hlavní stránka

kluby

access list

los EL

statistiky

regulations

Evropská liga 2018-19:

 

   Play-off (32) Evropské ligy. Za názvem klubu bude v závorce uvedená účast v této fázi (hraje se desátý ročník EL). Los 17. prosince 13:00:

  

 

nenasazení:

nasazení:

nenasazení:

nasazení:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Curych / Leverkusen

14.2.

21.2.

Leverkusen / Curych

vítěz skupiny I

14.2.

21.2.

vítěz skupiny I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny B

14.2.

21.2.

vítěz skupiny B

vítěz skupiny J

14.2.

21.2.

vítěz skupiny J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny C

14.2.

21.2.

vítěz skupiny C

vítěz skupiny K

14.2.

21.2.

vítěz skupiny K

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny D

14.2.

21.2.

vítěz skupiny D

 

vítěz skupiny L

14.2.

21.2.

vítěz skupiny L

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny E

14.2.

21.2.

vítěz skupiny E

5-8 ze třetích míst LM

14.2.

21.2.

1-4 ze třetích míst LM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny F

14.2.

21.2.

vítěz skupiny F

5-8 ze třetích míst LM

14.2.

21.2.

1-4 ze třetích míst LM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vítěz skupiny G

14.2.

21.2.

vítěz skupiny G

5-8 ze třetích míst LM

14.2.

21.2.

1-4 ze třetích míst LM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lazio / Frankfurt

14.2.

21.2.

Frankfurt / Lazio

 

5-8 ze třetích míst LM

14.2.

21.2.

1-4 ze třetích míst LM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Účast mezi 32 nejlepšími v evropské lize ve všech dosavadních ročnících:

     Předposlední sloupec je počet klubů v základních skupinách a postupy ze skupin. Číslo v závorce uvádí, kolik klubů se dostalo do této fáze EL ze skupiny ligy mistrů.

 

 

 

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

celkem

 

Letos se hraje desátý ročník EL:

1.

 esp Španělsko

4 (1)

2

3 (1)

2

3

3 (1)

4 (2)

3

4 (1)

 

28-22

28 (6)

 

Španělsko mělo ve skupině EL 28 klubů, postoupilo zatím 22, tři můžou postoupit letos.

2.

 ITA Itálie

2 (1)

1

2

3

4 (2)

5 (1)

3

2

4 (1)

1

31-22

27 (5)

 

 

3-5.

 eng Anglie

3 (1)

2

3 (2)

4 (1)

2

3 (1)

3 (1)

2 (1)

1

2

24-18

25 (7)

 

3-5.

 ger Německo

4 (1)

2

2

4

1

2

4 (1)

2 (1)

2 (2)

2

27-20

25 (5)

 

ANd9GcR0dtP9qfIpjZr24RyXHdLbDjMv4rdeeaiODD2AfGWCBnNXGshxug

3-5.

 rus Rusko

1 (1)

4 (2)

2

3 (1)

2

2 (1)

2

3 (1)

4 (2)

 

21-15

23 (8)

 

6-7.

 hol Nizozemsko

3

3 (2)

4 (1)

1 (1)

2 (1)

3 (1)

2

 

 

23-12

18 (6)

 

6-7.

 por Portugalsko

2

4 (2)

3 (1)

1 (1)

2 (2)

1 (1)

3 (1)

 

2 (1)

 

22-9

18 (9)

 

8.

 ukr Ukrajina

1

2

1

3 (1)

4 (1)

2

1 (1)

1

1

 

22-13

16 (3)

 

9-10.

 bel Belgie

3 (1)

1

3

1

1

2 (1)

1

3

 

 

26-13

15 (2)

 

9-10.

 fra Francie

2 (1)

2

2

1

1

2

2 (1)

3

 

26-13

15 (2)

 

Tři španělské „nepostupy“:

11.

 tur Turecko

2

1

2 (1)

1

1

2

2 (1)

3 (1)

 

 

18-11

14 (3)

 

2010 Atlético: dvě porážky s řeckým Arisem, který slavil postup místo favorita.

12.

 gre Řecko

1

2

2 (1)

1 (1)

1

1 (1)

1 (1)

2

1

 

20-8

12 (4)

 

2010 Getafe: stejně jako Atlético třetí místo.

13.

 cze Česko

1

1 (1)

2

2 (1)

 

1

1

1

 

18-7

9 (2)

 

2012 Athletic: třetí místo za Lyonem a Spartou.

14.

 sui Švýcarsko

2 (1)

1

1 (1)

1

2

 

 

1

17-6

8 (2)

 

Česká republika měla v základních skupinách 18 účastí:

15-17.

 rom Rumunsko

1 (1)

 

1

2 (1)

 

 

 

1

1

 

15-4

6 (2)

 

6x Sparta, 4x Plzeň a Liberec, 3x Slavia, 1x Zlín a Jablonec.

15-17.

 aut Rakousko

1

1

1

1

1

 

1

 

21-6

6 (0)

 

Do prvního play-off kola (tedy mezi 32 nejlepších) se dostala 4x Plzeň (2x z LM), 4x Sparta a jednou Liberec.

15-17.

 den Dánsko

1

1

1

1

1 (1)

1

 

11-5

6 (1)

 

Plzeň v prvním play-off kole: 2012 Plzeň - Schalke 1:1 a 1:3p.

18.

 pol Polsko

1

2

1

1 (1)

 

 

7-4

5 (1)

 

2013 Neapol - Plzeň 0:3 a 0:2.

19-21.

 isr Izrael

1

1

 

1

 

 

12-3

3 (0)

 

2014 Plzeň - Šachťar 1:1 a 1:2.

19-21.

 sco Skotsko

1 (1)

1

 

1 (1)

 

6-1

3 (2)

 

Nejvíce účastí:

19-21.

 bul Bulharsko

1

 

1 (1)

1

 

7-2

3 (1)

 

7x Ajax (5x přes skupinu LM a třetí místo v ní)

22-23.

 BLS Bělorusko

1

1 (1)

 

 

 

 

6-1

2 (1)

 

6x Anderlecht, Villarreal, Neapol a Sporting, Athletic, Lazio

22-23.

  Srbsko

 

 

2

 

6-2

2 (0)

 

5x Kazaň, Olympiakos, Liverpool, Tottenham, Dyn. Kyjev, Zenit, Salzburg.

24-29.

 slo Slovinsko

1

 

 

 

 

3-1

1 (0)

 

24-29.

 cyp Kypr

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

10-1

1 (0)

 

Německo mělo v prvním play-off kole už třináct různých klubů:

 

24-29.

 swe Švédsko

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

6-1

1 (0)

 

Mönchengladbach, Schalke, Leverkusen, Wolfsburg, Stuttgart, Hannover,

 

24-29.

 nor Norsko

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

9-1

1 (0)

 

Hamburg, Hertha, Brémy, Frankfurt, Dortmund, Augsburg a Lipsko.

 

 

24-29.

  Kazachstán

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

4-1

1 (0)

 

Anglie jedenáct, Itálie deset, Rusko a Španělsko devět.

 

 

24-29.

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

9-1

1 (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina A

 

 

  Leverkusen

3

3

0

1

10:7

9

LEVERKUSEN  

 

 

 

 

 

  FC Curych

3

3

0

1

5:3

9

 

 

 

 

 

  Ludogorets

4

0

2

2

3:5

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Larnaca

4

0

2

2

3:6

2

 

 

  Larnaca

0:1

  FC Curych

 

Leverkusen 2x (účast ve skupině EL) 2010:1, 2012: 2 místo.

LUDOGORETS

 

 

  Ludogorets

2:3

  Leverkusen

 

Ludogorets 2x (2013: 1 místo, 2017:2) zatím vždy postoupil.

 

 

  Leverkusen

4:2

  Larnaca

 

 

 

  FC Curych

1:0

  Ludogorets

 

 

 

  FC Curych

3:2

  Leverkusen

 

CURYCH

 

 

  Larnaca

1:1

  Ludogorets

 

 

 

  Leverkusen

1:0

  FC Curych

 

 

 

  Ludogorets

0:0

  Larnaca

 

 

 

  FC Curych

29.11.

  Larnaca

 

LARNACA

 

 

  Leverkusen

29.11.

  Ludogorets

 

 

 

  Larnaca

13.12.

  Leverkusen

 

FC Curych 3x (2011: 4, 2014:3, 2016:3) tři pokusy - bez postupu.

 

 

  Ludogorets

13.12.

  FC Curych

 

Larnaca 1x (2011: poslední místo).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina B

 

 

  Salzburg

4

4

0

0

14:5

12

SALZBURG

 

 

 

 

 

  Lipsko

4

2

0

2

8:6

6

 

 

 

 

 

  Celtic

4

2

0

2

4:6

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rosenborg

4

0

0

4

3:12

0

 

 

  Lipsko

2:3

  Salzburg

 

Rekordman Salzburg a jeho osmá účast! Sedm pokusů skončilo 4x prvním místem.

CELTIC

 

 

  Celtic

1:0

  Rosenborg

 

Celtic 4x, jen jeden postup 2014 druhé místo (první byl tehdy Salzburg).

 

 

  Rosenborg

1:3

  Lipsko

 

 

 

  Salzburg

3:1

  Celtic

 

 

 

  Salzburg

3:0

  Rosenborg

 

LIPSKO

 

 

  Lipsko

2:0

  Celtic

 

 

 

  Rosenborg

2:5

  Salzburg

 

 

 

  Celtic

2:1

  Lipsko

 

 

 

  Salzburg

29.11.

  Lipsko

 

ROSENBORG

 

 

  Rosenborg

29.11.

  Celtic

 

 

 

  Lipsko

13.12.

  Rosenborg

 

Lipsko má premiéru a je již sedmnáctým německým klubem ve skupině EL!

 

 

  Celtic

13.12.

  Salzburg

 

Rosenborg a čtyři neúspěšné pokusy. 2x třetí, 2x poslední.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina C

 

 

  Zenit

4

2

2

0

5:3

8

ZENIT

 

 

 

 

 

  Slavia

4

2

1

1

2:1

7

 

 

 

 

 

  FC Kodaň

4

1

2

1

3:3

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bordeaux

4

0

1

3

3:6

1

 

 

  FC Kodaň

1:1

  Zenit

 

Zenit: třikrát ve skupině EL – třikrát první místo! Bilance 16-1-1!

KODAŇ

 

 

  Slavia

1:0

  Bordeaux

 

Kodaň: už pět zkušeností. Dvě druhé, dvě třetí a jedno poslední místo.

 

 

  Bordeaux

1:2

  FC Kodaň

 

 

 

  Zenit

1:0

  Slavia

 

 

 

  Zenit

2:1

  Bordeaux

 

BORDEAUX

 

 

  FC Kodaň

0:1

  Slavia

 

 

 

  Bordeaux

1:1

  Zenit

 

 

 

  Slavia

0:0

  FC Kodaň

 

 

 

  Zenit

29.11.

  FC Kodaň

 

            SLAVIA

 

 

  Bordeaux

29.11.

  Slavia

 

 

 

  FC Kodaň

13.12.

  Bordeaux

 

Bordeaux: 2012 první místo, 2013 a 2015 naopak poslední čtvrté.

 

 

  Slavia

13.12.

  Zenit

 

Slavia: 2009 čtvrtá příčka, 2017 třetí pozice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina D

 

 

  Dinamo Zagreb

4

4

0

0

11:3

12

ANDERLECHT

 

 

 

 

 

  Fenerbahce

4

2

1

1

7:6

7

 

 

 

 

 

  Trnava

4

1

0

3

3:7

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Anderlecht

4

0

1

3

2:7

1

 

 

  Trnava

1:0

  Anderlecht

 

5x byl Anderlecht ve skupině EL, vždy postoupil (2x první, 3x druhý).

FENERBAHCE

 

 

  Dinamo Zagreb

4:1

  Fenerbahce

 

Také Fenerbahce je stoprocentní (3x první místo, jednou druhé).

 

 

  Fenerbahce

2:0

  Trnava

 

 

 

  Anderlecht

0:2

  Dinamo Zagreb

 

 

 

  Anderlecht

2:2

  Fenerbahce

 

DINAMO ZAGREB  

 

 

  Trnava

1:2

  Dinamo Zagreb

 

 

 

  Fenerbahce

2:0

  Anderlecht

 

 

 

  Dinamo Zagreb

3:1

  Trnava

 

 

 

  Anderlecht

29.11.

  Trnava

 

TRNAVA

 

 

  Fenerbahce

29.11.

  Dinamo Zagreb

 

 

 

  Trnava

13.12.

  Fenerbahce

 

Pátý pokus o postup ze skupiny. Zatím 3x třetí místo, jednou poslední.

 

 

  Dinamo Zagreb

13.12.

  Anderlecht

 

Za Slovensko hrál 2x skupinu EL Slovan, teď má premiéru Trnava.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina E

 

  Arsenal

4

3

1

0

8:2

10

ARSENAL LONDÝN

 

 

 

 

 

  Sporting

4

2

1

1

4:2

7

 

 

 

 

 

  Vorskla

4

1

0

3

4:7

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Karabach

4

1

0

3

1:6

3

 

 

  Sporting

2:0

  Karabach

 

Arsenal měl premiéru loni a skupinu vyhrál.

SPORTING

 

 

  Arsenal

4:2

  Vorskla

 

Sporting 3x první, jednou druhý, jednou (2012) poslední.

 

 

  Vorskla

1:2

  Sporting

 

 

 

  Karabach

0:3

  Arsenal

 

 

 

  Karabach

0:1

  Vorskla

 

KARABACH

 

 

  Sporting

0:1

  Arsenal

 

 

 

  Vorskla

0:1

  Karabach

 

 

 

  Arsenal

0:0

  Sporting

 

 

 

  Karabach

29.11.

  Sporting

 

VORSKLA

 

 

  Vorskla

29.11.

  Arsenal

 

 

 

  Sporting

13.12.

  Vorskla

 

Počtvrté ve skupině EL, to je Karabach. Na postup stále čeká.

 

 

  Arsenal

13.12.

  Karabach

 

Vorskla si svůj jediný start zažila v roce 2011, skončila bez výhry poslední.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina F

  Real Betis

4

2

2

0

6:2

8

OLYMPIAKOS

 

 

 

 

 

  AC Milán

4

2

1

1

6:4

7

 

 

 

 

 

  Olympiakos

4

2

1

1

8:4

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dudelange

4

0

0

4

1:11

0

 

 

  Dudelange

0:1

  AC Milán

 

Olympiakos a jedna účast ve skupině v roce 2016, těsný postup.

AC MILÁN

 

 

  Olympiakos

0:0

  Real Betis

 

Také AC Milán má zapsán jeden start, loňské první místo.

 

 

  Real Betis

3:0

  Dudelange

 

 

 

  AC Milán

3:1

  Olympiakos

 

 

 

  AC Milán

1:2

  Real Betis

 

REAL BETIS

 

 

  Dudelange

0:2

  Olympiakos

 

 

 

  Real Betis

1:1

  AC Milán

 

 

 

  Olympiakos

5:1

  Dudelange

 

 

 

  AC Milán

29.11.

  Dudelange

 

DUDELANGE

 

 

  Real Betis

29.11.

  Olympiakos

 

 

 

  Dudelange

13.12.

  Real Betis

 

A do třetice jedna účast, Betis, 2013 a druhé místo.

 

 

  Olympiakos

13.12.

  AC Milán

 

Dudelange má premiéru, Lucembursko je 39 zemí ve skupině EL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     skupina G

 

 

  Villarreal

4

1

3

0

10:5

6

VILLARREAL

 

 

 

 

 

  Spartak

4

1

2

1

7:8

5

 

 

 

 

 

  Rangers

4

1

2

1

8:7

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rapid Vídeň

4

1

3

0

3:8

4

 

 

  Villarreal

2:2

  Rangers

 

Deset španělských klubů hrálo skupinu EL, Villarreal má nejvíc účastí.

RAPID VÍDEŇ  

 

 

  Rapid Vídeň

2:0

  Spartak

 

Všech šest pokusů skončilo postupem. 2x první, 4x druhé místo.

 

 

  Spartak

3:3

  Villarreal

 

 

 

  Rangers

3:1

  Rapid Vídeň

 

 

 

  Rangers

0:0

  Spartak

 

SPARTAK

 

 

  Villarreal

5:0

  Rapid Vídeň

 

 

 

  Spartak

4:3

  Rangers

 

 

 

  Rapid Vídeň

0:0

  Villarreal

 

 

 

  Spartak

29.11.

  Rapid Vídeň

 

RANGERS

 

 

  Rangers

29.11.

  Villarreal

 

 

 

  Villarreal

13.12.

  Spartak

 

Posedmé je ve skupině i Rapid. Zatím jen jeden postup…

 

 

  Rapid Vídeň

13.12.

  Rangers

 

Rangers a Spartak mají ve skupině EL premiéru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 </