hlavní stránka

kluby

access list

los EL

statistiky

regulations

Evropská liga 2018-19:

 

 

1

  Španělsko

104,998

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

2

  Německo

79,498

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

3

  Anglie

75,962

FA Cup

pátý z ligy

ligový pohár

FA Cup, EFL Cup

Vzniknou dvě samostatné kvalifikace.

4

  Itálie

73,332

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

Jedno tradiční a druhé pro vypadnuté kluby z předkol LM

5

  Francie

56,665

pohár

čtvrtý z ligy

ligový pohár

pohár, ligový pohár

Přímé postupy do skupin 17

6

  Rusko

50,532

pohár

čtvrtý z ligy

pátý z ligy

pohár

Dalších 9 (nebo 10) klubů se rovnou do skupin přesune z kvalifikace LM

7

  Portugalsko

49,332

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

Jak se rozdělí počet míst z kvalifikace, kvalifikací? 8 z LM a 13 z EL

8

  Ukrajina

42,633

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

12 skupin vždy po 4 týmech (8+13 postupů + 10 vyřazených z LM + 17 přímých postupů)

9

  Belgie

42,400

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

Postupují dva. K týmům se přiřadí ještě osm klubů ze skupin LM, které skončí na třetích místech.

10

  Turecko

39,200

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

11

  Česko

33,175

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

Výsledek obrázku pro Estadio Metropolitano Výsledek obrázku pro frankfurt stadium

12

  Švýcarsko

32,075

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

13

  Nizozemsko

30,463

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

14

  Řecko

27,900

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

15

  Rakousko

25,350

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

16

  Chorvatsko

25,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

17

  Rumunsko

24,350

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Zeleně - přímý postup do skupin. Modře - třetí předkolo.

18

  Dánsko

24,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Žlutě - druhé předkolo.

19

  Bělorusko

19,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Růžově - první  i nulté předkolo.

20

  Polsko

19,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

21

  Švédsko

19,725

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Výsledek obrázku pro azerbajdžan baku olympic stadium

22

  Izrael

19,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

23

  Skotsko

18,925

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

24

  Kypr

18,550

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

25

  Norsko

18,325

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

26

  Ázerbájdžán

17,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

27

  Bulharsko

15,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

28

  Srbsko

15,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

29

  Kazachstán

15,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Země, města a stadiony, které se ucházejí o finálové zápasy v roce 2019:

30

  Slovinsko

13,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

 

31

  Slovensko

11,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Liga mistrů:

32

  Lichtenštejnsko

11,000

pohár

Ázerbájdžán, Baku (Olympic stadium) a Španělsko, Madrid (Estadio Metropolitano)

33

  Moldavsko

9,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

 

34

  Maďarsko

9,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Evropská liga:

35

  Island

8,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Ázerbájdžán, Baku (Olympic stadium) – Gruzie, Tbilisi (Dinamo Aréna)

36

  Finsko

7,650

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Německo, Frankfurt (Frankfurt Stadium) – Německo, Stuttgart (Aréna Stuttgart)

37

  Albánie

6,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Skotsko, Glasgow (Hampden Park) – Španělsko, Sevilla (Estadio Ramón Sánchez Pizjuán)

38

  Irsko

6,575

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Turecko, Istanbul (Beşiktaş Arena)

39

  Bosna

6,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

 

40

  Gruzie

6,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Liga mistryň:

41

  Lotyšsko

6,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Česko, Praha (Eden Aréna) – Maďarsko, Budapešť (Ferencvároš Aréna)

42

  Makedonie

5,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Kazachstán, Astana (Astana Aréna) – Litva, Kaunas (Darius & Girenas Stadium)

43

  Estonsko

5,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Skotsko, Glasgow (Hampden Park) – Španělsko, Madrid (Coliseum Alfonso Pérez)

44

  Černá Hora

5,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

 

45

  Arménie

5,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

UEFA Superpohár:

46

  Lucembursko

4,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Albánie, Tirana (Qemal Stafa Stadium) – Francie, Toulouse (Stadium de Toulouse)

47

  Severní Irsko

4,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Maďarsko, Budapešť (Ferencvároš Aréna) – Izrael, Haifa (Sammy Ofer Stadium)

48

  Litva

4,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Kazachstán, Astana (Astana Aréna) – Severní Irsko, Belfast (Windsor Park)

49

  Malta

4,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Polsko, Gdaňsk (Arena Gdansk) – Polsko, Varšava (Stadion Narodowy)

50

  Wales

3,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

Skotsko, Glasgow (Hampden Park) - Turecko, Istanbul (Beşiktaş Arena)

51

  Faery

3,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

52

 * Gibraltar

2,500

pohár

vicemistr

 

53

  Andorra

1,165

pohár

vicemistr

 

54

  San Marino

0,333

pohár

vicemistr

 

 

55

  Kosovo

0,000

pohár

 

 

 

 

 

 

   Předběžné rozdělení do předkol na nasazené a nenasazené kluby. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 13/14 - 17/18.

   Budou dvě samostatné kvalifikace (červená klasická, zelená z vypadnutých klubů z kvalifikace LM), mohlo by to vypadat následovně:

 

 

 

nasazení

nulté předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Litva

 

 

  Faery

 

  Španělsko

 

 

 

 

  Portugalsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Litva

 

 

 * Gibraltar

 

  Německo

 

 

 

 

  Rusko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Malta

 

 

 * Gibraltar

 

  Anglie

 

 

 

 

  Ukrajina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Malta

 

 

  Andorra

 

  Itálie

 

 

 

 

  Belgie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Wales

 

 

  Andorra

 

  Francie

 

 

 

 

  Turecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Wales

 

 

  San Marino

 

  Portugalsko

 

 

 

 

  Česko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Faery

 

 

  San Marino

 

  Rusko

 

 

 

 

  Švýcarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Faery

 

 

  Kosovo

 

  Ukrajina

 

 

 

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

předkolo

 

 

  Belgie

 

 

 

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Chorvatsko

 

 

  Finsko

 

  Turecko

 

 

 

 

  Rakousko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rumunsko

 

 

  Finsko

 

  Česko

 

 

 

 

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dánsko

 

 

  Finsko

 

  Švýcarsko

 

 

 

 

  Rumunsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dánsko

 

 

  Irsko

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Irsko

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Irsko

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švédsko

 

 

  Albánie

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švédsko

 

 

  Albánie

 

  Rakousko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Albánie

 

  Rakousko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Bosna

 

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Izrael

 

 

  Bosna

 

  Rumunsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Izrael

 

 

  Bosna

 

  Dánsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Gruzie

 

  Bělorusko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Gruzie

 

  Švédsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Gruzie

 

  Polsko

 

 

 

 

tři vyřazené kluby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Lotyšsko

 

  Izrael

 

 

 

 

z druhého předkola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Lotyšsko

 

  Skotsko

 

 

 

 

nemistrovské části

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kypr

 

 

  Lotyšsko

 

  Kypr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kypr

 

 

  Makedonie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Makedonie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Makedonie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovinsko

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

 

Druhé předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (3 neúspěšní z nultého předkola LM a 17 vyřazených z prvního předkola LM).

 

 

  Slovinsko

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

 

Třetí předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (10 postupů a 10 vyřazených z druhého předkola LM).

 

 

  Slovinsko

 

 

  Severní Irsko

 

 

 

 

 

 

Čtvrté předkolo mistrovské kvalifikace: 16 klubů (10 postupů a šest vyřazených ze třetího předkola LM).

 

 

  Slovensko

 

 

  Severní Irsko

 

 

 

 

 

 

Osm klubů postoupí do skupinové fáze EL.

 

 

  Slovensko

 

 

  Severní Irsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovensko

 

 

  Litva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Lichtenštejnsko

 

 

  Malta

 

 

 

 

 

 

Nulté předkolo kvalifikace EL: 16 klubů

 

 

  Moldavsko

 

 

  Wales

 

 

 

 

 

 

První předkolo EL: 94 klubů (8 postupů a 86 nasazených).

 

 

  Moldavsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhé předkolo EL: 74 klubů (47 postupů a 27 nasazených).

 

 

  Moldavsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třetí předkolo EL: 52 klubů (37 postupů, 12 nasazených a 3 vypadnuté kluby z druhého předkola LM nemistrovské části kvalifikace).

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtvrté předkolo EL: 26 klubů (26 postupů).

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Maďarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Maďarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Maďarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předběžné rozdělení do košů, před losem základních skupin Evropské ligy:

 

koš

Shirt badge/Association crest

Shirt badge/Association crest

Copa del Rey

DFB pokal

FA Cup

Copa Italia

Coupe de France

Taca de Portugal

Rusko pohár

Ukrajina pohár

Belgie pohár

Turecko pohár

Česko pohár

Švýcarsko pohár

koš

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

kvalifikace

kvalifikace

koš

pátý ze Španělska

pátý z Německa

pátý z Anglie

pátý z Itálie

čtvrtý z Francie

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

koš

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Účast v základních skupinách evropské ligy ve všech dosavadních ročnících:

 

 

 

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

celkem

 

1.

  Itálie

3

4

2

4

2

4

3

4

3

2

31

 

2.

  Španělsko

3

4

2

3

3

2

2

3

3

2

27

 

3.

  Německo

3

3

2

4

2

2

3

2

3

2

26

 

4.

 fra Francie

2

2

2

3

2

3

4

2

3

2

25

 

5-6.

  Belgie

2

3

3

2

3

3

2

4

1

1

24

 

5-6.

 eng Anglie

2

2

4

3

3

2

2

2

2

2

24

 

7.

  Nizozemsko

4

3

3

2

2

2

3

3

1

 

23

 

8.

  Portugalsko

3

2

2

3

3

2

3

1

2

1

22

 

9.

  Ukrajina

1

3

3

2

3

3

1

2

2

1

21

 

10-11.

  Rakousko

4

2

3

1

2

1

1

3

2

 

19

 

10-11.

  Rusko

 

2

2