hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2018-19:

 

 

   Základní skupiny LM:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina A

 

 

  Atlético

0

0

0

0

0:0

0

ATLÉTICO MADRID

 

 

 

 

 

  Dortmund

0

0

0

0

0:0

0

 

 

 

 

 

  Monaco

0

0

0

0

0:0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bruggy

0

0

0

0

0:0

0

 

 

  Bruggy

18.9.

  Dortmund

 

Bruggy - jediný belgický klub, který si zahrál finále (tehdy) PMEZ.

DORTMUND

 

 

  Monaco

18.9.

  Atlético

 

Pět skupinových pokusů v LM, zatím čeká na osmifinálový postup.

 

 

  Atlético

3.10.

  Bruggy

 

 

 

  Dortmund

3.10.

  Monaco

 

 

 

  Bruggy

24.10.

  Monaco

 

MONACO

 

 

  Dortmund

24.10.

  Atlético

 

 

 

  Monaco

6.11.

  Bruggy

 

 

 

  Atlético

6.11.

  Dortmund

 

 

 

  Atlético

28.11.

  Monaco

 

BRUGGY

 

 

  Dortmund

28.11.

  Bruggy

 

 

 

  Bruggy

11.12.

  Atlético

 

Finále se bude v roce 2019 hrát na novém stadionu Atlética.

 

 

  Monaco

11.12.

  Dortmund

 

Poslední tři finále LM na španělské půdě (2010, 1999, 1989) a žádný „domácí“ klub v něm!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina B

 

 

  Barcelona

 

 

 

 

 

 

FC BARCELONA

 

 

 

 

 

  Tottenham

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PSV Eindhoven

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Inter Milán

 

 

 

 

 

 

 

 

  Barcelona

18.9.

  PSV Eindhoven

 

Krásná skupina! Pouze Tottenham ještě neslavil titul v této soutěži.

TOTTENHAM

 

 

  Inter Milán

18.9.

  Tottenham

 

Vynahradil si to 2x v poháru UEFA a jednou v PVP.

 

 

  Tottenham

3.10.

  Barcelona

 

 

 

  PSV Eindhoven

3.10.

  Inter Milán

 

 

 

  PSV Eindhoven

24.10.

  Tottenham

 

EINDHOVEN

 

 

  Barcelona

24.10.

  Inter Milán

 

 

 

  Tottenham

6.11.

  PSV Eindhoven

 

 

 

  Inter Milán

6.11.

  Barcelona

 

 

 

  PSV Eindhoven

28.11.

  Barcelona

 

INTER MILÁN

 

 

  Tottenham

28.11.

  Inter Milán

 

 

 

  Barcelona

11.12.

  Tottenham

 

Barcelona vyhrála LM 5x, Inter 3x (dvakrát ještě pod názvem PMEZ).

 

 

  Inter Milán

11.12.

  PSV Eindhoven

 

PSV Eidhoven má zlatým písmem zapsán rok 1988 (výhra v PMEZ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina C

 

 

  Paris SG

 

 

 

 

 

 

PARIS SG

 

 

 

 

 

  Neapol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Liverpool

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Crvena Zvezda

 

 

 

 

 

 

 

 

  Liverpool

18.9.

  Paris SG

 

Na rok 1991 asi dodnes vzpomínají fanoušci CZ Bělehrad, tehdy ještě

NEAPOL

 

 

  Crvena Zvezda

18.9.

  Neapol

 

jugoslávský klub slavil výhru v PMEZ.

 

 

  Paris SG

3.10.

  Crvena Zvezda

 

 

 

  Neapol

3.10.

  Liverpool

 

 

 

  Paris SG

24.10.

  Neapol

 

LIVERPOOL

 

 

  Liverpool

24.10.

  Crvena Zvezda

 

 

 

  Crvena Zvezda

6.11.

  Liverpool

 

 

 

  Neapol

6.11.

  Paris SG

 

 

 

  Paris SG

28.11.

  Liverpool

 

CRVENA ZVEZDA

 

 

  Neapol

28.11.

  Crvena Zvezda

 

 

 

  Liverpool

11.12.

 Paris SG

Nezapomenutelné finále LM 2005.

 

 

  Crvena Zvezda

11.12.

  Neapol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina D

 

 

  Lokomotiv

 

 

 

 

 

 

LOKOMOTIV

 

 

 

 

 

  FC Porto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Schalke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Galatasaray

 

 

 

 

 

 

 

 

  Galatasaray

18.9.

  Lokomotiv

 

Schalke si v roce 2011 zahrálo semifinále LM.

FC PORTO

 

 

  Schalke

18.9.

  FC Porto

 

Podlehlo Manchesteru United 0:2 a 1:4.

 

 

  Lokomotiv

3.10.

  Schalke

 

 

 

  FC Porto

3.10.

  Galatasaray

 

 

 

  Lokomotiv

24.10.

  FC Porto

 

AS ŘÍM SCHALKE

 

 

  Galatasaray

24.10.

  Schalke

 

 

 

  FC Porto

6.11.

  Lokomotiv

 

 

 

  Schalke

6.11.

  Galatasaray

 

 

 

  Lokomotiv

28.11.

  Galatasaray

 

GALATASARAY

 

 

  FC Porto

28.11.

  Schalke

 

 

 

  Galatasaray

11.12.

  FC Porto

 

Porto má ve své sbírce dvě nejcennější trofeje (1987 a 2004).

 

 

  Schalke

11.12.

  Lokomotiv

 

Rok 2000: Galatasaray vyhrává pohár UEFA i superpohár.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina E

 

 

  Bayern

 

 

 

 

 

 

BAYERN MNICHOV

 

 

 

 

 

  Benfica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ajax

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  AEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ajax

19.9.

  AEK

 

Přehled úspěchů Bayernu Mnichov.

BENFICA LISABON

 

 

  Benfica

19.9.

  Bayern

 

Benfica se potřebuje oklepat z minulé sezóny, kdy ve skupině LM nezískala ani bod!

 

 

  Bayern

2.10.

  Ajax

 

 

 

  AEK

2.10.

  Benfica

 

 

 

  AEK

23.10.

  Bayern

 

AJAX

 

 

  Ajax

23.10.

  Benfica

 

 

 

  Bayern

7.11.

  AEK

 

 

 

  Benfica

7.11.

  Ajax

 

 

 

  AEK

27.11.

  Ajax

 

AEK

 

 

  Bayern

27.11.

  Benfica

 

 

 

  Ajax

12.12.

  Bayern

 

Ajax odehrál v PMEZ+LM 198 utkání, to na Bayernu bude tedy dvousté.

 

 

  Benfica

12.12.

  AEK

 

Při posledním startu v LM, bylo AEK velmi blízko postupu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina F

 

 

  Manchester City

 

 

 

 

 

 

MANCHESTER CITY

 

 

 

 

 

  Šachťar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Lyon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Hoffenheim

 

 

 

 

 

 

 

 

  Šachťar

19.9.

  Hoffenheim

 

 

 

 

ŠACHŤAR

 

 

  Manchester City

19.9.

  Lyon

 

Šachťar, to je evropská extratřída. Stačí se podívat na pětiletku klubového koeficientu.

 

 

  Hoffenheim

2.10.

  Manchester City

 

 

 

  Lyon

2.10.

  Šachťar

 

 

 

  Hoffenheim

23.10.

  Lyon

 

LYON

 

 

  Šachťar

23.10.

  Manchester City

 

 

 

  Lyon

7.11.

  Hoffenheim

 

 

 

  Manchester City

7.11.

  Šachťar

 

 

 

  Hoffenheim

27.11.

  Šachťar

 

HOFFENHEIM

 

 

  Lyon

27.11.

  Manchester City

 

 

 

  Šachťar

12.12.

  Lyon

 

Lyon nikdy nehrál evropské finále. Byl (vždy jednou) v semifinále

 

 

  Manchester City

12.12.

  Hoffenheim

 

všech tří pohárů. Vždy odešel poražen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina G

 

 

  Real Madrid

 

 

 

 

 

 

REAL MADRID

 

 

 

 

 

  AS Řím

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  CSKA Moskva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Plzeň

 

 

 

 

 

 

 

 

  Real Madrid

19.9.

  AS Řím

 

Plzeňská třetí účast ve skupinové fázi ligy mistrů.

AS ŘÍM

 

 

  Plzeň

19.9.

  CSKA Moskva

 

Premiéra byla v roce 2011, třetí místo a přesun do play-off EL.

 

 

  CSKA Moskva

2.10.

  Real Madrid

 

 

 

  AS Řím

2.10.

  Plzeň

 

 

 

  AS Řím

23.10.

  CSKA Moskva

 

CSKA MOSKVA

 

 

  Real Madrid

23.10.

  Plzeň

 

 

 

  CSKA Moskva

7.11.

  AS Řím

 

 

 

  Plzeň

7.11.

  Real Madrid

 

 

 

  CSKA Moskva

27.11.

  Plzeň

 

PLZEŇ

 

 

  AS Řím

27.11.

  Real Madrid

 

 

 

  Real Madrid

12.12.

  CSKA Moskva

 

Druhý pokus se odehrál v roce 2013, Plzeň uhrála o dvě remízy

 

 

  Plzeň

12.12.

  AS Řím

 

méně než napoprvé, ale i tentokrát obsadila třetí příčku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lm.jpg   skupina H

 

 

  Juventus

 

 

 

 

 

 

JUVENTUS

 

 

 

 

 

  Manchester United

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Valencia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Young Boys

 

 

 

 

 

 

 

 

  Young Boys

19.9.

  Manchester United

 

Young Boys Bern - v posledních osmi letech, byl tento klub

MANCHESTER UTD.

 

 

  Valencia

19.9.

  Juventus

 

k vidění v základní skupině EL. Teď zažije premiéru v lize mistrů.

 

 

  Juventus

2.10.

  Young Boys

 

 

 

  Manchester United

2.10.

  Valencia

 

 

 

  Young Boys

23.10.

  Valencia

 

VALENCIA

 

 

  Manchester United

23.10.

  Juventus

 

 

 

  Valencia

7.11.

  Young Boys

 

 

 

  Juventus

7.11.

  Manchester United

 

 

 

  Manchester United

27.11.

  Young Boys

 

YOUNG BOYS

 

 

  Juventus

27.11.

  Valencia

 

 

 

  Young Boys

12.12.

  Juventus

 

Manchester dal v historii PMEZ/LM 496 gólů.

 

 

  Valencia

12.12.

  Manchester United

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Z každé skupiny postoupí nejlepší dva kluby do osmifinále. Ze třetích míst se osm klubů přesune do play-off evropské ligy.

 

 

 

 

    Co rozhoduje při bodové shodě:

 

 

 

   

    1. Vyšší počet získaných bodů ve vzájemných zápasech.

 6. Lepší brankový rozdíl ze všech zápasů ve skupině.

    2.  Lepší brankový rozdíl ve vzájemných zápasech.

 7. Vyšší počet vstřelených gólů ze všech zápasů ve skupině.

    3. Vyšší počet vstřelených branek ve vzájemných zápasech.

 8. Vyšší počet gólů vstřelených venku ze všech zápasů ve skupině.

    4. Vyšší počet vstřelených branek na hřištích soupeře, soupeřů ve vz.záp.

 9. Vyšší počet výher. 10. Vyšší počet výher venku

    5. Pokud po uplatnění kritérií 1-4, stále zbude menší počet nerozhodnutých

11. Nižší počet disciplinárních bodů (ČK=3 body, ŽK= 1 bod).

    týmů, opakují se kritéria 1-4 znovu na tento menší počet.

12. Vyšší klubový koeficient.

 

Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů. Los 30. srpna (Monaco).

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Real Madrid

Juventus

 

Dortmund

Benfica

 

Liverpool

Ajax

 

Plzeň

Inter Milán

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atlético

Paris SG

 

Porto

Neapol

 

Schalke

CSKA

 

Bruggy

Hoffenheim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayern

Man. City

 

Man. United

Tottenham

 

Lyon

PSV

 

Galatasaray

CZ Bělehrad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barcelona

Lokomotiv

 

Šachťar

AS Řím

 

Monaco

Valencia

 

Young Boys

AEK

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 28. dosavadních ročníků (i letošek): 33 zemí mělo svůj klub v lize mistrů.

 

 

18-19

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

4

4

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

88

  Španělsko

  Anglie

4

5

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

84

  Anglie

  Itálie

4

3

2

2

2

3

2

3

3

4

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

75

  Itálie

  Německo

4

3

4

4

4

4

3

3

3

3

2

3

3

3

3

2

3

4

3

4

2

3

1

1

1

1

74

  Německo

  Francie

3

2

3

2

2

2

3

3

3

3

3

2

3

2

3

3

3

3

3

2

1

2

1

1

1

1

1

60

  Francie

  Portugalsko

2

3

2

2

3

2

3

2

2

1

2

3

3

2

1

1

2

1

2

2

2

1

1

1

1

1

1

50

  Portugalsko

  Nizozemsko

2

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

3

2

2

1

1

1

1

39

  Nizozemsko

  Rusko

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

2

1

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

37

  Rusko

  Řecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

2

1

2

1

1

1

1

33

  Řecko

  Turecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

2

1

2

2

1

1

2

1

1

1