hlavní stránka

kluby

access list

los EL

statistiky

regulations

Evropská liga 2019-20:

 

           

1

  Španělsko

106,998

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

2

  Anglie

79,605

FA Cup

pátý z ligy

ligový pohár

FA Cup, EFL Cup

3

  Itálie

76,249

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

Vzniknou dvě samostatné kvalifikace.

4

  Německo

71,427

pohár

pátý z ligy

šestý z ligy

pohár

Jedno tradiční a druhé pro vypadnuté kluby z předkol LM

5

  Francie

56,415

pohár

čtvrtý z ligy

ligový pohár

pohár, ligový pohár

Přímé postupy do skupin 17

6

  Rusko

53,382

pohár

čtvrtý z ligy

pátý z ligy

pohár

Dalších 9 (nebo 10) klubů se rovnou do skupin přesune z kvalifikace LM

7

  Portugalsko

47,248

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

Jak se rozdělí počet míst z kvalifikace, kvalifikací? 8 z LM a 13 z EL

8

  Ukrajina

41,133

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

12 skupin vždy po 4 týmech (8+13 postupů + 10 vyřazených z LM + 17 přímých postupů)

9

  Belgie

38,500

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

Postupují dva. K týmům se přiřadí ještě osm klubů ze skupin LM, které skončí na třetích místech.

10

  Turecko

35,800

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

11

  Rakousko

32,850

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

12

  Švýcarsko

30,200

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

13

  Česko

30,175

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

14

  Nizozemsko

29,749

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

15

  Řecko

28,600

pohár

třetí z ligy

čtvrtý z ligy

pohár

16

  Chorvatsko

26,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

17

  Dánsko

25,950

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Jedenáctý ročník EL a jeho vítězové:

18

  Izrael

21,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Zeleně - přímý postup do skupin. Modře - třetí předkolo.

19

  Kypr

21,550

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Žlutě - druhé předkolo. Růžově - první  i nulté předkolo.

20

  Rumunsko

20,450

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

21

  Polsko

20,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

22

  Švédsko

19,975

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

23

  Bulharsko

19,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

24

  Ázerbájdžán

19,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

25

  Srbsko

18,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

26

  Skotsko

18,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

27

  Bělorusko

18,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

28

  Kazachstán

18,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

29

  Norsko

17,425

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Finále EL se uskuteční v Polsku. Gdaňsk (Arena Gdańsk)

30

  Slovinsko

14,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Superpohár se bude hrát v Portu (Estádio do Dragão)

31

  Lichtenštejnsko

13,000

pohár

 

 

pohár

 

32

  Slovensko

12,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

33

  Moldavsko

10,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Česko pro tento ročník přišlo o přímé postupy do skupin.

34

  Albánie

8,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

A to jak v lize mistrů, tak v evropské lize.

35

  Island

8,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

V pětiletce (která určovala pořadí pro tento ročník) nám k těmto bonusům

36

  Maďarsko

8,125

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

chybělo málo 0,025 bodu, tedy jedna remíza…

37

  Makedonie

7,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Naděje na přímý postup alespoň do EL, však stále existuje.

38

  Finsko

6,900

Inter Turku

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Pokud si obhájce evropské ligy, ve své lize zajistí přímý postup

39

  Irsko

6,700

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

do této stejné soutěže, jeho místo zůstane prázdně (postoupí do LM)

40

  Bosna

6,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

A jeho pozici by měl zaujmout vítěz poháru třinácté země.

41

  Lotyšsko

5,625

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

To samé se stalo i v sezóně 2017-2018, kdy EL vyhrál Manchester

42

  Estonsko

5,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

United, který v lize skončil šestý (a měl nárok na skupinu EL).

43

  Litva

5,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Tehdy šel do skupinové fáze Zlín, jako vítěz poháru třinácté země.

44

  Gruzie

5,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Také mistr má šanci na jistotu skupiny EL.

45

  Černá Hora

5,000

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Pokud si vítěz ligy mistrů, zajistí skupinu LM i z ligy,

46

  Arménie

4,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

pak bude český šampion začínat ve 4. předkole LM.

47

  Malta

4,500

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

Při případném vypadnutí má jistotu skupiny EL.

48

  Lucembursko

4,375

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

49

  Severní Irsko

4,250

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

50

  Wales

3,875

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

51

  Faery

3,750

pohár

vicemistr

třetí z ligy

pohár

 

52

 * Gibraltar

3,000

pohár

vicemistr

 

 

53

  Andorra

1,331

pohár

vicemistr

 

 

54

  San Marino

0,499

pohár

vicemistr

 

 

55

  Kosovo

0,000

pohár

 

 

 

 

 

 

   Předběžné rozdělení do předkol na nasazené a nenasazené kluby. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 14/15 - 18/19.

   Budou dvě samostatné kvalifikace (červená klasická, zelená z vypadnutých klubů z kvalifikace LM):

 

 

 

nasazení

nulté předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Lucembursko

 

 

  Faery

 

   Španělsko

 

 

 

 

  Rusko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Severní Irsko

 

 

 * Gibraltar

 

   Anglie

 

 

 

 

  Portugalsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Severní Irsko

 

 

 * Gibraltar

 

   Itálie

 

 

 

 

  Ukrajina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Wales

 

 

  Andorra

 

   Německo

 

 

 

 

  Belgie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Wales

 

 

  Andorra

 

   Francie

 

 

 

 

  Turecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Wales

 

 

  San Marino

 

   Rusko

 

 

 

 

  Rakousko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Faery

 

 

  San Marino

 

   Portugalsko

 

 

 

 

  Švýcarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Faery

 

 

  Kosovo

 

   Ukrajina

 

 

 

 

  Česko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

předkolo

 

 

   Belgie

 

 

 

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Chorvatsko

 

 

  Maďarsko

 

   Turecko

 

 

 

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dánsko

 

 

  Maďarsko

 

   Rakousko

 

 

 

 

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Izrael

 

 

  Maďarsko

 

   Švýcarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Izrael

 

 

  Makedonie

 

  Česko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kypr

 

 

  Makedonie

 

  Česko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kypr

 

 

  Makedonie

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rumunsko

 

 

  Inter Turku

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rumunsko

 

 

  Finsko

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Finsko

 

  Řecko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Irsko

 

  Chorvatsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švédsko

 

 

  Irsko

 

  Dánsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švédsko

 

 

  Irsko

 

  Izrael

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Bosna

 

  Kypr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Bosna

 

  Rumunsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Bosna

 

  Polsko

 

 

 

 

dva, nebo tři vyřazené kluby

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Lotyšsko

 

  Švédsko

 

 

 

 

z druhého předkola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Lotyšsko

 

  Bulharsko

 

 

 

 

nemistrovské části

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Lotyšsko

 

  Ázerbájdžán

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Litva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Litva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Litva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Gruzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Gruzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Gruzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovinsko

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

Druhé předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (3 neúspěšní z nultého předkola LM a 17 vyřazených z prvního předkola LM).

 

 

  Slovinsko

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

Třetí předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (10 postupů a 10 vyřazených z druhého předkola LM).

 

 

  Slovinsko

 

 

  Malta

 

 

 

 

 

 

Čtvrté předkolo mistrovské kvalifikace: 16 klubů (10 postupů a šest vyřazených ze třetího předkola LM).

 

 

  Lichtenštejnsko

 

 

  Malta

 

 

 

 

 

 

Osm klubů postoupí do skupinové fáze EL.

 

 

  Slovensko

 

 

  Malta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovensko

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovensko

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

 

Nulté předkolo kvalifikace EL: 16 klubů

 

 

  Moldavsko

 

 

  Severní Irsko

 

 

 

 

 

 

První předkolo EL: 94 klubů (8 postupů a 86 nasazených).

 

 

  Moldavsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhé předkolo EL: 74 klubů (47 postupů a 27 nasazených).

 

 

  Moldavsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třetí předkolo EL: 52 klubů (37 postupů, 12 nasazených a 3 vypadnuté kluby z druhého předkola LM nemistrovské části kvalifikace).

 

 

  Albánie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtvrté předkolo EL: 26 klubů (26 postupů).

 

 

  Albánie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Albánie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předběžné rozdělení do košů, před losem základních skupin Evropské ligy:

 

koš

Shirt badge/Association crest

Shirt badge/Association crest

Copa del Rey

DFB pokal

FA Cup

Copa Italia

Coupe de France

Taca de Portugal

Rusko pohár

Ukrajina pohár

Belgie pohár

Turecko pohár

Rakousko pohár

Švýcarsko pohár

koš

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

přímý přesun z LM

kvalifikace

kvalifikace

koš

pátý ze Španělska

pátý z Německa

pátý z Anglie

pátý z Itálie

čtvrtý z Francie

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

koš

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace mistrů

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

kvalifikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Účast v základních skupinách evropské ligy ve všech dosavadních ročnících:

 

 

 

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

celkem

 

1.

  Itálie

3

4

2

4

2

4

3

4

3

2

2

33

 

2.

  Španělsko

3

4

2

3

3

2

2

3

3

2

2

29

 

3.

  Německo

3

3

2

4

2

2

3

2

3

2

2

28

 

4.

 fra Francie

2

2

2

3

2

3

4

2

3

2

2

27

 

5.

 eng Anglie

2

2

4

3

3

2

2

2

2

2

2

26

 

6.

  Belgie

2

3

3

2

3

3

2

4

1

1

1

25

 

7-8.

  Nizozemsko

4

3

3

2

2

2

3

3

1

 

 

23

 

7-8.

  Portugalsko

3

2

2

3

3

2

3

1

2

1

1

23

 

9.

  Ukrajina

1

3

3

2

3

3

1

2

2

1

1

22

 

10-11.

  Rakousko

4