

 

 

Bonus za čtvrtfinále EURA = 18 000

 

 

Body celkem: 449 519 / 14 zápasů = 32 109

Body celkem: 252 013 / 10 zápasů = 25 201

Body celkem: 322 519 / 10 zápasů = 32 252

Závěrečný přepočet: cyklus první * 1 + cyklus druhý * 2 + cyklus třetí * 2 / 5

Česko 32 109 + 25 201 * 2 + 32 252 * 2 / 5 = 29 403 bodů

 

 

EURO 2016 - Šest skupin po čtyřech. Postoupí vždy první dva a čtyři nejlepší ze třetích míst.

Jízdní řád EURA (datum, čas, stadion).

 

 

 

Skupina A

z

skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina B

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina C

z

skóre

v

r

p

body

 

1

 Francie

3

4:1

2

1

0

7

 

1

wAL Wales 

3

6:3

2

0

1

6

 

1

GER Německo

3

3:0

2

1

0

7

 

2

suI Švýcarsko

3

2:1

1

2

0

5

 

2

ENG Anglie

3

3:2

1

2

0

5

 

2

POL Polsko

3

2:0

2

1

0

7

 

3

alb Albánie 

3

1:3

1

0

2

3

 

3

svk Slovensko 

3

3:3

1

0

1

4

 

3

nir Severní Irsko

3

2:2

1

0

2

3

 

4

rom Rumunsko

3

2:4

0

1

2

1

 

4

RUS Rusko

3

2:6

0

1

2

1

 

4

UKR Ukrajina

3

0:5

0

0

3

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skupina D

z

skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina E

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina F

z

skóre

v

r

p

body

 

1

CRO Chorvatsko

3

5:3

2

1

0

7

 

1

ITA Itálie

3

3:1

2

0

1

6

 

1

hun Maďarsko

3

6:4

1

2

0

5

 

2

ESP Španělsko

3

5:2

2

0

1

6

 

2

bel Belgie

3

4:2

2

0

1

6

 

2

ISL Island

3

4:3

1

2

0

5

 

3

tUR Turecko

3

2:4

1

0

2

3

 

3

irl Irsko

2

2:4

1

1

1

4

 

3

por Portugalsko

3

4:4

0

3

0

3

 

4

czE Česko

3

2:5

0

1

2

1

 

4

SWE Švédsko

2

1:3

0

1

2

1

 

4

aut Rakousko

3

1:4

0

1

2

1

 

 

 

 

tabulka třetích míst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

svk Slovensko 

3

3:3

1

0

1

4

 

Určení čtyř nejlepších týmů z třetích míst. Co rozhoduje:

 

Co rozhoduje o určení pořadí při bodové shodě ve skupině:

 

2

irl Irsko

2

2:4

1

1

1

4

 

A - počet bodů

 

1 - počet bodů ze vzájemných zápasů

 

3

por Portugalsko

3

4:4

0

3

0

3

 

B - skóre

 

2 - skóre ze vzájemných zápasů

 

4

nir Severní Irsko

3

2:2

1

0

2

3

 

C - vstřelené góly

 

3 - vyšší počet vstřelených gólů ze vzájemných zápasů

 

5

tUR Turecko

3

2:4

1

0

2

3

 

D - žebříček fair-play

 

4 - skóre ze všech zápasů ve skupině

 

6

alb Albánie 

3

1:3

1

0

2

3

 

E - koeficient

 

5 - vyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů ve skupině

 

 

 

6 - žebříček fair-play (EURO 2016)

 

 

 

7 - koeficient

 

 

 

 

   Osmifinále EURO 2016:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švýcarsko

1:1, 4:5 pen.

Polsko

Německo

3:0

Slovensko

 

 

 

 

 

 

 

 

Wales

1:0

Severní Irsko

Maďarsko

0:4

Belgie

 

 

 

 

 

 

 

 

Chorvatsko

0:1

Portugalsko

Itálie

2:0

Španělsko

 

 

 

 

 

 

 

 

Francie

2:1

Irsko

Anglie

1:2

Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Systém pro sestavení dvojic pro osmifinále EURO 2016:

 

    1 - druhý ze skupiny A – druhý ze skupiny C (25. června 15:00, Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne)

 

    2 - vítěz skupiny B – třetí ze skupiny C (25. června 18:00, Parc des Princes, Paris)

 

    3 - vítěz skupiny D – třetí ze skupiny F (25. června 21:00, Stade Bollaert-Delelis, Lens)

 

    4 - vítěz skupiny A – třetí ze skupiny E (26. června 15:00, Parc Olympique Lyonnais, Lyon)

 

    5 - vítěz skupiny C – třetí ze skupiny B (26. června 18:00, Stade Pierre-Mauroy, Lille)

 

    6 - vítěz skupiny F – druhý ze skupiny E (26. června 21:00, Stadium Municipal, Toulouse)

 

    7 - vítěz skupiny E – druhý ze skupiny D (27. června 18:00, Stade de France, Saint-Denis)

 

    8 - druhý ze skupiny B – druhý ze skupiny F (27. června 21:00, Allianz Riviera, Nice)

 

    O tom ke komu budou přiřazeny postupující třetí týmy, rozhodla tabulka, která počítala s každou možností, ze kterých skupin se bude postupovat:

    Pouze vítězové skupin A, B, C a D čekali na postupující ze třetích míst.

 

postupující ze třetích míst budou z těchto skupin:

vítěz skupiny A se v osmifinále střetne se třetím klubem ze skupiny:

vítěz skupiny B se v osmifinále střetne se třetím klubem ze skupiny:

vítěz skupiny C se v osmifinále střetne se třetím klubem ze skupiny:

vítěz skupiny D se v osmifinále střetne se třetím klubem ze skupiny:

A   B   C   D

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

A   B   C   E

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny E

A   B   C   F

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

A   B   D   E

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny E

A   B   D   F

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

A   B   E   F

třetí ze skupiny E

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

A   C   D   E

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny E

A   C   D   F

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny F

A   C   E   F

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny F

třetí ze skupiny E

A   D   E   F

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny A

třetí ze skupiny F

třetí ze skupiny E

B   C   D   E

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny E

B   C   D   F

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

B   C   E   F

třetí ze skupiny E

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

B   D   E   F

třetí ze skupiny E

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny B

třetí ze skupiny F

C   D   E   F

třetí ze skupiny C

třetí ze skupiny D

třetí ze skupiny F

třetí ze skupiny E

    Čtvrtfinále EURO 2016:

 

    A – Polsko vs. Portugalsko 1:1 - 3:5 pen. (30. června 21:00, Stade Vélodrome, Marseille)

 

    B – Wales vs. Belgie 3:1 (1. července 21:00, Stade Pierre-Mauroy, Lille)

 

    C – Německo vs. Itálie 1:1 - 6:5 pen. (2. července 21:00, Nouveau Stade de Bordeaux, Bordeaux)

 

    D – Francie vs. Island 5:2 (3. července 21:00, Stade de France, Saint-Denis)

 

 

    Semifinále EURO 2016:

 

    Portugalsko – Wales 2:0 (6. července 21:00, Parc Olympique Lyonnais, Lyon)

 

    Německo – Francie 0:2 (7. července 21:00, Stade Vélodrome, Marseille)

 

 

    Finále: Portugalsko – Francie 1:0p.

 

 

 

Kvalifikace:

Anglie je pátou zemí, které se podařilo projít evropskou kvalifikací bez ztráty bodu. Jde o šestý případ, Francii se to povedlo už 2x. Podrobnosti zde.

Německo se kvalifikovalo už na dvanácté EURO, což je evropský rekord. Jedenáctou účast má Rusko, desátou Španělsko a devátou Itálie, Francie a Anglie.

Pět země bude mít na evropském šampionátu premiéru: Island, Severní Irsko, Wales, Albánie a Slovensko.

Nejvíc gólů dalo Polsko (33) patnáct z této porce do sítě Gibraltaru. Rumunsko inkasovalo za deset zápasů jen 2x.

Pět remíz (nejvíc v celé kvalifikaci) mají na kontě Lotyšsko a Rumunsko. Lotyšsko však nevyhrálo a Rumuni neprohráli ani jeden zápas.

Při losu skupin EURA bude v prvním koši: Německo, Španělsko, Anglie, Portugalsko a Belgie.

Šest zemí postoupilo z prvního koše, osm z koše druhého a pět z koše třetího. Čtvrtý koš byl velmi neúspěšný, postup slaví jen Wales.

Tři překvapivé postupy z pátého koše: Island, Severní Irsko a Albánie.

 

 

            

     Rozdělení do výkonnostních košů před losem evropské kvalifikace o EURO 2016:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. koš

2. koš

3. koš

4. koš

5. koš

6. koš

 

 

 

  Španělsko

 CRO Chorvatsko

 srb Srbsko

  Černá Hora

  Island

  Lucembursko

 

 

  Německo

  Ukrajina

 tUR Turecko

  Arménie

 nir Severní Irsko

 kzk Kazachstán

 

 

  Nizozemsko

 SWE Švédsko

 slo Slovinsko

 sco Skotsko

  Albánie 

 lie Lichtenštejnsko

 

 

  Itálie

  Dánsko

 isr Izrael

  Finsko 

 lit Litva

 far Faerské Ostrovy

 

 

  Anglie

  Švýcarsko

  Norsko

 lat Lotyšsko

  Moldavsko

 mlt Malta

 

 

 por Portugalsko

 bel Belgie

  Slovensko

  Wales

  Makedonie

  Andorra

 

 

  Řecko

 czE Česko

  Rumunsko

  Bulharsko 

 aze Ázerbájdžán

  San Marino

 

 

  Rusko

  Maďarsko

 aut Rakousko

 est Estonsko

  Gruzie

 Gibraltar Gibraltar

 

 

  Bosna

 irl Irsko

  Polsko

  Bělorusko

  Kypr

  Francie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Kvalifikace o EURO 2016:

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skupina A

z

skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina B

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina C

z

skóre

v

r

p

body

 

 

1

czE Česko

10

19:14

7

1

2

22

 

1

bel Belgie

10

24:5

7

2

1

23

 

1

ESP Španělsko

10

23:3

9

0

1

27

 

 

2

ISL Island

10

17:6

6

2

2

20

 

2

wAL Wales

10

11:4

6

3

1

21

 

2

svk Slovensko

10

17:8

7

1

2

22

 

 

3

tUR Turecko

10

14:9

5

3

2

18

 

3

bhz Bosna

10

17:12

5

2

3

17

 

3

UKR Ukrajina

10

14:4

6

1

3

19

 

 

4

HOL Nizozemsko

10

17:14

4

1

5

13

 

4

isr Izrael

10

17:15

4

1

5

13

 

4

bls Bělorusko

10

6:13

3

2

5

11

 

 

5

kzk Kazachstán

10

8:19

1

2

7

5

 

5

cyP Kypr

10

16:17

4

0

6

12

 

5

lux Lucembursko

10

6:27

1

1

8

4

 

 

6

lat Lotyšsko

10

6:19

0

5

5

5

 

6

and Andorra

10

9:31

0

0

10

0

 

6

mkd Makedonie

10

6:18

1

1

8

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skupina D

z

skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina E

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina F

z

skóre

v

r

p

body

 

 

1

GER Německo

10

24:8

7

1

2

22

 

1

ENG Anglie

10

31:3

10

0

0

30

 

1

nir Severní Irsko

10

16:8

6

3

1

21

 

 

2

POL Polsko

10

33:10

6

3

1

21

 

2

suI Švýcarsko

10

24:8

7

0

3

21

 

2

rom Rumunsko

10

11:2

5

5

0

20

 

 

3

irl Irsko

10

19:7

5

3

2

18

 

3

slo Slovinsko

10

18:11

5

1

4

16

 

3

hun Maďarsko

10

11:9

4

4

2

16

 

 

4

sco Skotsko

10

22:12

4

3

3

15

 

4

est Estonsko

10

4:9

3

1

6

10

 

4

fin Finsko 

10

9:10

3

3

4

12

 

 

5

GEO Gruzie

10

9:16

3

0

7

9

 

5

lit Litva

10

7:18

3

1

6

10

 

5

far Faerské Ostrovy

10

6:17

2

0

8

6

 

 

6

Gibraltar Gibraltar

10

2:56

0

0

10

0

 

6

smr San Marino

10

1:36

0

1

9

1

 

6

GRE Řecko

10

7:14

1

3

6

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skupina G

z

skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina H

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

Skupina I

z

skóre

v

r

p

body

 

 

1

aut Rakousko

10

22:5

9

1

0

28

 

1

ITA Itálie

10

16:7

7

3

0

24

 

1

por Portugalsko

8

11:5

7

0

1

21

 

 

2

RUS Rusko

10

21:5

6

2

2

20

 

2

CRO Chorvatsko

10

20:5

6

3

1

20

 

2

alb Albánie 

8

10:5

4

2

2

14

 

 

3

SWE Švédsko

10

15:9

5

3

2

18

 

3

nor Norsko

10

13:10

6

1

3

19

 

3

deN Dánsko

8

8:5

3

3

2

12

 

 

4

hora Černá Hora

10

10:13

3

2

5

11

 

4

buL Bulharsko 

10

9:12

3

2

5

11

 

4

srb Srbsko

8

8:13

2

1

5

4

 

 

5

lie Lichtenštejnsko

10

2:26

1

2

7

5

 

5

aze Ázerbájdžán

10

7:18

1

3

6

6

 

5

arm Arménie

8

5:14

0

2

6

2

 

 

6

mol Moldavsko

10

4:16

0

2

8

2

 

6

mlt Malta

10

3:16

0

2

8

2

 

 

arbitáž otočila kontumaci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Černá Hora – Rusko 0:3 kontumačně

tabulka třetích míst

 

 

 

 

 

 

 

 

 UEFA potrestala Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

tUR Turecko

8

12:7

5

1

2

16

 

Určení nejlepšího týmu z třetích míst. Co rozhoduje:

 

Co rozhoduje o určení pořadí při bodové shodě ve skupině:

 

 

2

hun Maďarsko

8

8:5

4

3

1

15

 

u šestičlenných skupin, se nepočítají zápasy s posledním

 

A - počet bodů ze vzájemných zápasů

 

 

3

UKR Ukrajina

8

11:4

4

1

3

13

 

A - počet bodů

 

B - skóre ze vzájemných zápasů

 

 

4

nor Norsko

8

8:10

4

1

3

13

 

B - skóre

 

C - vyšší počet vstřelených gólů ze vzájemných zápasů

 

 

5

deN Dánsko

8

8:5

3

3

2

12

 

C - vstřelené góly

 

D - vyšší počet vstřelených gólů venku ze vzájemných zápasů

 

 

6

SWE Švédsko

8

11:9

3

3

2

12

 

D - vstřelené góly venku

 

E - skóre ze všech zápasů ve skupině

 

 

7

irl Irsko

8

8:7

3

3

2

12

 

E - žebříček fair-play (ze zápasů skupin)

 

F - vyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů ve skupině

 

 

8

bhz Bosna

8

11:11

3

2

3

11

 

F - koeficient

 

G - vyšší počet vstřelených gólů venku ze všech zápasů

 

 

9

slo Slovinsko

8

10:11

3

1

4

10

 

 

H - žebříček fair-play ze všech utkání kvalifikace, koeficient

 

 

     Baráž:

UKR Ukrajina

slo Slovinsko

2:0

1:1

SWE Švédsko

deN Dánsko

2:1

2:2

bhz Bosna

irl Irsko

1:1

0:2

nor Norsko

hun Maďarsko

0:1

1:2