hlavní stránka

kluby

access list

los EL

statistiky

regulations

Evropská liga 2018-19:

 

   Play-off (32) Evropské ligy. Za názvem klubu je uvedená účast v této fázi, v závorce dosavadní bilance v ní (hraje se desátý ročník EL).

  

 

nenasazení:

nasazení:

nenasazení:

nasazení:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plzeň 5x (2-2)

2:1

21.2.

Dinamo Zagreb 1x

Celtic 3x (0-2)

0:2

21.2.

Valencia 5x (4-0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruggy 4x (1-2)

2:1

21.2.

Salzburg 6x (2-3)

Rennes 1x

3:3

21.2.

Real Betis 2x (1-0) 3-1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rapid Vídeň 2x (0-1)

0:1

21.2.

Inter 3x (2-0)

Olympiakos 6x (2-3)

2:2

21.2.

Dynamo Kyjev 6x (3-2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slavia 1x

0:0

21.2.

Genk 4x (1-2)

 

Lazio 6x (3-2)

0:1

21.2.

Sevilla 5x (3-1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krasnodar 3x (1-1)

0:0

21.2.

Leverkusen 4x (2-1)

Fenerbahce 5x (2-2)

1:0

21.2.

Zenit 6x (3-2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FC Curych 1x

1:3

21.2.

Neapol 7x (2-4)

Sporting 7x (3-3)

0:1

21.2.

Villarreal 7x (3-3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malmo 1x

1:2

21.2.

Chelsea 2x (1-0)

BATE 3x (0-2)

1:0

21.2.

Arsenal 2x (1-0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šachťar 5x (1-3)

2:2

21.2.

Frankfurt 2x (0-1)

 

Galatasaray 3x (0-2)

1:2

21.2.

Benfica 5x (4-0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Účast mezi 32 nejlepšími v evropské lize ve všech dosavadních ročnících:

     Předposlední sloupec je počet klubů v základních skupinách a postupy ze skupin. Číslo v závorce uvádí, kolik klubů se dostalo do této fáze EL ze skupiny ligy mistrů.

 

 

 

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

celkem

 

Letos se hraje desátý ročník EL:

1.

 esp Španělsko

4 (1)

2

3 (1)

2

3

3 (1)

4 (2)

3

4 (1)

4 (1)

28-25

32 (7)

 

Španělsko mělo ve skupině EL 28 klubů, postoupilo 25! Úspěšnost 89,3%

2.

 ITA Itálie

2 (1)

1

2

3

4 (2)

5 (1)

3

2

4 (1)

3 (2)

31-22

29 (7)

 

Rusko 21 klubů, postoupilo 18. Úspěšnost 80,9%

3-5.

 ger Německo

4 (1)

2

2

4

1

2

4 (1)

2 (1)

2 (2)

2

27-20

25 (5)

 

3-5.

 eng Anglie

3 (1)

2

3 (2)

4 (1)

2

3 (1)

3 (1)

2 (1)

1

2

24-18

25 (7)

 

ANd9GcR0dtP9qfIpjZr24RyXHdLbDjMv4rdeeaiODD2AfGWCBnNXGshxug

3-5.

 rus Rusko

1 (1)

4 (2)

2

3 (1)

2

2 (1)

2

3 (1)

4 (2)

2

21-17

25 (8)

 

6.

 por Portugalsko

2

4 (2)

3 (1)

1 (1)

2 (2)

1 (1)

3 (1)

 

2 (1)

2 (1)

22-10

20 (10)

 

7-8.

 hol Nizozemsko

3

3 (2)

4 (1)

1 (1)

2 (1)

3 (1)

2

 

 

23-12

18 (6)

 

7-8.

 ukr Ukrajina

1

2

1

3 (1)

4 (1)

2

1 (1)

1

1

2 (1)

22-14

18 (4)

 

9.

 bel Belgie

3 (1)

1

3

1

1

2 (1)

1

3

 

2 (1)

26-14

17 (3)

 

10-11.

 tur Turecko

2

1

2 (1)

1

1

2

2 (1)

3 (1)

 

2 (1)

18-12

16 (4)

 

Tři španělské „nepostupy“:

10-11.

 fra Francie

2 (1)

2

2

1

1

2

2 (1)

3

1

26-14

16 (2)

 

2010 Atlético: dvě porážky s řeckým Arisem, který slavil postup místo favorita.

12.

 gre Řecko

1

2

2 (1)

1 (1)

1

1 (1)

1 (1)

2

1

1

20-9

13 (4)

 

2010 Getafe: stejně jako Atlético třetí místo.

13.

 cze Česko

1

1 (1)

2

2 (1)

 

1

1

1

2 (1)

18-8

11 (3)

 

2012 Athletic: třetí místo za Lyonem a Spartou.

14-15.

 sui Švýcarsko

2 (1)

1

1 (1)

1

2

 

 

1

17-6

8 (2)

 

 

14-15.

 aut Rakousko

1

 

1

 

1

1

1

 

1

2

21-8

8 (0)

 

Česká republika měla v základních skupinách 18 účastí:

16-17.

 rom Rumunsko

1 (1)

1

2 (1)

 

1

1

 

15-4

6 (2)

 

6x Sparta, 4x Plzeň a Liberec, 3x Slavia, 1x Zlín a Jablonec.

16-17.

 den Dánsko

1

1

1

1

1 (1)

1

 

11-5

6 (1)

 

Do prvního play-off kola (tedy mezi 32 nejlepších) se dostala 5x Plzeň (3x z LM),

18.

 pol Polsko

1

2

1

1 (1)

 

 

7-4

5 (1)

 

4x Sparta a jednou Liberec a Slavia.

19.

 sco Skotsko

1 (1)

1

 

1 (1)

1

6-2

4 (2)

 

Plzeň v prvním play-off kole: 2012 Plzeň - Schalke 1:1 a 1:3p.

20-22.

 isr Izrael

1

1

 

1

 

 

12-3

3 (0)

 

2013 Neapol - Plzeň 0:3 a 0:2.

20-22.

 bul Bulharsko

1

 

1 (1)

1

 

7-2

3 (1)

 

2014 Plzeň - Šachťar 1:1 a 1:2. 2018 Plzeň - Partizan 1:1 a 2:0.

20-22.

 BLS Bělorusko

1

1 (1)

 

 

 

1

6-2

3 (1)

 

 

23-24.

  Srbsko

 

 

2

 

6-2

2 (0)

 

Nejvíce účastí:

23-24.

 swe Švédsko

 

 

1

1

6-2

2 (0)

7x Ajax (5x přes skupinu LM a třetí místo v ní), Sporting, Villarreal a Neapol.

 

25-29.

 cyp Kypr

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

10-1

1 (0)

 

6x Anderlecht, Athletic, Lazio, Salzburg, Zenit, Dynamo Kyjev, Olympiakos.

 

25-29.

 slo Slovinsko

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

3-1

1 (0)

 

5x Kazaň, Liverpool, Tottenham, Fenerbahce, Valencia, Benfica a Sevilla.

 

25-29.

 nor Norsko

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

9-1

1 (0)

 

Německo mělo v prvním play-off kole už třináct různých klubů:

 

 

25-29.

  Kazachstán

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

4-1

1 (0)

 

Mönchengladbach, Schalke, Leverkusen, Wolfsburg, Stuttgart, Hannover,

 

 

25-29.

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

9-1

1 (0)

 

Hamburg, Hertha, Brémy, Frankfurt, Dortmund, Augsburg a Lipsko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglie jedenáct, Itálie deset. Rusko, Španělsko a Francie devět.

 

 

   Osmifinále evropské ligy. Za názvem klubu je osmifinálová účast, v závorce osmifinálová bilance:

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Účast mezi 16 nejlepšími v evropské lize ve všech dosavadních ročnících:

     Pro lepší přehlednost úspěšnosti v play-off: první číslo je počet klubů v prvním kole play-off (32 nejlepších), tučně psaný je počet klubů v osmifinále a následné číslo je počet klubů ve čtvrtfinále.

 

 

 

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

32-16-8

celkem

 

4x najdeme v osmifinále EL Benficu Lisabon, Valencii a Zenit.

1.

 esp Španělsko

4 - 2 - 2

2 - 1 - 1

3 - 3 - 3

2 - 1- 0

3 - 3 - 2

3 - 2 - 1

4 - 4 - 3

3 - 1 - 1

4 - 2 - 1

4

32 - 19 - 14

19

 

Benfica má 100% bilanci (4-4).

2-3.

 ITA Itálie

2 - 1 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

3 - 2 - 1

4 - 3 - 1

5 - 5 - 2

3 - 1 - 0

2 - 1 - 0

4 - 2 - 1

3

29 - 16 - 5

16

 

Deset různých klubů má Německo. Devět pak Rusko, Itálie a Anglie.

2-3.

 eng Anglie

3 - 2 - 2

2 - 2 - 0

3 - 2 - 0

4 - 3 - 3

2 - 1 - 0

3 - 1 - 0

3 - 3 - 1

2 - 1 - 1

1 - 1 - 1

2

25 - 16 - 8

16

 

4.

 rus Rusko

1 - 1 - 0

4 - 3 - 1

2 - 0 - 0

3 - 3 - 1

2 - 1 - 0

2 - 2 - 1

2 - 0 - 0

3 - 2 - 0

4 - 3 - 1

2

25 - 15 -4

15

 

ANd9GcR0dtP9qfIpjZr24RyXHdLbDjMv4rdeeaiODD2AfGWCBnNXGshxug

5.

 ger Německo

4 - 3 - 2

2 - 1 - 0

2 - 2 - 2

4 - 1 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 1

4 - 2 - 1

2 - 2 - 1

2 – 2 - 1

2

25 - 14 - 8

14

 

6.

 por Portugalsko

2 - 2 - 1

4 - 3 - 3

3 - 1 - 1

1 - 1 - 1

2 - 2 - 2

1 - 0 - 0

3 - 1 - 1

 

2 – 1 - 1

2

20 - 11 - 10

11

 

7.

 hol Nizozemsko

3 - 0 - 0

3 - 3 - 2

4 - 3 - 1

1 - 0 - 0

2 - 1 - 1

3 - 1 - 0

2 - 1 - 1

 

 

18 - 9 - 5

9

 

8-9.

 bel Belgie

3 - 2 - 1

1 - 0 - 0

3 - 1 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 1

1 - 1 - 0

3 - 3 - 2

 

2

17 - 8 - 4

8

 

8-9.

 fra Francie

2 - 2 - 0

2 - 1 - 0

2 - 1 - 0

1 - 1 - 1

1 - 0 - 0

2 - 0 - 0

2 - 1 - 1

3 - 2 - 1

1

16 - 8 - 3

8

 

10.

 ukr Ukrajina

1 - 0 - 0

2 - 1 - 1

1 - 1 - 1

3 - 0 - 0

4 - 0 - 0

2 - 2 - 2

1 - 1 - 1

1 - 0 - 0

1 - 1 - 0

2

18 - 6 - 5

6

 

Zajímavá je dosavadní bilance Portugalska. Jedenáct odehraných čtvrtfinálových soubojů

11.

 tur Turecko

2 - 0 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

1 - 1 - 1

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

2 - 1 - 0

3 - 1 - 1

 

2

16 - 5 - 2

5

 

a deset postupů! Benfica 4-4 (účasti - postupy), Porto a Braga 2-2, Sporting 2-1.

12.

 cze Česko

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

2 - 1 - 0

 

1 - 1 - 1

1 - 0 - 0

1 - 1 - 0

2

11 - 4 - 1

4

 

Jen jednou neuspěl tedy Sporting a to v prvním ročníku a těsně: 0:0 a 2:2 proti Atléticu.

13-14.

 sui Švýcarsko

2 - 0 - 0

1 - 1 - 1

1 - 1 - 1

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

 

 

1

9 - 3 - 2

3

 

 

13-14.

 gre Řecko

1 - 1 - 0

2 - 0 - 0

2 - 1 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

1 - 0 - 0

1

13 - 3 - 0

3

 

3x hrála osmifinále Plzeň. 2012-13 s Fenerbahce (0:1 a 1:1) a 2013-14 s Lyonem (1:4 a 2:1).

15.

 aut Rakousko

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

1 - 1 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

 

1 - 1 - 1

2

8 - 2 - 1

2

 

2017-18 se Sportingem (0:2 a 2:1p).

16-20.

 rom Rumunsko

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

2 - 1 - 0

 

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

 

6 - 1 - 0

1

 

1x Sparta v ročníku 2015-16 vyřadila Lazio Řím (1:1 a 3:0).

16-20.

 sco Skotsko

1 - 1 - 0

1 - 0 - 0

 

1 - 0 - 0

1

4 - 1 - 0

1

 

Velký obrat pamatuje hned první ročník. Juventus v prvním zápase doma porazil Fulham

16-20.

 bul Bulharsko

1 - 1 - 0

 

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

 

3 - 1 - 0

1

 

3:1, ale na postup to nestačilo. Odvetu zvládnul Fulham v poměru 4:1. Londýnský klub

16-20.

 cyp Kypr

 

1 - 1 - 0

 

 

1 - 1 - 0

1

 

dokráčel až do finále.

 

16-20.

 den Dánsko

1 - 0 - 0

 

 

 

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

1 - 0 - 0

1 - 1 - 0

1 - 0 - 0

 

6 - 1 - 0

1

 

Nejvíce gólů v jednom zápase se datuje také do prvního ročníku (2009-10).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Werder Brémy - Valencia 4:4.

 

 

 

 

           

1

  Španělsko

104,998

Real Betis

Villarreal

Sevilla

pohár

2

  Německo

79,498

Leverkusen

Frankfurt

Lipsko

pohár

3

  Anglie

75,962

Chelsea

Arsenal

Burnley

FA Cup, EFL Cup

Vzniknou dvě samostatné kvalifikace.

4

  Itálie

73,332

Lazio

AC Milán

Atalanta

pohár

Jedno tradiční a druhé pro vypadnuté kluby z předkol LM

5

  Francie

56,665

Marseille

Rennes

Bordeaux

pohár, ligový pohár

Přímé postupy do skupin 17

6

  Rusko

50,532

Krasnodar

Zenit

Ufa

pohár

Dalších 10 klubů se rovnou do skupin přesune z kvalifikace LM

7

  Portugalsko

49,332

Sporting

Braga

Rio Ave

pohár

Jak se rozdělí počet míst z kvalifikace, kvalifikací? 8 z LM a 13 z EL

8

  Ukrajina

42,633

Vorskla

Zorya

Mariupol

pohár

12 skupin vždy po 4 týmech (8+13 postupů + 10 vyřazených z LM + 17 přímých postupů)

9

  Belgie

42,400

Anderlecht

Gent

Genk

pohár

Postupují dva. K týmům se přiřadí ještě osm klubů ze skupin LM, které skončí na třetích místech.

10

  Turecko

39,200

Akhisarspor

Basaksehir

Besiktas

pohár

11

  Česko

33,175

Jablonec

Olomouc

Sparta

pohár

Výsledek obrázku pro Estadio Metropolitano Výsledek obrázku pro frankfurt stadium

12

  Švýcarsko

32,075

FC Curych

Luzern

St Gallen

pohár

13

  Nizozemsko

30,463

Feyenoord

Alkmaar

Vitesse

pohár

14

  Řecko

27,900

Olympiakos

Atromitos

Asteras

pohár

15

  Rakousko

25,350

Rapid

LASK Linz

Admira

pohár

16

  Chorvatsko

25,250

Rijeka

Hajduk

NK O sijek

pohár

17

  Rumunsko

24,350

Univ. Craiova

FCSB

Viitorul

pohár

Zeleně - přímý postup do skupin. Modře - třetí předkolo.

18

  Dánsko

24,000

Brøndby IF

Nordsjælland

FC Kodaň

pohár

Žlutě - druhé předkolo.

19

  Bělorusko

19,875

Din. Brest

Din. Minsk

Šachťar Solihorsk

pohár

Růžově - první  i nulté předkolo.

20

  Polsko

19,750

Jagiellonia

Lech Poznaň

Górnik Zabrze

pohár

21

  Švédsko

19,725

Djurgårdens

AIK

BK Häcken

pohár

Výsledek obrázku pro azerbajdžan baku olympic stadium

22

  Izrael

19,375

Hapoel Haifa

Beitar

Maccabi Tel Aviv

pohár

23

  Skotsko

18,925

Aberdeen

Rangers

Hibernian

pohár

24

  Kypr

18,550

AEK Larnaca

Apollon

Famagusta

pohár

25

  Norsko

18,325

Lillestrøm

Molde

Sarpsborg

pohár

26

  Ázerbájdžán

17,750

Neftchi

Gabala

Kesla FK

pohár

27

  Bulharsko

15,875

Slavia Sofia

CSKA Sofia

Levski

pohár

28

  Srbsko

15,375

Subotica

Partizan

Radnički

pohár

29

  Kazachstán

15,250

Kairat

Tobol

Irtysh

pohár

Finále se uskuteční 29. května na Olympic stadium (Baku).

30

  Slovinsko

13,125

Velenje

NK Domžale

Maribor

pohár

 

31

  Slovensko

11,750

Slovan

DAC D. Streda

Trenčín

pohár

 

32

  Lichtenštejnsko

11,000

FC Vadúz

pohár

 

33

  Moldavsko

9,500

Zaria Balti

Milsami

Petrocub

pohár

 

34

  Maďarsko

9,500

Újpéšť

Ferencvároš

Honvéd

pohár

 

35

  Island

8,375

ÍBV

Stjarnan

FH

pohár

 

36

  Finsko

7,650

KuPS

FC Ilves

FC Lahti

pohár

 

37

  Albánie

6,625

Luftëtari

Laci

Partizani

pohár

 

38

  Irsko

6,575

Dundalk

Shamrock

Derry City

pohár

 

39

  Bosna

6,500

Zeljezničar

Sarajevo

Široki Brijeg

pohár

 

40

  Gruzie

6,375

Chikhura

Din. Tbilisi

Samtredia

pohár

 

41

  Lotyšsko

6,125

Riga FC

Ventspils

FK Liepāja

pohár

 

42

  Makedonie

5,625

Shkupi

Vardar

Rabotnički

pohár

 

43

  Estonsko

5,250

Trans Narva

Levadia

Nõmme Kalju

pohár

 

44

  Černá Hora

5,250

Titograd

Buducnost

Rudar

pohár

 

45

  Arménie

5,125

Pjunik

Gandzasar

Banants

pohár

Jízdní řád základních skupin EL:

46

  Lucembursko

4,875

Racing Union

Progrés

Fola Esch

pohár

20. září, 4. října, 25. října

47

  Severní Irsko

4,500

Coleraine

Glenavon

Cliftonville

pohár

8. listopadu, 29. listopadu a 13. prosince

48

  Litva

4,125

Stumbras

Žalgiris

Trakai

pohár

Los play-off: 17. prosince

49

  Malta

4,000

Balzan

Gzira

Birkirkara

pohár

 

50

  Wales

3,875

Connah's

Bala Town

Cefn Druids

 

51

  Faery

3,500

NSÍ Runavík

B36 Tórshavn

pohár

 

52

 * Gibraltar

2,500

St Joseph's

Europa FC

 

53

  Andorra

1,165

Sant Julia

UE Engordany

 

54

  San Marino

0,333

Folgore

Tre Fiori

pohár

 

55

  Kosovo

0,000

Priština

 

 

 

 

 

 

   Předběžné rozdělení do předkol na nasazené a nenasazené kluby. O tom kdo bude nasazen, rozhodnul klubový koeficient za období 13/14 - 17/18.

    Budou dvě samostatné kvalifikace (červená klasická, zelená z vypadnutých klubů z kvalifikace LM).

    Kluby bez licence UEFA, nebo v trestu: FC Tosno (ruský vítěz poháru), Skënderbeu Korçë (Albánie), Bangor City (Wales), CD Aves (portugalský vítěz poháru), Ordabasy (Kazachstán).

 

   AC Milán přijde kvůli porušení finančního fair play o EL.

   Sportovní arbitráž CAS zrušila trest pro fotbalisty AC Milán.

 

   Kluby s hvězdičkou, mají pro dané předkolo převzatý koeficient. Sturm byl nasazen ve 3. předkole i když na nasazení neměl koeficient (nasazení si zajistil jako klub z kvalifikace LM).

 

 

nasazení

nulté předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Birkirkara

2,750

0,775

  Cefn Druids

 

  Sevilla

113,000

4,350

  Hapoel Haifa

 

  Sevilla

113,000

9,000

  Zorya

 

  Sevilla

113,000

21,500

  Rapid Vídeň

 

 

  Trakai

1,750

0,750

  Sant Julia

 

  Besiktas

57,000

4,310

 AEK Larnaca

 

  Zenit

78,000

8,500

  Basaksehir

 

  Zenit

78,000

17,000

  Lipsko

 

 

 * Europa FC

1,500

0,750

  

 

  Sparta

34,500

4,090

  Viitorul

 

  Basilej **

71,000

8,226

  Mariupol

 

  Basilej

71,000

17,000

  Partizan

 

 

  B 36

1,500

0,600

 * St Joseph's