hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2016-17:

 

 

 

1

  Španělsko

99,999

Barcelona

Real Madrid

Atlético

Villarreal

Sevilla

   liga

header

2

  Anglie

80,391

Leicester

Arsenal

Tottenham

Man. City

   liga

3

  Německo

79,415

Bayern

Dortmund

Leverkusen

Monchengladbach

   liga

4

  Itálie

70,510

Juventus

Neapol

AS Řím

   liga

1. předkolo: 8 klubů (kvalifikace mistrů).

5

  Portugalsko

61,382

Benfica

Sporting

Porto

   liga

2. předkolo: 30 nasazených a 4 postupů z prvního předkola (kvalifikace mistrů).

6

  Francie

52,416

Paris SG

Lyon

Monaco

   liga

3. předkolo: 3 nasazení a 17 postupů z druhého předkola (kvalifikace mistrů).

7

  Rusko

50,498

CSKA

Rostov

   liga

3. předkolo: 10 nasazených klubů (nemistrovská kvalifikace).

8

  Ukrajina

45,166

Dynamo Kyjev

Šachťar

   liga

4. předkolo: 5 nasazených klubů a pět postupů z třetího předkola (nemistrovská)

9

  Nizozemsko

40,979

PSV Eindhoven

Ajax

   liga

Přímý postup: 21 klubů a vítěz EL (Sevilla)

10

  Belgie

37,200

Bruggy

Anderlecht

   liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Švýcarsko

34,375

Basilej

Young Boys

   liga

12

  Turecko

32,600

Besiktas

Fenerbahce

   liga

13

  Řecko

31,900

Olympiakos

PAOK

   liga

14

  Česko

29,125

Plzeň

Sparta

   liga

15

  Rumunsko

26,299

Astra

Steaua

   liga

16

  Rakousko

25,675

Salzburg

   liga

17

  Chorvatsko

23,500

Din. Zagreb

   liga

18

  Kypr

22,300

APOEL

   liga

19

  Polsko

21,500

Legia

   liga

20

  Izrael

21,000

Beer Sheva

   liga

Finále se odehraje na Millennium Stadium v Cardiffu (Wales).

21

  Bělorusko

20,750

BATE Borisov

   liga

V této zemi se zatím žádné pohárové finále nehrálo. Stadion má kapacitu 74 500 diváků

22

  Dánsko

19,800

FC Kodaň

   liga

Kalendář ligy mistrů 2016-2017:

23

  Skotsko

17,900

Celtic

   liga

24

  Švédsko

17,725

Norrköping

   liga

 

25

  Bulharsko

16,750

Ludogorets

   liga

 

26

  Norsko

14,375

Rosenborg

   liga

 

27

  Srbsko

13,875

Crvena Zvezda

   liga

28

  Slovinsko

13,675

Lublaň

   liga

29

  Ázerbájdžán

12,500

Karabach

   liga

Historické statistiky českých klubů v lize mistrů a v poháru mistrů evropských zemí:

30

  Slovensko

11,250

Trenčín

   liga

Sparta 27x (účast), 142 (zápasy), 53 (výher) 30 (remíz) 59 (proher), skóre 186:196 = 136

31

  Maďarsko

11,000

Ferencvároš

   liga

Dukla 10x (účast), 45 (zápasů), 22 (výher) 10 (remíz) 13 (proher), skóre 75:58 = 54 bodů

32

  Kazachstán

10,375

Astana

   liga

Plzeň 4x (účast), 30 (zápasů), 15 (výher) 5 (remíz) 10 (proher), skóre 53:48 = 35 bodů

33

  Moldavsko

10,000

Sheriff Tiraspol

   liga

Slavia 8x (účast), 28 (zápasů), 9 (výher) 7 (remíz) 12 (proher), skóre 23:40 = 25 bodů

34

  Gruzie

9,375

Dinamo Tbilisi

   liga

Baník 4x (účast), 16 (zápasů), 6 (výher) 3 (remízy) 7 (proher), skóre 20:29 = 15 bodů

35

  Finsko

8,200

SJK

 *  liga

Bohemians 1x (účast), 4 (zápasy), 3 (výhry) 0 (remíz) 1 (prohra), skóre 7:2 = 6 bodů

36

  Island

8,000

Hafnarfjarðar

   liga

Liberec 3x (účast), 8 (zápasů), 2 (výhry) 2 (remízy) 4 (prohry), skóre 6:8 = 6 bodů

37

  Bosna

7,500

Zrinjski

   liga

Brno 1x (účast), 4 (zápasy), 1 (výhra) 3 (remízy) 0 (proher), skóre 7:5 = 5 bodů

39

  Makedonie

5,857

Vardar

   liga

Vítkovice 1x (účast), 4 (zápasy), 2 (výhry) 1 (remíza) 1 (prohra), skóre 4:5 = 5 bodů

40

  Irsko

5,750

Dundalk

   liga

Boleslav 1x (účast), 4 (zápasy), 1 (výhra) 2 (remízy) 1 (prohra), skóre 8:9 = 4 body

41

  Černá Hora

5,625

Mladost

   liga

Hradec 1x (účast), 4 (zápasy), 1 (výhra) 2 (remízy) 1 (prohra), skóre 2:5 = 4 body

42

  Albánie

5,375

Partizani Tirana ***

   liga

Teplice 1x (účast), 2 (zápasy), 0 (výher) 0 (remíz) 2 (prohry), skóre 0:2 = 0 bodů

43

  Lucembursko

5,125

Dudelange

   liga

44

  Severní Irsko

4,875

Crusaders

   liga

45

  Litva

4,500

Žalgiris

   liga

46

  Lotyšsko

4,250

Liepaja **

   liga

47

  Malta

4,208

FC Valletta

   liga

48

  Estonsko

3,500

Flora

   liga

49

  Faery

3,500

B 36

   liga

50

  Wales

2,875

TNS

   liga

51

  Arménie

2,750

Alashkert

   liga

52

  Andorra

0,833

FC Santa Col.

   liga

53

  San Marino

0,499

Tre Penne

   liga

54

 * Gibraltar

0,250

Lincoln

 *  liga

55

  Kosovo

0,000

Feronikeli *

   liga

 

 

 

Rozdělení do předkol. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 11/12 - 15/16. Žebříček zde.

* Mistr Kosova nesplnil licenční podmínky a v předkole startovat nebude.

** Futbola klubs Liepāja má velmi krátkou minulost, byl založen loni po zániku Liepaja Metalurgs.

I přes krátkou působnost dostal od UEFY výjimku a v předkole LM se objeví.

*** UEFA nepustila do předkola albánského mistra Skënderbeu Korçë. UEFA se začala případem zabývat

na základě informací od sázkových kanceláří, tvrzení fanoušků soupeřů na sociálních sítích a některých médií.

Klub se odvolal k sportovní arbitráži (CAS) a ta trest potvrdila. Do předkola naskočil vicemistr Partizani.

Protože už tento klub rozehrál předkolo EL, jeho soupeř Slovan Bratislava postupuje automaticky do 2. předkola.

Hvězdička znamená převzatý klubový koeficient pro dané předkolo.

 

  

   

 

nasazení

1. předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  TNS

5,200

1,975

  B 36

 

  Salzburg

42,520

5,200

  TNS

 

  Olympiakos

70,940

13,475

  Karabach

 

  Plzeň

44,585

25,775

  Din. Zagreb

 

 

  FC Valletta

4,466

1,700

 * Lincoln

 

  Celtic

40,460

5,050

  Dudelange

 

  Plzeň

44,585

12,850

  Rosenborg

 

  Salzburg

42,520

25,625

  Ludogorets

 

  Flora

3,350

1,325

  Alashkert

 

  APOEL

35,935

4,925

  Žalgiris

 

  Salzburg

42,520

12,525

  Astana

 

  Celtic

40,460

24,720

  FC Kodaň

 

  FC Santa

2,699

1,316

  Tre Penne

 

  BATE

34,000

4,725

  Beer Sheva

 

  Celtic

40,460

11,076

  Astra

 

  APOEL

35,935

4,725

  Beer Sheva

 

 

 

  Legia

28,000

4,625

  Lublaň

 

  APOEL

35,935

7,175

  CZ Bělehrad

 

  Legia

28,000

2,590

  Dundalk

 

 

 

  Din. Zagreb

25,775

4,466

  FC Valletta

 

  BATE

34,000

5,875

  Din. Tbilisi

 

 

 

 

  Ludogorets

25,625

4,200

  Vardar

 

  Legia

28,000

5,400

  Trenčín

 

 

 

 

  FC Kodaň

24,720

3,975

  Norrköping

 

  Din. Zagreb

25,775

4,725

  Beer Sheva

 

 

 

 

  Karabach

13,475

3,475

  Ferencvároš

 

  Ludogorets

25,625

2,590

  Dundalk

 

 

 

 

  Rosenborg

12,850

3,400

  Crusaders

 

  FC Kodaň

24,720

1,575

  Partizani

 

 

 

 

  Astana

12,525

3,175

  Zrinjski

 

 

 

 

 

  Sheriff Tiraspol

10,575

2,590

  Dundalk

 

 

 

 

 

  Partizani *

7,825

2,475

  Mladost

 

 

 

 

 

  CZ Bělehrad

7,175

1,730

  Seinäjoki

 

 

 

 

 

  Din. Tbilisi

5,875

1,700

 * Lincoln

 

 

 

 

 

  Hafnarfjarðar

5,750

1,325

  Alashkert

 

 

9,566

 

 

  Trenčín

5,400

1,075

  Liepaja

 

 

 

 

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Flora

2:1

0:2

 * Lincoln

 

  Karabach

2:0

1:1

  Dudelange

 

  Rosenborg

2:1

0:3

  APOEL

 

 Ludogorets

2:0

2:2

  Plzeň

 

 

  TNS

2:1

3:0

  Tre Penne

 

  Beer Sheva

3:2

0:0

  Sheriff Tiraspol

 

  Din. Zagreb

2:0

1:0

  Din. Tbilisi

 

 Celtic

5:2

0:2

  Beer Sheva

 

  FC Valletta

1:0

1:2

  B 36

 

  Lublaň

3:4

3:2

  Trenčín

 

  Olympiakos

0:0

0:1

  Beer Sheva

 

 FC Kodaň

1:0

1:1

  APOEL

 

  FC Santa

0:0

0:3

  Alashkert

 

  Salzburg

1:0

2:0

  Liepaja

 

  Astana

1:1

1:2

  Celtic

 

 Dundalk

0:2

1:1

  Legia

 

 

 

  Vardar

1:2

2:3

  Din. Zagreb

 

  Trenčín

0:1

0:0

  Legia

 

 Din. Zagreb

1:1

2:1p

  Salzburg

 

 

 

  TNS

0:0

0:3

  APOEL

 

  Plzeň

0:0

1:1

  Karabach

 

 

 

 

  Zrinjski

1:1

0:2

  Legia

 

  Astra

1:1

0:3

  FC Kodaň

 

 

 

 

  Ludogorets

2:0

3:0

  Mladost

 

  BATE

1:0

0:3

  Dundalk

 

 

 

 

  Din. Tbilisi

2:0

1:1

  Alashkert

 

  Ludogorets

2:2

4:2p

  CZ Bělehrad

 

 

 

 

  Žalgiris

0:0

1:2

  Astana

 

  Partizani

0:1

0:2

  Salzburg

 

 

 

 

  Partizani

1:1

1:1-3:1

  Ferencvároš

 

 

 

 

 

  BATE

2:0

2:2

  Seinäjoki

 

 

 

 

 

  FC Valletta

1:2

1:2

  CZ Bělehrad

 

 

 

 

 

  Rosenborg

3:1

2:3

  Norrköping

 

 

 

 

 

  Dundalk

1:1

2:2

  Hafnarfjarðar

 

 

 

 

 

 * Lincoln

1:0

0:3

  Celtic

 

 

9,566

 

 

  Crusaders

0:3

0:6

  FC Kodaň

 

 

 

 

 

 

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Šachťar

81,976

37,440

  PAOK

  Man. City

99,256

41,587

  AS Řím

  Ajax

1:1

2:1

  PAOK

 Steaua

0:5

0:1

  Man. City

 

 

  Ajax

58,112

36,576

  Steaua

  FC Porto

92,616

36,576

  Steaua

  Sparta

1:1

0:2

  Steaua

 FC Porto

1:1

3:0

  AS Řím

 

  Anderlecht

54,000

36,549

  Monaco

  Villarreal

60,142

36,549

  Monaco

  Šachťar

2:0

0:2-2:4

  Young Boys

 Ajax

1:1

1:4

  Rostov

 

  Fenerbahce

40,920

24,755

  Young Boys

  Ajax

58,112

24,755

  Young Boys

  Rostov

2:2

2:0

  Anderlecht

 Young Boys

1:3

1:6

  Mgladbach

 

 

  Sparta

40,585

11,716

  Rostov

  Mgladbach

42,035

11,716

  Rostov

  Fenerbahce

2:1

1:3

  Monaco

 Villarreal

1:2

0:1

  Monaco

 

 

 

 

 

 

Přesuny do evropské ligy:

Do 4. předkola evropské ligy se přesune 15 klubů. Deset vyřazených z 3. předkola kvalifikace mistrů

a pět vyřazených z 3. předkola druhé kvalifikace.

Deset klubů se přesune rovnou do základních skupin evropské ligy.

Pět vyřazených ze 4. předkola kvalifikace mistrů a pět vyřazených ze 4. předkola druhé kvalifikace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina A

 

 

eng Arsenal

6

4

2

0

18:6

14

PARIS SG

 

 

 

 

 

fra Paris SG

6

3

3

0

13:7

12

 

 

 

 

 

bul Ludogorets

6

0

3

3

6:15

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Basilej

6

0

2

4

3:12

2

 

 

  Paris SG

1:1

  Arsenal

 

Paris SG si v minulých čtyřech sezónách, vždy zahrál čtvrtfinále LM a vždy byl v této fázi vyřazen:

ARSENAL LONDÝN

 

 

  Basilej

1:1

 bul Ludogorets

 

 

 

 bul Ludogorets

1:3

  Paris SG

 

 

 

  Arsenal

2:0

  Basilej

 

 

 

  Arsenal

6:0

 bul Ludogorets

 

BASILEJ

 

 

  Paris SG

3:0

  Basilej

 

 

 

 bul Ludogorets

2:3

  Arsenal

 

 

 

  Basilej

1:2

  Paris SG

 

 

 

  Arsenal

2:2

  Paris SG

 

LUDOGORETS

 

 

 bul Ludogorets

0:0

  Basilej

 

 

 

  Paris SG

2:2

 bul Ludogorets

 

 

 

  Basilej

1:4

  Arsenal

 

2013: Barcelonou, 2014: Chelsea, 2015: Barcelonou, 2016: Manchesterem City.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina B

 

 

ita Neapol

6

3

2

1

11:8

11

BENFICA LISABON

 

 

 

 

 

por Benfica

6

2

2

2

10:10

8

 

 

 

 

 

tur Besiktas

6

1

4

1

9:14

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ukr Dynamo Kyjev

6

1

2

3

8:6

5

 

 

  Dynamo Kyjev

1:2

  Neapol

 

Třetí skupina LM pro Neapol. První pokus zisk 11 bodů a postup. Druhý pokus 12 bodů a nepostup!

NEAPOL  

 

 

  Benfica

1:1

  Besiktas

 

 

 

 

  Besiktas

1:1

  Dynamo Kyjev

 

 

 

  Neapol

4:2

  Benfica

 

 

 

  Neapol

2:3

  Besiktas

 

DYNAMO KYJEV

 

 

  Dynamo Kyjev

0:2

  Benfica

 

 

 

  Besiktas

1:1

  Neapol

 

 

 

  Benfica

1:0

  Dynamo Kyjev

 

 

 

  Neapol

0:0

  Dynamo Kyjev

 

BESIKTAS

 

 

  Besiktas

3:3

  Benfica

 

 

 

  Dynamo Kyjev

6:0

  Besiktas

 

 

 

  Benfica

1:2

  Neapol

 

Besiktas získal po sedmiletém čekání svůj čtrnáctý titul a pošesté naskočí do skupinové fáze LM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina C

 

 

 Barcelona

6

5

0

1

20:4

15

FC BARCELONA

 

 

 

 

 

 Manchester City

6

2

3

1

12:10

9

 

 

 

 

 

 M'gladbach

6

1

2

3

5:12

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Celtic

6

0

3

3

5:16

3

 

 

  Barcelona

7:0

  Celtic

 

M'gladbach si zahraje LM podruhé, premiéru měl loni

MANCHESTER CITY

 

 

  Manchester City

4:0

  M'gladbach

 

Výsledek obrázku

 

 

  M'gladbach

1:2

  Barcelona

 

 

 

  Celtic

3:3

  Manchester City

 

 

 

  Celtic

0:2

  M'gladbach

 

M'GLADBACH