hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2018-19:

 

 

  Zelená - jistota skupiny, modrá - kvalifikace mistrů, žlutá - „nemistrovská“ kvalifikace. Aktualizace 28.8.

   

1

  Španělsko

104,998

Real Sociedad

Barcelona

Leganés

Atlético

2 / 38

 liga

header

2

  Německo

79,498

Dortmund

Bayern

Hamburg

Hannover

2 / 34

 liga

3

  Anglie

75,962

Man. United

Liverpool

Huddersfield

Man. City

3 / 38

 liga

4

  Itálie

73,332

Juventus

Inter

Neapol

AC Milán

2 / 38

 liga

Systém kvalifikace: zůstanou obě, mistrovská a

5

  Francie

56,665

Paris SG

Monaco

 

St. Étienne

4 / 38

 liga

 nemistrovská“ a bude platit naznačovaný postup 4+2.

6

  Rusko

50,532

Zenit

Lokomotiv

 

Rostov

8 / 30

 liga

V mistrovské kvalifikaci začne velký počet klubů už v prvním

7

  Portugalsko

49,332

Sporting

 

 

Porto

4 / 34

 liga

předkole, a v nemistrovské kvalifikaci bude zařazeno i druhé předkolo.

8

  Ukrajina

42,633

Šachťar

 

 

Dyn. Kyjev

7 / 22 + 0 / 10

 liga

V kvalifikaci mistrů bude i nulté předkolo.

9

  Belgie

42,400

Charleroi

 

 

Bruggy

5 / 30 + 0 / 10

 liga

Přímý postup: 24 klubů a obhájce LM (nebo mistr Česka) a obhájce EL (nebo třetí z Francie).

10

  Turecko

39,200

Galatasaray

 

 

Besiktas

3 / 34

 liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Česko

33,175

Plzeň

 

 

Slavia

5 / 30

 liga

Výsledek obrázku pro Baku National Stadium Výsledek obrázku pro estadio la peineta

12

  Švýcarsko

32,075

FC Curych

 

 

Young Boys

3 / 36

 liga

13

  Nizozemsko

31,063

Feyenoord

 

 

PSV

3 / 34

 liga

14

  Řecko

27,900

Olympiakos

 

 

Panionios

2 / 30 + 0 / 10

 liga

15

  Rakousko

25,350

Sturm

 

 

Salzburg

6 / 36

 liga

16

  Chorvatsko

25,250

Din. Zagreb

7 / 36

 liga

17

  Rumunsko

24,350

CFR Cluj

8 / 26 + 0 / 10

 liga

18

  Dánsko

24,000

Nordsjælland

7 / 26 + 0 / 10

 liga

19

  Bělorusko

19,875

Dinamo Minsk

20 / 30

 liga

20

  Polsko

19,750

Lech Poznaň

7 / 30

 liga

21. září 2017 UEFA vybere, kde se bude hrát finále v roce 2019. Zbývají dva zájemci:

21

  Švédsko

19,725

Malmö FF

21 / 30

 liga

Ázerbájdžán (Baku, 69 870) a Španělsko (Madrid, Estadio La Peineta, 68 000).

22

  Izrael

19,375

Hapoel Haifa

2 / 26 + 0 / 10

 liga

Nejlepší čtyři země budou mít jistotu čtyř přímých postupů.

23

  Skotsko

18,925

Aberdeen

4 / 38

 liga

Prvním třem se přidá jeden přímý účastník, Itálie (zvyklá na dvě přímá místa) bude mít dvojnásobek.

24

  Kypr

18,550

AEL Limassol

1 / 26 + 0 / 10

 liga

Pátá a šestá země bude mít dva přímé postupy.

25

  Norsko

18,325

Rosenborg

20 / 30

 liga

Obhájce LM bude mít jistý postup a také obhájce EL bude mít jistý postup.

26

  Ázerbájdžán

17,750

Karabach

3 / 28

 liga

Co když si jeden, nebo oba obhájci zajistí start v základní skupině LM i z domácích ligových soutěží?

27

  Bulharsko

15,875

Ludogorets

6 / 26 + 0 / 10

 liga

Tyto pozice přejdou na mistra jedenácté země a třetí klub páté země.

28

  Srbsko

15,375

Crvena Zvezda

7 / 30 + 0 / 7

 liga

Čtyři kluby postoupí z kvalifikace mistrů a jen dva z druhé kvalifikace.

29

  Kazachstán

15,250

Astana

25 / 33

 liga

30

  Slovinsko

13,125

Maribor

7 / 36

 liga

Nový (minimálně) tříletý cyklus evropských pohárů, nám přinese příjemné jistoty.

31

  Slovensko

11,750

Nitra

6 / 22 + 0 / 10

 liga

Český mistr má slušnou naději, že se kvalifikuje přímo do základní skupiny.

32

  Moldavsko

9,500

Sheriff

8 / 22

 liga

Už tomu brání jen jedna překážka: vítěz LM 2017/18 si musí skupinu LM zajistit i z ligy.

33

  Maďarsko

9,500

Videoton

7 / 33

 liga

Pokud to nenastane, bude mít jistotu minimálně skupiny EL.

34

  Island

8,375

Valur

17 / 22

 liga

Vítěz domácího poháru naskočí přímo do skupiny EL.

35

  Finsko

7,650

HJK

24 / 33

 liga

Jistotu skupiny (EL) může mít i vicemistr a to tehdy, pokud si obhájce

36

  Albánie

6,625

Skënderbeu

0 / 36

 liga

evropské ligy zajistí skupinu LM i z ligy a náš vicemistr nezvládne kvalifikaci LM.

37

  Irsko

6,575

Cork City

26 / 33

 liga

38

  Bosna

6,500

Zrinjski

6 / 22 + 0 / 10

 liga

Česko si naposledy užívalo přímého postupu pro našeho mistra

39

  Gruzie

6,375

Din. Tbilisi

24 / 36

 liga

v sezóně LM 2005-2006. Ligu v roce 2005 vyhrála Sparta, ale

40

  Lotyšsko

6,125

Jurmala

17 / 28

 liga

skupina ligy mistrů ji tehdy nevyšla. Pouhé dvě domácí remízy (Ajax, Thun)

41

  Makedonie

5,625

Vardar

2 / 36

 liga

a poslední čtvrté nepostupové místo.

42

  Estonsko

5,250

Flora

27 / 36

 liga

43

  Černá Hora

5,250

Sutjeska

5 / 36

 liga

44

  Arménie

5,125

Shirak

4 / 30

 liga

45

  Lucembursko

4,875

Progrés

4 / 26

 liga

46

  Severní Irsko

4,500

Crusaders

2 / 38

 liga

47

  Litva

4,125

Žalgiris

23 / 28 + 0 / 5

 liga

48

  Malta

4,000

Hibernians

2 / 39

 liga

49

  Wales

3,875

Llandudno

2 / 22 + 0 / 10

 liga

50

  Faery

3,500

Vikingur

20 / 27

 liga

51

 * Gibraltar

2,500

Lincoln

0 / 27

* liga

52

  Andorra

1,165

FC Santa C.

0 / 21 + 0 / 6

 liga

53

  San Marino

0,333

La Fiorita

0 / 21 + 0 / 6

 liga

54

  Kosovo

0,000

Llapi

2 / 33

 liga

 

    

 

Rozdělení do předkol. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 13/14 - 17/18.

Jak by mohla vypadat mistrovská a „nemistrovská“ (taky nazývaná jako ligová) kvalifikace?

 Počet postupujících z předkol: 4+2.

Z nultého předkola postoupí jen jeden ze čtyř klubů a bude se hrát dvoukolově.

Zápasy Ligy mistrů by měly nově začínat podobně jako v Evropské lize v 19 a 21 hodin.

Od 19 hodin by se měly hrát vždy dva zápasy a od 21 pak dalších šest. V současnosti začínají utkání ve 20:45.

Situace kolem obhájců:

Pokud si vítěz LM zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na mistra Česka.

Pokud si vítěz EL zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na třetí klub Francie.

 

   

   

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 * Lincoln

2,750

1,750

  La Fiorita

 

  Ludogorets

32,000

4,060

  Limassol

 

  Ludogorets

32,000

7,000

  Lech Poznaň

 

  Olympiakos

53,000

15,750

  Astana

 

 

  FC Santa

2,750

0,500

  Llapi

 

  Maribor

19,500

4,050

  Hapoel Haifa

 

  Maribor

19,500

6,500

  Skënderbeu

 

  Ludogorets

32,000

14,000

  Malmö FF

 

 

  Karabach

18,500

4,000

  Aberdeen

 

  Karabach

18,500

5,500

  Žalgiris

 

  Feyenoord

19,500

9,750

  Sheriff

 

 

  Astana

15,750

3,750

  Zrinjski

 

  Din. Zagreb

17,500

5,320

  Sturm

 

  Maribor

19,500

8,000

  HJK

 

 

 * Lincoln

2,750

2,750

 FC Santa

 

  Malmö FF

14,000

3,000

  Crusaders

 

  Astana

15,750

5,000

  Vardar

 

  Karabach

18,500

8,000

  Din. Minsk

 

 

 

  Sheriff

9,750

3,000

  Víkingur

 

  Malmö FF

14,000

4,815

  Nordsjælland

 

  Din. Zagreb

17,500

7,000

  Rosenborg

 

 

 

  HJK

8,000

2,750

  Hibernians

 

  Sheriff

9,750

4,750

  Crvena Zvezda

 

 

 

 

  Din. Minsk

8,000

2,750

 * Lincoln

 

  HJK

8,000

4,250

  Videoton

 

4. předkolo

 

 

 

  Rosenborg

7,000

2,500

  Shirak

 

  Din. Minsk

8,000

4,250

  Din. Tbilisi

 

  Olympiakos

53,000

19,500

  Maribor

 

 

Čerpací stanice na Moravě s pečetí kvality

 

  Lech Poznaň

7,000

2,500

  Sutjeska

 

  Rosenborg

7,000

3,730

  Cluj

 

  Ludogorets

32,000

18,500

  Karabach

 

 

logo Gold.jpg

 

http://www.csgold.cz

 

  Skënderbeu

6,500

2,425

  Nitra

 

 

  Plzeň

22,000

17,500

  Din. Zagreb

 

 

 

  Žalgiris

5,500

1,750

  Jurmala

 

 

  Feyenoord

19,500

12,000

  FC Curych

 

 

 

  Vardar

5,000

1,750

  Cork City

 

 

 

 

 

  Nordsjælland

4,815

1,650

  Valur

 

Tato varianta by měla platit, pokud by si vítěz LM nezajistil

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

 

 

  Crvena Zvezda

4,750

1,250

  Flora

 

skupinu ligy mistrů z ligy. Mistr z jedenácté země

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

 

 

  Videoton

4,250

0,875

  Progrés

 

(Česko), by musel do čtvrtého předkola.

 

9,566

 

 

  Din. Tbilisi

4,250

0,775

  Llandudno

 

 

 

 

 

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 * Lincoln

2,750

1,750

  La Fiorita

 

  Ludogorets

32,000

4,050

  Hapoel Haifa

 

  Ludogorets

32,000

7,000

  Lech Poznaň

 

  Olympiakos

53,000

14,000

  Malmö FF

 

 

  FC Santa

2,750

0,500

  Llapi

 

  Maribor

19,500

4,000

  Aberdeen

 

  Maribor

19,500

6,500

  Skënderbeu

 

  Ludogorets

32,000

9,750

  Sheriff

 

 

  Karabach

18,500

3,750

  Zrinjski

 

  Karabach

18,500

5,500

  Žalgiris

 

  Maribor

19,500

8,000

  HJK

 

 

  Astana

15,750

3,000

  Crusaders

 

  Din. Zagreb

17,500

5,000

  Vardar

 

  Karabach

18,500

8,000

  Din. Minsk

 

 

 

  Malmö FF

14,000

3,000

  Víkingur

 

  Astana

15,750

4,815

  Nordsjælland

 

  Din. Zagreb

17,500

7,000

  Rosenborg

 

 

 

  Sheriff

9,750

2,750

  Hibernians

 

  Malmö FF

14,000

4,750

  Crvena Zvezda

 

  Astana

15,750

5,320

  Sturm

 

 

 

  HJK

8,000

2,750

 * Lincoln

 

  Sheriff

9,750

4,250

  Videoton

 

 

 

 

  Din. Minsk

8,000

2,750

 FC Santa

 

  HJK

8,000

4,250

  Din. Tbilisi

 

4. předkolo

 

 

Čerpací stanice na Moravě s pečetí kvality

 

  Rosenborg

7,000

2,500

  Shirak

 

  Din. Minsk

8,000

4,060

  Limassol

 

  Olympiakos

53,000

18,500

  Karabach

 

 

logo Gold.jpg

 

  Lech Poznaň

7,000

2,500

  Sutjeska

 

  Rosenborg

7,000

3,730

  Cluj

 

  Ludogorets

32,000

17,500

  Din. Zagreb

 

 

 

  Skënderbeu

6,500

2,425

  Nitra

 

Tato varianta by měla platit, pokud si vítěz LM

 

  Feyenoord

19,500

15,750

  Astana

 

 

 

  Žalgiris

5,500

1,750

  Jurmala

 

zajistí přímý postup do skupinové fáze LM

 

  Maribor

19,500

12,000

  FC Curych

 

 

 

  Vardar

5,000

1,750

  Cork City

 

ze své ligové soutěže. Mistr Česka půjde přímo do skupiny.

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

 

http://www.csgold.cz

 

  Crvena Zvezda

4,750

1,650

  Valur

 

 

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

 

 

  Videoton

4,250

1,250

  Flora

 

 

 

 

 

 

  Din. Tbilisi

4,250

0,875

  Progrés

 

 

 

9,566

 

 

  Limassol

4,060

0,775

  Llandudno

 

 

 

 

 

 

 

   

Nemistrovská“ (ligová) část kvalifikace ligy mistrů:

 

 Vyřazené kluby ze třetího i čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 Vyřazené kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL.

 

 

 

 

 

 

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, nekvalifikoval přímo

  Besiktas

44,000

17,500

  Young Boys

  Porto

73,000

36,000

  PSV

  Porto

73,000

44,000

  Besiktas

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  Salzburg

36,500

5,320

   Panionios

  Dyn. Kyjev

52,000

29,500

  Bruggy

  Dyn. Kyjev

52,000

36,500

  Salzburg

 

 

  PSV

36,000

5,195

  Slavia

  Besiktas

44,000

24,500

  St. Étienne

 

 

 

 

  Salzburg

36,500

13,500

  Rostov

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, kvalifikoval přímo

  Salzburg

36,500

17,500

  Young Boys

  Porto

73,000

36,000

  PSV

  Porto

73,000

44,000

  Besiktas

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  PSV

36,000

5,320

  Panionios

  Dyn. Kyjev

52,000

29,500

  Bruggy

  Dyn. Kyjev

52,000

36,500

  Salzburg

 

Pak by jeho přímé rezervované místo přešlo na třetí tým Francie.

 

 

 

 

  Besiktas

44,000

13,500

  Rostov

 

  Salzburg

36,500

5,195

  Slavia

 

 

 

 Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů. Zvýhodněni budou mistři nejlepších zemí.

 Do prvního koše bude zařazen obhájce LM a sedm mistrů, ze sedmi nejlepších lig podle žebříčku:

 Pokud si obhájce LM, zajistí skupinu i z ligové soutěže, bude v prvním koši i mistr osmé země.

 Další koše už se určují podle klubových koeficientů. Pozice obhájce EL je čisté náhodná.

 

Varianta je platná, pokud si ani jeden obhájce nezajistí skupinu LM i z ligy. Níže je pak varianta, pokud si oba obhájci takové místa zajistí.

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro evropská liga trofej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obhájce LM

Man. United

 

obhájce EL

Man. City

 

Monaco

Ludogorets

 

Leganés

Hannover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juventus

Zenit

 

Atlético

Porto

 

Olympiakos

Galatasaray

 

AC Milán

Huddersfield

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris SG

Sporting

 

Barcelona

Neapol

 

Dyn. Kyjev

Plzeň

 

Inter Milán

Lokomotiv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dortmund

San Sebastian

 

Bayern

Šachťar

 

Liverpool

Feyenoord

 

Hamburg

Charleroi

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juventus

Zenit

 

Atlético

Porto

 

Dyn. Kyjev

St. Étienne

 

Leganés

Hannover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris SG

Šachťar

 

Barcelona

Neapol

 

Liverpool

Plzeň

 

AC Milán

Huddersfield

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dortmund

Sporting

 

Bayern

Monaco

 

Ludogorets

Feyenoord

 

Inter Milán

Lokomotiv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Man. United

San Sebastian

 

Man. City

Olympiakos

 

Galatasaray

Maribor

 

Hamburg

Charleroi

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 28. dosavadních ročníků (i letošek): 33 zemí mělo svůj klub v lize mistrů.

 

 

18-19

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

4

4

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

88

  Španělsko

  Anglie

4

5

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

84

  Anglie

  Itálie

4

3

2

2

2

3

2

3