coen.wz.cz

UEFA liga národů

kvalifikace na EURO 2020

statistiky

regulations

euro 2020 - UEFA

uefa.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga A – skupina 1

z

skóre

v

r

p

body

 

 

GER

HOL

 

Vítězové skupin ligy A se utkají o titul národní ligy.

 

 

1

  Francie

4

4:4

2

1

1

7

 

GER Německo

-

0:0

19.11.

 

Vítězové skupin B, C a D postoupí do vyšší ligy.

 

 

2

 HOL Nizozemsko

3

6:2

2

0

1

6

 

 Francie

2:1

-

2:1

 

Poslední ze skupin A, B a C sestoupí do nižší ligy.

 

 

3

 GER Německo

3

1:5

0

1

2

1

 

HOL Nizozemsko

3:0

2:0

-

 

Každá liga bude mít své vlastní play-off (čtyři týmy).

 

 

 

 

Bude se hrát jedno semifinálové utkání a jedno finálové.

 

 

 

Složení dvojic určí los a všechny tři zápasy se budou hrát

 

 

 

na jednom místě (kde, o tom rozhodne UEFA po odehrání skupin).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga A – skupina 2

z

skóre

v

r

p

body

 

 

bel

suI

ISL

 

 

 

1

 bel Belgie

3

7:1

3

0

0

9

 

bel Belgie

-

2:1

2:0

 

 

 

2

 suI Švýcarsko

3

9:3

2

0

1

6

 

suI Švýcarsko

18.11.

-

6:0

 

 

 

3

 ISL Island

4

1:13

0

0

4

0

 

ISL Island

0:3

1:2

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga A – skupina 3

z

skóre

v

r

p

body

 

 

por

ITA

POL

 

Kalendář národních lig:

 

 

1

 por Portugalsko

3

4:2

2

1

0

7

 

por Portugalsko

-

1:0

20.11.

 

6-8. září

 

 

2

 ITA Itálie

4

2:2

1

2

1

5

 

ITA Itálie

0:0

-

1:1

 

9-11. září

 

 

3

 POL Polsko

3

3:5

0

1

2

1

 

POL Polsko

2:3

0:1

-

 

11-13. říjen

 

 

 

 

14-16. říjen

 

 

 

15-17. listopadu

 

 

 

18-20. listopadu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga A – skupina 4

z

skóre

v

r

p

body

 

 

ESP

ENG

CRO

 

Finálový turnaj (pořadatel jeden z finalistů) 5-9. června 2019. Los 3. prosince 2018.

 

 

1

 ESP Španělsko

4

12:7

2

0

2

6

 

ESP Španělsko

-

2:3

6:0

 

5. června (první semifinále)

 

 

2

 ENG Anglie

3

4:4

1

1

1

4

 

ENG Anglie

1:2

-

18.11.

 

6. června (druhé semifinále)

 

 

3

 CRO Chorvatsko

3

3:8

1

1

1

4

 

CRO Chorvatsko

3:2

0:0

-

 

9. června finále a zápas o bronz.

 

 

 

 

Zájem pořádat finále má Portugalsko, které už má jistou účast.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga B – skupina 1

z

skóre

v

r

p

body

 

 

svk

UKR

czE

 

Co rozhoduje při bodové shodě:

 

 

1

 UKR Ukrajina

4

5:5

3

0

1

9

 

svk Slovensko

-

4:1

1:2

 

1. Vyšší počet získaných bodů ve vzájemných zápasech.

 

 

2

 czE Česko

3

3:4

1

0

2

3

 

UKR Ukrajina

1:0

-

1:0

 

2.  Lepší brankový rozdíl ve vzájemných zápasech.

 

 

3

 svk Slovensko

3

5:4

1

0

2

3

 

czE Česko

19.11.

1:2

-

 

3. Vyšší počet vstřelených branek ve vzájemných zápasech.

 

 

 

 

4. Vyšší počet vstřelených branek na hřištích soupeře, soupeřů ve vz.záp.

 

 

 

5. Pokud po uplatnění kritérií 1-4, stále zbude menší počet nerozhodnutých

 

 

 

týmů, opakují se kritéria 1-4 znovu na tento menší počet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga B – skupina 2

z

skóre

v

r

p

body

 

 

RUS

SWE

tUR

 

 

 

1

 RUS Rusko

3

4:1

2

1

0

7

 

RUS Rusko

-

0:0

2:0

 

 

 

2

 SWE Švédsko

3

3:3

1

1

1

4

 

SWE Švédsko

20.11.

-

2:3

 

 

 

3

 tUR Turecko

4

4:7

1

0

3

3

 

tUR Turecko

1:2

0:1

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga B – skupina 3

z

skóre

v

r

p

body

 

 

aut

bhz

nir

 

6. Lepší brankový rozdíl ze všech zápasů ve skupině.

 

 

1

 bhz Bosna

4

5:1

3

1

0

10

 

aut Rakousko

-

0:0

1:0

 

7. Vyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů ve skupině.

 

 

2

 aut Rakousko

3

1:1

1

1

1

4

 

bhz Bosna

1:0

-

2:0

 

8. Vyšší počet gólů vstřelených venku ze všech zápasů ve skupině.

 

 

3

 nir Severní Irsko

3

1:5

0

0

3

0

 

nir Severní Irsko

18.11.

1:2

-

 

9. Vyšší počet výher. 10. Vyšší počet výher venku

 

 

 

 

11. Nižší počet disciplinárních bodů:

 

 

 

(ČK=3 body, ŽK= 1 bod, ŽK a následně rovnou ČK=4 body).

 

 

 

12. Vyšší národní koeficient.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga B – skupina 4

z

skóre

v

r

p

body

 

 

wAL

irl

deN

 

 

 

1

 deN Dánsko

3

4:1

2

1

0

7

 

wAL Wales

-

4:1

1:2

 

 

 

2

 wAL Wales

4

6:5

2

0

2

6

 

irl Irsko

0:1

-

0:0

 

 

 

3

 irl Irsko

3

1:5

0

1

2

1

 

deN Dánsko

2:0

19.11.

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga C – skupina 1

z

skóre

v

r

p

body

 

 

sco

alb

isr

 

Liga C je jediná, která má tříčlenné i čtyřčlenné skupiny. Aby bylo i tady dosaženo

 

 

1

 isr Izrael

3

4:2

2

0

1

6

 

sco Skotsko

-

2:0

 

 

4 sestupů, do „déčka“ sestoupí tři země ze čtvrtých pozic a nejhorší tým z pozice třetí:

 

 

2

 sco Skotsko

3

7:2

2

0

1

6

 

alb Albánie

0:4

-

1:0

 

Maďarsko: 3, 2:3 (1-0-2)

 

 

3

 alb Albánie

4

1:8

1

0

3

3

 

isr Izrael

2:1

2:0

-

 

Albánie: 3, 1:8 (1-0-3)

 

 

 

 

Kypr: 1, 2:5 (0-1-2)

 

 

 

Černa Hora: 1, 1:4 (0-1-2)

 

 

 

body, skóre, více vstřelených gólů, víc vstřelených gólů venku, výhry, výhry venku…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga C – skupina 2

z

skóre

v

r

p

body

 

 

hun

GRE

fin

est

 

 

 

1.

 fin Finsko

5

5:1

4

0

1

12

 

hun Maďarsko

-

2:1

 

2:0

 

 

 

2.

 GRE Řecko

5

4:4

3

0

2

9

 

GRE Řecko

1:0

-

1:0

 

 

 

3.

 hun Maďarsko

5

7:6

2

1

2

7

 

fin Finsko

1:0

2:0

-

1:0

 

 

 

4.

 est Estonsko

5

3:8

0

1

4

1

 

est Estonsko

3:3

0:1

0:1

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga C – skupina 3

z

skóre

v

r

p

body

 

 

slo

nor

buL

cyP

 

Každá liga bude mít vlastní play-off (první ze skupin). Vítězové těchto play-off

 

 

1.

 nor Norsko

5

5:2

3

1

1

10

 

slo Slovinsko

-

1:1

1:2

1:1

 

soubojů, se kvalifikují na EURO 2020. Pokud tito vítězové mají jisté EURO

 

 

2.

 buL Bulharsko

5

6:4

3

1

1

10

 

nor Norsko

1:0

-

1:0

2:0

 

z kvalifikace, postoupí do play-off další tým ze stejné ligy. Pokud některá liga nebude

 

 

3.

 cyP Kypr

5

5:7

1

2

2

5

 

buL Bulharsko

 

1:0

-

2:1

 

mít dostatek vlastních účastníků pla-off, doplní je týmy z další ligy. Ovšem ne nejlepší

 

 

4.

 slo Slovinsko

5

4:7

0

2

3

2

 

cyP Kypr

2:1

1:1

-

 

čtyři, ti budou hrát vlastní play-off, ale další v pořadí.

 

 

 

Pokud se do play-off soubojů v jakékoliv lize nekvalifikují jen vítězové skupin,

 

 

 

bude rozhodovat celkové pořadí ligy. Co rozhoduje o pořadí:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga C – skupina 4

z

skóre

v

r

p

body

 

 

rom

srb

hora

lit

 

 

 

1.

 srb Srbsko

5

7:3

3

2

0

11

 

rom Rumunsko

-

0:0

0:0

3:0

 

 

 

2.

 rom Rumunsko

5

7:3

2

3

0

9

 

srb Srbsko

2:2

-

2:1

 

 

 

3.

 hora Černá Hora

5

7:5

2

1

2

7

 

hora Černá Hora

 

0:2

-

2:0

 

 

 

4.

 lit Litva

5

2:12

0

0

5

0

 

lit Litva

1:2

0:1

1:4

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga D – skupina 1

z

skóre

v

r

p

body

 

 

GEO

lat

kzk

and

 

1. pořadí ve skupině

 

 

1.

 GEO Gruzie

5

10:1

4

1

0

13

 

GEO Gruzie

-

1:0

 

3:0

 

2. vyšší počet bodů

 

 

2.

 kzk Kazachstán

5

7:5

1

3

1

6

 

lat Lotyšsko

0:3

-

1:1

0:0

 

3. skóre

 

 

3.

 lat Lotyšsko

5

2:6

0

3

2

3

 

kzk Kazachstán

0:2

1:1

-

4:0

 

4. vyšší počet vstřelených gólů

 

 

4.

 and Andorra

5

2:9

0

3

2

3

 

and Andorra

1:1

1:1

-

 

5. vyšší počet vstřelených gólů venku

 

 

 

6. vyšší počet výher

 

 

 

7. vyšší počet výher venku, karty, koeficient

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga D – skupina 2

z

skóre

v

r

p

body

 

 

bls

lux

mol

smr

 

 

 

1.

 bls Bělorusko

5

8:0

3

2

0

11

 

bls Bělorusko

-

1:0

0:0

5:0

 

 

 

2.

 lux Lucembursko

5

10:3

3

0

2

9

 

lux Lucembursko

0:2

-

4:0

3:0

 

 

 

3.

 mol Moldavsko

5

3:4

2

2

1

8

 

mol Moldavsko

0:0

 

-

2:0

 

 

 

4.

 smr San Marino

5

0:14

0

0

5

0

 

smr San Marino

0:3

0:1

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga D – skupina 3

z

skóre

v

r

p

body

 

 

aze

far

mlt

 

Výkonnost ligy a umístění ve skupině, by mělo být určující pro los

 

 

1.

  Kosovo

5

11:2

3

2

0

11

 

aze Ázerbájdžán

-

2:0

1:1

0:0

 

kvalifikace EURO 2020. Viz níže.

 

 

2.

 aze Ázerbájdžán

5

7:2

2

3

0

9

 

far Faerské Ostrovy

0:3

-

3:1

1:1

 

 

 

 

3.

 far Faerské Ostrovy

5

4:9

1

1

3

4

 

mlt Malta

1:1

 

-

0:5

 

 

 

 

4.

 mlt Malta

5

4:13

0

2

3

2

 

 Kosovo

2:0

3:1

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liga D – skupina 4

z

skóre

v

r

p

body

 

 

mkd

arm

lie

Gibraltar

 

 

 

1.

 mkd Makedonie

5

10:5

4

0

1

12

 

mkd Makedonie

-

2:0

4:1

 

 

 

2.

 arm Arménie

5

12:6

3

0

2

9

 

arm Arménie

4:0

-

2:1

0:1

 

 

 

3.

 Gibraltar Gibraltar

5

5:11

2

0

3

6

 

lie Lichtenštejnsko

0:2

 

-

2:0

 

 

 

4.

 lie Lichtenštejnsko

5

5:10

1

0

4

3

 

Gibraltar Gibraltar

0:2

2:6

2:1

-

 

 

 

 

 

 

    

     Kvalifikace o EURO 2020: bude deset skupin (5 skupin po pěti účastnících a 5 skupin po šesti účastnících). Z každé skupiny postoupí nejlepší dva na EURO 2020. Vítězové skupin ligy národů divize A

     (tedy 4 státy), budou mít zajištěnou účast v některé z pětičlenných skupin. Los 2. prosince 2018 (Dublin). O nasazení rozhodne pořadí v národní lize.

 

Rozdělení do výkonnostních košů - los kvalifikačních skupin pro EURO 2020: Los se uskuteční 2. prosince (12:00, Dublin). Vítězové lig A (*), budou v samostatném koši.

Budou přiděleni do skupin A-D, které budou mít jen pět účastníků. Budou mít tedy jistotu pouze osmi kvalifikačních zápasů. Další omezení je politické. Nebudou nalosovány

tyto dvojice: Arménie-Ázerbájdžán, Gibraltar-Španělsko, Kosovo-Bosna, Kosovo-Srbsko, Ukrajina-Rusko. V jedné skupině můžou být jen dvě země, které jsou označeny jako

místa s vysokým, nebo středním rizikem těžkých zimních podmínek. Nemělo by se ani „nadměrně“ cestovat.

1. koš

2. koš

3. koš

4. koš

5. koš

6. koš

  bel Belgie

  GER Německo (1-2)

  svk Slovensko (2-3)

  GRE Řecko (3-4)

  lux Lucembursko

  lat Lotyšsko (5-6)

  por Portugalsko *

  ISL Island

  tUR Turecko

  hora Černá Hora

  mkd Makedonie (4-5)

  lie Lichtenštejnsko (5-6)

   Francie

  bhz Bosna

  irl Irsko

  rom Rumunsko (3-4)

   Kosovo (4-5)

  mlt Malta (5-6)

  ESP Španělsko

  UKR Ukrajina

  nir Severní Irsko

  hun Maďarsko (3-4)

  bls Bělorusko (4-5)

  and Andorra (5-6)

  suI Švýcarsko

  RUS Rusko

  fin Finsko

  alb Albánie

  aze Ázerbájdžán

  smr San Marino

  HOL Nizozemsko

  deN Dánsko

  isr Izrael (3-4)

  cyP Kypr

  arm Arménie

  ITA Itálie

  wAL Wales

  nor Norsko (3-4)

  est Estonsko

  Gibraltar Gibraltar (4-6)

  ENG Anglie (1-2)

  SWE Švédsko

  srb Srbsko

  lit Litva

  kzk Kazachstán (5-6)

  CRO Chorvatsko (1-2)

  aut Rakousko

  buL Bulharsko (3-4)

  slo Slovinsko

  mol Moldavsko

  POL Polsko (1-2)

  czE Česko (2-3)

  sco Skotsko (3-4)

  GEO Gruzie (4-5)

  far Faerské Ostrovy (5-6)

 

      Kvalifikace o EURO 2020: přímý postup si zajistí dva nejlepší z každé skupiny. Termíny kvalifikace: 3/2019: dva zápasy, 6/2019: dva zápasy, 9/2019: 2 zápasy, 10/2019: dva

        zápasy, 11/2019: dva zápasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

z

skóre

v

r

p

body

 

 

z

Skóre

v

r

p

body

 

 

z

skóre

v

r

p

body

 

 

1

 

1

 

1

 

 

2

 

2

 

2

 

 

3

 

3

 

3

 

 

4

 

4

 

4

 

 

5

 

5

 

5