hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2017-18:

 

 

  Zelená – jistota skupiny, modrá – kvalifikace mistrů, žlutá – „nemistrovská“ kvalifikace.

 

1

  Španělsko

105,713

Real Madrid

Barcelona

Atlético

Sevilla

   liga

header

2

  Německo

80,177

Bayern

RB Lipsko

Dortmund

Hoffenheim

   liga

3

  Anglie

76,284

Chelsea

Tottenham

Man. City

Liverpool

Man. United

   liga

4

  Itálie

70,439

Juventus

AS Řím

Neapol

   liga

1. předkolo: 10 klubů (kvalifikace mistrů).

5

  Portugalsko

53,082

Benfica

FC Porto

Sporting

   liga

2. předkolo: 29 nasazených a 5 postupů z prvního předkola (kvalifikace mistrů).

6

  Francie

52,749

Monaco

Paris SG

Nice

   liga

3. předkolo: 3 nasazení a 17 postupů z druhého předkola (kvalifikace mistrů).

7

  Rusko

51,082

Spartak

CSKA

   liga

3. předkolo: 10 nasazených klubů (nemistrovská kvalifikace).

8

  Ukrajina

44,883

Šachťar

Dynamo Kyjev

   liga

4. předkolo: 5 nasazených klubů a pět postupů z třetího předkola (nemistrovská)

9

  Belgie

40,000

Anderlecht

Bruggy

   liga

Přímý postup: 21 klubů a vítěz EL (Manchester United).

10

  Nizozemsko

35,563

Feyenoord

Ajax

   liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Turecko

34,600

Besiktas

Baseksehir

   liga

Výsledek obrázkuVýsledek obrázku

12

  Švýcarsko

33,775

Basilej

Young Boys

   liga

13

  Česko

32,925

Slavia

Plzeň

 

   liga

14

  Řecko

29,700

Olympiakos

AEK Atény

 

   liga

15

  Rumunsko

25,383

Viitorul

FCSB

   liga

16

  Rakousko

25,100

Salzburg

   liga

17

  Chorvatsko

23,875

Rijeka

   liga

18

  Polsko

22,500

Legia

   liga

19

  Kypr

22,175

APOEL

   liga

20

  Bělorusko

20,000

BATE

   liga

Finále ligy mistrů se bude hrát 26. května 2018 na olympijském stadionu

21

  Švédsko

19,875

Malmö FF

   liga

v Kyjevě (kapacita pro fotbal je 68 000 diváků).

22

  Norsko

19,250

Rosenborg

   liga

Kalendář:

23

  Izrael

18,620

Hapoel Sheva

   liga

 

24

  Dánsko

18,600

FC Kodaň

   liga

 

25

  Skotsko

17,300

Celtic

   liga

Zápasy třetího předkola: 25-26.7. a 1-2.8.

26

  Ázerbájdžán

14,875

Karabach

   liga

Los čtvrtého předkola: 4. srpna.

27

  Srbsko

14,625

Partizan

   liga

Zápasy čtvrtého předkola: 15-16.8. a 22-23.8.

28

  Kazachstán

14,125

Astana

   liga

 

29

  Bulharsko

13,125

Ludogorets

   liga

 

30

  Slovinsko

13,125

NK Maribor

   liga

 

31

  Slovensko

12,000

Žilina

   liga

 

33

  Maďarsko

9,875

Honvéd

   liga

 

34

  Moldavsko

9,125

Sheriff

   liga

 

35

  Island

8,750

Hafnarfjordar

   liga

 

36

  Gruzie

8,125

Samtredia

   liga

 

37

  Finsko

7,400

Mariehamn

   liga

 

38

  Bosna

7,125

Zrinjski

   liga

 

39

  Albánie

6,625

Kukesi

   liga

 

40

  Makedonie

6,000

Vardar

   liga

 

41

  Irsko

5,450

Dundalk

   liga

 

42

  Lotyšsko

5,375

FK Jūrmala

   liga

 

43

  Lucembursko

5,250

Dudelange

   liga

44

  Černá Hora

4,875

Buducnost

   liga

45

  Litva

4,625

Žalgiris

   liga

46

  Severní Irsko

4,500

Linfield

   liga

47

  Estonsko

4,250

Infonet Tallinn

   liga

48

  Arménie

4,125

Alashkert

   liga

49

  Faery

3,625

Víkingur Gøta

   liga

50

  Malta

3,583

Hibernians

   liga

51

  Wales

3,500

TNS

   liga

52

 * Gibraltar

1,000

Europa FC

 *  liga

53

  Andorra

0,999

FC Santa Coloma

   liga

54

  San Marino

0,333

La Fiorita

   liga

55

  Kosovo

0,000

Trepca

   liga

 

 

 

 

 

 

 

   Rozdělení do předkol. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 12/13 - 16/17.

        

   

 

nasazení

1. předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  TNS

5,775

2,525

  Alashkert

 

  Celtic

42,785

5,850

  Žilina

 

  Olympiakos

64,580

16,800

  Astana

 

  Olympiakos

64,580

29,475

  BATE

 

 

  Linfield

3,650

1,566

  La Fiorita

 

  Salzburg

40,570

5,825

  Žalgiris

 

  Celtic

42,785

16,075

  Partizan

 

  Celtic

42,785

28,450

  Legia

 

  Víkingur Gøta

2,950

1,500

 * Europa FC

 

  FC Kodaň

35,700

5,815

  Dundalk

 

  Salzburg

40,570

15,550

  Rijeka

 

  Salzburg

40,570

26,210

  APOEL

 

  Hibernians

2,800

1,300

  Infonet

 

  Ludogorets

34,175

5,775

  TNS

 

  FC Kodaň

37,800

12,665

  Rosenborg

 

  FC Kodaň

37,800

21,125

  NK Maribor

 

 

  FC Santa C.

2,733

0,000

  Trepca

 

  BATE

29,475

5,125

  Vardar

 

  Ludogorets

34,175

11,150

  Sheriff

 

  Ludogorets

34,175

18,050

  Karabach

 

 

 

 

 

 

 

  Legia

28,450

4,975

  Dudelange

 

  BATE

29,475

10,875

  Hapoel Sheva

 

 

 

 

  APOEL

26,210

4,550

  Kukesi

 

  Legia

28,450

8,135

  Slavia

 

 

 

 

  NK Maribor

21,125

4,050

  Zrinjski

 

  APOEL

26,210

6,175

  Hafnarfjordur

 

 

 

 

  Karabach

18,050

3,650

  Linfield

 

  NK Maribor

21,125

5,125

  Vardar

 

 

 

 

  Malmö FF

16,945

3,300

  Buducnost

 

  Karabach

18,050

4,870

  Viitorul

 

 

 

 

  Astana

16,800

2,950

  Víkingur Gøta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Partizan

16,075

2,900

  Honvéd

 

 

 

 

 

  Rijeka

15,550

2,800

  Hibernians

 

 

 

 

 

  Rosenborg

12,665

2,525

  Alashkert

 

 

 

 

 

  Sheriff

11,150

2,030

  Mariehamn

 

 

 

 

 

  Hapoel Sheva

10,875

1,975

  FK Jūrmala

 

 

9,566

 

 

  Hafnarfjordur

6,175

1,525

  Samtredia

 

 

 

 

 

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Víkingur Gøta

2:1

4:1

  Trepca

 

  APOEL

1:0

1:0

  Dudelange

 

  Slavia

25.7.

1-2.8.

  BATE

 

 

 

 

 

 

 

  Hibernians

2:0

1:0

  Infonet

 

  Žalgiris

2:1

1:4

  Ludogorets

 

  Astana

25-26.7.

1-2.8.

  Legia

 

 

 

 

 

 

  Alashkert

1:0

1:1

  FC Santa C.

 

  Karabach

5:0

1:0

  Samtredia

 

  NK Maribor

25-26.7.

1-2.8.

  Hafnarfjordur

 

 

 

 

 

 

  TNS

1:2

3:1p

 * Europa FC

 

  Partizan

2:0

0:0

  Buducnost

 

  FC Kodaň

25-26.7.

1-2.8.

  Vardar

 

 

 

 

 

 

 

  Linfield

1:0

0:0

  La Fiorita

 

  Hibernians

0:3

0:3

  Salzburg

 

  Celtic

25-26.7.

1-2.8.

  Rosenborg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Sheriff

1:0

1:2

  Kukesi

 

  Hapoel Sheva

25-26.7.

1-2.8.

  Ludogorets

 

 

 

 

  FK Jūrmala

0:1

1:1

  Astana

 

  Salzburg

25-26.7.

1-2.8.

  Rijeka

 

 

 

 

  BATE

1:1

3:1

  Alashkert

 

  Viitorul

25-26.7.

1-2.8.

  APOEL

 

 

 

 

  Žilina

1:3

2:1

  FC Kodaň

 

  Karabach

25-26.7.

1-2.8.

  Sheriff

 

 

 

 

  Hapoel Sheva

2:1

3:2

  Honvéd

 

  Partizan

25.7.

1-2.8.

  Olympiakos

 

 

 

 

  Rijeka

2:0

5:1

  TNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Malmö FF

1:1

1:3

  Vardar

 

 

 

 

 

  Zrinjski

1:2

1:1

  NK Maribor

 

 

 

 

 

  Dundalk

1:1

1:2p

  Rosenborg

 

 

 

 

 

  Hafnarfjordur

1:1

2:0

  Víkingur Gøta

 

 

 

 

 

  Linfield

0:2

0:4

  Celtic

 

 

9,566

 

 

  Mariehamn

0:3

0:6

  Legia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dyn. Kyjev

67,526

35,370

  FCSB

  Sevilla

112,99

40,635

  Plzeň

  FCSB

25.7.

2.8.

  Plzeň

 

 

 

 

  Ajax

67,212

28,915

  Young Boys

  Neapol

88,666

39,606

  CSKA

  Nice

26.7.

2.8.

  Ajax

 

  Plzeň

40,635

16,833

  Nice

  Dyn. Kyjev

67,526

39,480

  Bruggy

  Dyn. Kyjev

26.7.

1-2.8.

  Young Boys

 

  CSKA

39,606

10,340

  Baseksehir

  Ajax

67,212

36,866

  Sporting

  AEK Atény

25.7.

1-2.8.

  CSKA

 

 

 

 

  Bruggy

39,480

6,580

  AEK Atény

  Liverpool

56,192

15,899

  Hoffenheim

  Bruggy

26.7.

2.8.

  Baseksehir

 

 

 

 

   

 

Přesuny do evropské ligy:

Do 4. předkola evropské ligy se přesune 15 klubů. Deset vyřazených z 3. předkola kvalifikace mistrů

a pět vyřazených z 3. předkola druhé kvalifikace.

Deset klubů se přesune rovnou do základních skupin evropské ligy.

Pět vyřazených ze 4. předkola kvalifikace mistrů a pět vyřazených ze 4. předkola druhé kvalifikace.

 

 

 

Lipsko se hned v prvním ročníku, kdy startuje v nejvyšší soutěži, kvalifikovalo přímo do skupinové

fáze ligy mistrů. Bude dvanáctým německým klubem v historii. Problém v podobě stejného majitele

jako má i Salzburg (více zde: Lipsku hrozí pohroma.), už nehrozí. UEFA akceptuje oba kluby v lize

mistrů ve stejný ročník: zpráva UEFA.

 

 

   Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů (24. srpna, Monaco):

      

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Real Madrid

Chelsea

 

Barcelona

Sevilla

 

Neapol

Ajax

 

AS Řím

FC Kodaň

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayern

Šachťar

 

Atlético

Man. City

 

Tottenham

Olympiakos

 

Besiktas

Ludogorets

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juventus

Monaco

 

Paris SG

Porto

 

Basilej

Anderlecht

 

Celtic

Feyenoord

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benfica

Spartak

 

Dortmund

Man. United

 

Dyn. Kyjev

Liverpool

 

Salzburg

Lipsko

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 27. dosavadních ročníků: 32 zemí mělo svůj klub v lize mistrů.

 

 

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

3

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

83

  Španělsko

  Anglie

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

79

  Anglie

  Itálie

2

2

2

2

3

2

3

3

4

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

70

  Itálie

  Německo

3

4

4

4

4

3

3

3

3

2

3

3

3

3

2

3

4

3

4

2

3

1

1

1

1

70

  Německo

  Francie

2

3

2

2

2

3

3

3

3

3

2

3

2

3

3

3

3

3

2

1

2

1

1

1

1

1

57

  Francie

  Portugalsko

2

3

2

3

2

3

2

2

1

2

3

3

2

1

1

2

1

2

2

2

1

1

1

1

1

1

47

  Portugalsko

  Nizozemsko

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

3

2

2

1

1

1

1

37

  Nizozemsko

  Rusko

1

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

2

1

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

34

  Rusko

  Řecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

2

1

2

1

1

1

1

31

  Řecko

  Turecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

2

1

2

2

1

1

2

1

1

1

29

  Turecko

  Ukrajina

1

1

2

1

1

2

1

1