hlavní stránka

kluby

access list

los EL

statistiky

regulations

Evropská liga 2020-21:

              

1

  Španělsko

103,569

Villarreal

Real Sociedad

Granada

přesuny z LM:

Popis: header

2

  Anglie

85,462

Arsenal

Leicester

Tottenham

 

3

  Itálie

74,752

Neapol

AS Řím

AC Milán

 

Dvě samostatné kvalifikace.

4

  Německo

71,927

Leverkusen

Hoffenheim

Wolfsburg

 

Jedna tradiční a druhá pro vypadnuté kluby z předkol LM.

5

  Francie

58,498

Lille

Nice

Reims

 

Přímé postupy do skupin 18.

6

  Rusko

50,549

CSKA Moskva

FK Rostov

Dynamo Moskva

Krasnodar

Dalších 9 klubů se rovnou do skupin přesune z kvalifikace LM.

7

  Portugalsko

48,232

Braga

Sporting

Rio Ave

Benfica

Jak se rozdělí počet míst z kvalifikace, kvalifikací? 8 z LM a 13 z EL.

8

  Belgie

39,900

Antwerp

Charleroi

Lutych

Gent

12 skupin vždy po 4 týmech (8+13 postupů + 10 vyřazených z LM + 17 přímých postupů)

9

  Ukrajina

38,900

Zorya Luhaňsk

FC Desna

Kolos Kovalivka

 

Postupují dva. K týmům se přiřadí ještě osm klubů ze skupin LM, které skončí na třetích místech.

10

  Turecko

34,600

Sivasspor

Alanyaspor

Galatasaray

 

11

  Nizozemsko

32,433

Feyenoord

PSV Eindhoven

Tilburg

Alkmaar

Popis: atleticoPopis: portoPopis: atleticoPopis: chelseaPopis: sevillaPopis: sevillaPopis: sevillaPopis: manchesterPopis: atleticoPopis: chelseaPopis: sevilla

12

  Rakousko

31,250

Wolfsberger

LASK

TSV Hartberg

Rapid Vídeň

13

  Česko

28,675

Sparta

Jablonec

Liberec

Slavia

14

  Řecko

27,600

AEK

OFI FC

Aris FC

PAOK

15

  Chorvatsko

27,375

Rijeka

Osijek

Hajduk Split

Din. Zagreb

16

  Dánsko

27,025

SønderjyskE

FC Kodaň

Aarhus

 

17

  Švýcarsko

26,900

St. Gallen

Basilej

Servette

Young Boys

Dvanáctý ročník EL a jeho vítězové:

18

  Kypr

24,925

Famagusta

APOEL

Apollon

Omonia

Zeleně - přímý postup do skupin. Modře - třetí předkolo.

19

   Srbsko

22,250

Vojvodina

Partizan

Bačka Topola

Crvena Zvezda

Žlutě - druhé předkolo. Růžově - první  i nulté předkolo.

20

  Skotsko

22,125

Rangers

Motherwell

Aberdeen

Celtic

21

  Bělorusko

21,875

BATE Borisov

Šachťar Salihorsk

Dinamo Minsk

 

22

  Švédsko

20,900

IFK Göteborg

Malmö FF

Hammarby

 

23

  Norsko

20,200

Viking

Bodø/Glimt

Rosenborg

Molde

24

  Kazachstán

19,250

FC Kaisar

Kairat

Ordabasy

 

25

  Polsko

19,250

Cracovia

Piast Gliwice

Lech Poznaň

 

26

  Ázerbájdžán

19,000

Neftchi Baku

Keşla FK

Sumgayit

Karabach

27

  Izrael

18,625

Hapoel Beer-Sheva

Maccabi Haifa

Beitar

Maccabi Tel Aviv

28

  Bulharsko

17,500

Lokomotiv Plovdiv

CSKA Sofia

Slavia Sofia

Ludogorets

29

  Rumunsko

15,950

FCSB

Botosani

Univ. Craiova

Cluj

Pořadatel finálového utkání

30

  Slovensko

15,625

Žilina

Dunajská Streda

Ružomberok

 

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

31

  Slovinsko

15,000

Mura

Ljubljana

Maribor

 

 

32

 Popis: LIE Lichtenštejnsko

13,500

FC Vadúz

 

 

33

  Maďarsko

10,500

Honvéd

Fehérvár

Puskás Akadémia

 

 

34

  Sev. Makedonie

8,000

Shkëndija

KF Renova

Shkupi

 

 

35

  Moldavsko

7,750

Dinamo Tiraspol

FC Sfântul

Petrocub

 

 

36

  Albánie

7,500

Kukësi

KF Laçi

Teuta

 

 

37

  Irsko

7,450

Shamrock

Bohemians

Derry City

Dundalk

 

38

  Finsko

7,275

Ilves

Inter Turku

Honka

 

 

39

  Island

7,250

Víkingur

Breiðablik

FH

 

 

40

  Bosna

7,125

Željezničar

Zrinjski

FK Borac

 

 

41

  Litva

6,750

Žalgiris

Reteriai

Kauno

 

 

42

  Lotyšsko

5,625

RFS

Ventspils

Valmieras

 

 

43

  Lucembursko

5,500

Progrés

Differdange

Pétange

 

 

44

  Arménie

5,250

FC Noah

Shirak

Alashkert

 

45

  Malta

5,125

Valletta

Hibernians

Sirens

 

Kvalifikované kluby, které nemají licenci UEFA:

46

  Estonsko

5,000

Paide

FCI Levadia

Nõmme Kalju

 

Trabzonspor (Turecko), Panathinaikos (Řecko), Folgore (San Marino),

47

  Gruzie

4,750

Saburtalo

Dinamo Baumi

Locomotive

 

Astra, Gaz Metan (Rumunsko), Skënderbeu Korçë (Albánie).

48

  Wales

4,125

TNS

Bala Town

Barry Town

 

 

49

  Černá Hora

4,125

Sutjeska

Iskra

Zeta Golubovci

 

Kalendář:

50

  Faery

4,000

HB Tórshavn

B36 Tórshavn

NSÍ Runavík

 

 

51

 * Gibraltar

4,000

St Joseph's

Lincoln

 

 

 

52

  Severní Irsko

3,875

Glentoran

Coleraine

 

 

 

53

  Kosovo

2,500

Priština

Gjilani

 

 

 

54

  Andorra

1,831

FC Santa Coloma

Engordany

 

 

55

  San Marino

0,666

La Fiorita

Tre Penne

 

 

 

 

 

   Předběžné rozdělení do předkol na nasazené a nenasazené kluby. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 15/16 - 19/20.

   Budou dvě samostatné kvalifikace (červená klasická, zelená z vypadnutých klubů z kvalifikace LM). Celá kvalifikace proběhne bez odvet, o dějišti jediného zápasu rozhodne los!

    Kluby s hvězdičkou, mají pro dané předkolo převzatý koeficient.

 

 

nasazení

nulté předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 * Lincoln

5,250

1,750

 * St Joseph's

 

  Tottenham

85,000

5,500

  FK Kukesi

 

  Tottenham

85,000

10,500

  Fehérvár

 

  Tottenham

85,000

19,885

  Granada

 

 

 

   FC Santa Col.

4,500

1,750

  Priština

 

  Basilej

58,500

5,260

  OFI FC

 

  Basilej

58,500

9,889

  Rio Ave

 

  Basilej

58,500

19,000

  AC Milán

 

 

 

  B36

3,750

1,250

  Zeta

 

  FC Kodaň

42,000

5,260

  Aris FC

 

  Besiktas

54,000

8,000

  Liberec

 

  Rio Ave *

54,000

16,500

  AEK

 

 

 

  La Fiorita

3,000

1,250

  Coleraine

 

  Wolfsburg

36,000

5,250

  Ventspils

 

  Sporting

50,000

7,580

  Charleroi

 

  Sporting

50,000

16,250

  Rangers

 

 

 

  Tre Penne

2,250

1,000

  Barry Town

 

  APOEL

27,500

5,250

  Ljubljana

 

  FC Kodaň

42,000

7,500

  Hajduk

 

  FC Kodaň

42,000

14,000

  LASK

 

 

 

  NSÍ Runavík

2,250

0,975

  Glentoran

 

  BATE Borisov

24,000

5,250

 * Lincoln

 

  PSV Eindhoven

37,000

7,250

  Shkëndija

 

  PSV Eindhoven

37,000

14,000

  Beer-Sheva

 

 

 

  HB Tórshavn

2,000

0,875

  Iskra

 

  Galatasaray

23,500

5,120

  Servette

 

  Wolfsburg

36,000

7,150

  Tilburg

 

  Wolfsburg

36,000

13,500

  Rosenborg

 

 

 

  Engordany

2,000

0,800

  Gjilani

 

  Partizan

22,000

5,100

  Bačka Topola

 

  Plzeň

34,000

7,000

  Lech Poznaň

 

  Plzeň

34,000

11,000

  Rijeka

 

 

 

 

1.

předkolo

 

 

  Malmö FF

22,000

4,975

  Osijek

 

  APOEL

27,500

6,900

  Kovalivka

 

  APOEL

27,500

11,000

  CSKA Sofia

 

 

 

  APOEL

27,500

3,750

  Sumgayit

 

  Lutych

20,500

4,550

  Hammarby

 

  CSKA Sofia *

24,000

6,900

  FC Desna

 

  Galatasaray

23,500

10,500

  Fehérvár

 

 

 

  Partizan

22,000

3,475

  Lok. Plovdiv

 

  FCSB

20,500

4,550

  IFK Göteborg

 

  Galatasaray

23,500

6,720

  Alanyaspor

 

  Charleroi *

22,000

8,000

  Liberec

 

 

 

  Malmö FF

22,000

3,475

  Slavia Sofia

 

  Granada

19,885

4,350

  Bodø/Glimt

 

  Partizan

22,000

6,500

  Aberdeen

 

  Malmö FF

22,000

7,000

  Lech Poznaň

 

 

 

  FCSB

20,500

3,340

  Botosani

 

  AC Milán

19,000

4,350

  Viking

 

  Malmö FF

22,000

6,250

  Zrinjski

 

  Lutych

20,500

3,925

  Mac. Haifa

 

 

 

  Maribor

14,000

3,325

  Piast Gliwice

 

  Rangers

16,250

4,250

  Reteriai

 

  Lutych

20,500

5,650

  SønderjyskE

 

 

 

 

 

 

 

 

  Beer-Sheva

14,000

3,325

  Cracovia

 

  Beer-Sheva

14,000

4,250

  Progrés

 

  FCSB

20,500

5,575

  Motherwell

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rosenborg

13,500

3,250

  FCI Levadia

 

  Rosenborg

13,500

4,000

  CSKA Sofia

 

  Granada

19,885

5,350

  Famagusta

 

 

 

 

 

 

 

 

  Apollon

12,500

3,250

  Hibernians

 

  Apollon

12,500

4,000

  Honvéd

 

  AC Milán

19,000

5,120

  St. Gallen

 

nasazení

 

 

nenasazení

 

 

 

  Fehérvár

10,500

3,175

  Žilina

 

  Reims

11,383

3,925

  Mac. Haifa

 

  AEK

16,500

5,100

  Vojvodina

 

  Din. Zagreb

33,500

34,000

  Celtic

 

 

 

  Shkëndija

7,250

3,175

  Dun. Streda

 

  Fehérvár

10,500

3,850

  FC Kaisar

 

  Rangers

16,250

4,975

  Lokomotiva

 

  Young Boys

25,500

26,000

  Ludogorets *

 

 

 

  TNS

7,000

3,175

  Ružomberok

 

  Rio Ave

9,889

3,750

  Neftchi Baku

 

  LASK

14,000

4,350

  Bodø/Glimt

 

  Crvena Zvezda

22,750

17,000

  Legia

 

 

 

  Dinamo Minsk

7,000

3,000

  Željezničar

 

  Dyn. Moskva

9,109

3,750

  Shamrock

 

  Beer-Sheva

14,000

3,925

  Mac. Haifa

 

  Karabach

21,000

12,500

  Cluj

 

 

 

  Lech Poznaň

7,000

2,750

  KF Laçi

 

  Liberec

8,000

3,750

  B36

 

  Rosenborg

13,500

3,750

  B36

 

  Dyn. Brest

3,375

4,750

  Dundalk

 

 

 

  Aberdeen

6,500

2,600

  Mura

 

  Hajduk

7,500

3,475

  Lok. Plovdiv

 

  Apollon

12,500

3,325

  Piast Gliwice

 

 

 

4,750

  Sarajevo

 

 

 

  Zrinjski

6,250

2,575

  Puskás

 

  Shkëndija

7,250

3,340

  Botosani

 

  FK Rostov

12,000

3,175

  Dun. Streda

 

vyřazení z LM (5)

 

4,000

  Flora

 

 

 

  Kairat

6,000

2,250

  NSÍ Runavík

 

  Tilburg

7,150

3,325

  Piast Gliwice

 

  Reims

11,849

2,600

  Mura

 

 

 

2,750

  KÍ Klaksvík

 

 

 

  Alashkert

6,000

2,000

  Petrocub

 

  Jablonec

7,000

3,250

  Hibernians

 

  Rijeka

11,000

1,150

  Locomotive

 

 

2,500

  Ararat

 

 

 

  Žalgiris

6,000

2,000

  Saburtalo

 

  TNS

7,000

3,175

  Dun. Streda

 

 

 

 

 

 

 

2,500

  KuPS

 

 

 

  Aarhus

5,650

1,600

  Differdange

 

  Lech Poznaň

7,000

2,750

  KF Laçi

 

  Ludogorets

 

8,500

  Dundalk

 

 

1,475

  KF Tirana *

 

 

 

  Motherwell

5,575

1,600

  Pétange

 

  Kovalivka

6,900

2,600

  Mura

 

  KF Tirana

 

4,750

  Din. Tbilisi

 

 

 

 postupy z EL (9)

 

 

 

  FK Kukesi

5,500

1,575

  Kauno

 

  TSV Hartberg

6,585

1,475

  KF Renova

 

  Celtic

34,000

4,350

  Djurgårdens

 

 

 

 

dva přímo nasazení (2) *

 

 

 

 Popis: LIE FC Vadúz

5,500

1,525

  Shirak

 

  Aberdeen

6,500

1,475

  Teuta

 

  Legia

17,000

4,250

  Budućnost

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ventspils

5,250

1,525

  RFS

 

  Zrinjski

6,250

1,375

  FK Borac

 

  Sheriff

12,750

4,000

  Flora

 

 

 

 

 

 

 

 

  Valletta

5,250

1,525

  Valmiera

 

  Kairat

6,000

1,350

  FC Sfântul

 

  Cluj

12,500

3,500

  Riga

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ljubljana

5,250

1,525

  FC Noah

 

  Žalgiris

6,000

1,250

  Bala Town

 

  FK Sūduva

6,750

2,500

  Ararat

 

 

 

 

 

 

 

 

 * Lincoln

5,250

1,475

  Shkupi

 

  Aarhus

5,650

1,250

  Coleraine

 

  Sarajevo

4,750

2,500

  KuPS

 

 

 

 

 

 

 

 

  Servette

5,120

1,475

  KF Renova

 

  Motherwell

5,575

1,150

  Locomotive

 

  KÍ Klaksvík

2,750

1,500

  Drita

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bačka Topola

5,100

1,475

  Teuta

 

 

 

 

 

 

  Celje

2,600

1,150

  Floriana

 

 

 

 

 

 

 

 

  Craiova

5,000

1,375

  FK Borac

 

 

 

 

 

 

nasazení - vyřazení z LM

 

 

nenasazení - postupy z EL

 

 

 

 

 

 

 

 

  Nõmme Kalju

5,000

1,350

  FC Sfântul

 

nasazení (17) - vyřazení z LM

 

 

nenasazení (3) - vyř. z LM

 

(2+8)

 

 

(10)

 

 

 

 

 

 

 

 

  Šachťar Salihorsk

4,750

1,350

  Din. Tiraspol

 

  Astana

29,000

1,500

  Drita

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Hammarby

4,550

1,340

  Bohemians

 

  Dundalk

8,500

1,500

  Tre Fiori

 

Druhé předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (3 neúspěšní z nultého předkola LM a 17 vyřazených z prvního předkola LM).

 

 

 

  Iskra *

4,500

1,340

  Derry City

 

  Slovan

7,000

0,566

  d'Escaldes

 

Třetí předkolo mistrovské kvalifikace: 20 klubů (10 postupů a 10 vyřazených z druhého předkola LM).

 

 

 

  FH

4,350

1,300

  Ilves

 

  Din. Tbilisi

4,750

 

 

 

Dva vylosovaní nasazení postoupí bez boje do 4. předkola. Jedna dvojice bude z nenasazených klubů.

 

 

 

  Bodø/Glimt

4,350

1,300

  Inter Turku

 

  Fola Esch

4,750

 

 

 

Čtvrté předkolo mistrovské kvalifikace: 16 klubů (8 postupů, šest vyřazených ze třetího předkola LM a dva přímo zařazení do 4. předkola).

 

 

 

  Reteriai

4,250

1,300

  Honka

 

  Djurgårdens

4,350

 

 

 

Tři dvojice (ve 4. předkole) budou tvořit nenasazené kluby. Osm klubů postoupí do skupinové fáze EL.

 

 

 

  Progrés

4,250

1,250

  Breiðablik

 

  Linfield

4,250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  CSKA Sofia

4,000

1,250

  Bala Town

 

  Budućnost

4,250

 

 

 

Systém nasazování do MISTROVSKÉ kvalifikace:

 

 

 

  Sutjeska

4,000

1,250

  Zeta

 

  Flora

4,000

 

 

 

Nebudou rozhodovat klubové koeficienty, ale ze které fáze a soutěže se tam klub kvalifikuje.

 

 

 

  Honvéd

4,000

1,250

  Coleraine

 

  Riga

3,500

 

 

 

Nasazené kluby budou vždy ty, které se do této kvalifikace „propadnou“ z kvalifikace LM.

 

 

 

  Beitar

3,925

1,150

  Batumi

 

  Connah's

3,250

 

 

 

Nenasazené kluby budou ty, které postoupí do další fáze z kvalifikace EL.

 

 

 

  Mac. Haifa

3,925

1,150

  Locomotive

 

 * Europa

2,750

 

 

 

Systém nasazování do klasické kvalifikace:

 

 

 

  Ordabasy

3,850

1,150

  Sirens

 

  KuPS

2,500

 

 

 

Nulté předkolo kvalifikace EL: 16 klubů

 

 

 

  Neftchi Baku

3,750

1,075

  Víkingur

 

  KR

2,500

 

 

 

První předkolo EL: 94 klubů (8 postupů a 86 nasazených).

 

 

 

  Shamrock

3,750

0,975

  Glentoran

 

  Ararat

2,500

 

 

 

Druhé předkolo EL: 74 klubů (47 postupů a 27 nasazených).

 

 

 

  B36

3,750

0,875

  Paide

 

  Sileks

1,475

 

 

 

Třetí předkolo EL: 52 klubů (37 postupů, 12 nasazených a 3 vypadnuté kluby z druhého předkola LM nemistrovské části kvalifikace).

 

 

 

  Keşla FK

3,750

0,800

  Gjilani

 

  Floriana

1,150