hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2018-19:

 

 

  Zelená - jistota skupiny, modrá - kvalifikace mistrů, žlutá - „nemistrovská“ kvalifikace.

    

1

  Španělsko

104,998

Barcelona

Atlético

Real Madrid

Valencia

 liga

header

2

  Německo

79,498

Bayern

Schalke

Hoffenheim

Dortmund

 liga

3

  Anglie

75,962

Man. City

Man. United

Tottenham

Liverpool

 liga

4

  Itálie

73,332

Juventus

Neapol

AS Řím

Inter Milán

 liga

Systém kvalifikace: zůstanou obě, mistrovská a

5

  Francie

56,665

Paris SG

Lyon

 

Monaco

 liga

 „nemistrovská“ a bude platit postup 4+2.

6

  Rusko

50,532

Lokomotiv

CSKA

 

Spartak

 liga

V mistrovské kvalifikaci začne velký počet klubů už v prvním

7

  Portugalsko

49,332

FC Porto

 

 

Benfica

 liga

předkole, a v nemistrovské kvalifikaci bude zařazeno i druhé předkolo.

8

  Ukrajina

42,633

Šachťar

 

 

Dyn. Kyjev

 liga

V kvalifikaci mistrů bude i nulté předkolo.

9

  Belgie

42,400

Bruggy

 

 

Lutych

 liga

Přímý postup: 24 klubů + mistr Česka a třetí z Francie.

10

  Turecko

39,200

Galatasaray

 

 

Fenerbahce

 liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Česko

33,175

Plzeň

 

 

Slavia

 liga

12

  Švýcarsko

32,075

Young Boys

 

 

Basilej

 liga

13

  Nizozemsko

31,063

PSV

 

 

Ajax

 liga

14

  Řecko

27,900

AEK

 

 

PAOK

 liga

15

  Rakousko

25,350

Salzburg

 

 

Sturm

 liga

16

  Chorvatsko

25,250

Din. Zagreb

 liga

17

  Rumunsko

24,350

CFR Cluj

 liga

18

  Dánsko

24,000

FC Midtjylland

 liga

19

  Bělorusko

19,875

BATE

 liga

20

  Polsko

19,750

Legia

 

 liga

Finále ligy mistrů 2019 se uskuteční 1. června 2019 na stadionu:

21

  Švédsko

19,725

Malmö FF

 liga

Atlética Madrid Estadio Metropolitano (68 000).

22

  Izrael

19,375

Hapoel Sheva

 liga

Nejlepší čtyři země budou mít jistotu čtyř přímých postupů.

23

  Skotsko

18,925

Celtic

 liga

Prvním třem se přidá jeden přímý účastník, Itálie (zvyklá na dvě přímá místa) bude mít dvojnásobek.

24

  Kypr

18,550

APOEL

 

 liga

Pátá a šestá země bude mít dva přímé postupy.

25

  Norsko

18,325

Rosenborg

 liga

Obhájci LM i EL budou mít jistý postup.

26

  Ázerbájdžán

17,750

Karabach

 liga

Co když si jeden, nebo oba obhájci zajistí start v základní skupině LM i z domácích ligových soutěží?

27

  Bulharsko

15,875

Ludogorets

 liga

Tyto pozice přejdou na mistra jedenácté země a třetí klub páté země.

28

  Srbsko

15,375

Crvena Zvezda

 liga

Čtyři kluby postoupí z kvalifikace mistrů a jen dva z druhé kvalifikace.

29

  Kazachstán

15,250

Astana

 liga

30

  Slovinsko

13,125

Ol. Ljublaň

 liga

Nový (minimálně) tříletý cyklus evropských pohárů, nám přinese příjemné jistoty.

31

  Slovensko

11,750

Trnava

 liga

Český mistr se kvalifikuje přímo do základní skupiny.

32

  Moldavsko

9,500

Sheriff

 liga

 

33

  Maďarsko

9,500

Videoton

 liga

 

34

  Island

8,375

Valur

 liga

Vítěz domácího poháru (nebo třetí z ligy) naskočí přímo do skupiny EL.

35

  Finsko

7,650

HJK

 liga

Jistotu skupiny (EL) má i vicemistr.

36

  Albánie

6,625

Kukesi

 liga

 

37

  Irsko

6,575

Cork City

 liga

38

  Bosna

6,500

Zrinjski

 liga

Česko si naposledy užívalo přímého postupu pro našeho mistra

39

  Gruzie

6,375

Torpedo Kutaisi

 liga

v sezóně LM 2005-2006. Ligu v roce 2005 vyhrála Sparta, ale

40

  Lotyšsko

6,125

Jurmala

 liga

skupina ligy mistrů ji tehdy nevyšla. Pouhé dvě domácí remízy (Ajax, Thun)

41

  Makedonie

5,625

KF Shkëndija

 liga

a poslední čtvrté nepostupové místo.

42

  Estonsko

5,250

Flora

 liga

43

  Černá Hora

5,250

Sutjeska

 liga

44

  Arménie

5,125

Alashkert

 liga

45

  Lucembursko

4,875

Dudelange

 liga

46

  Severní Irsko

4,500

Crusaders

 liga

47

  Litva

4,125

Suduva

 liga

48

  Malta

4,000

Valletta

 liga

49

  Wales

3,875

TNS

 liga

50

  Faery

3,500

Vikingur

 liga

51

 * Gibraltar

2,500

Lincoln

* liga

52

  Andorra

1,165

FC Santa C.

 

 liga

53

  San Marino

0,333

La Fiorita

 

 liga

54

  Kosovo

0,000

FK Drita

 liga

 

   

   

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Santa Col.

0:2p

  FK Drita

 

  Tor. Kutaisi

2:1

 

  Sheriff

 

   (16)

24-25.7.

31.7.-1.8.

  FC Midtjylland

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

  La Fiorita

0:2

 * Lincoln

 

  KF Shkëndija

5:0

0:4

  TNS

 

  Ludogorets

24-25.7.

31.7.-1.8.

  Videoton

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

  Suduva

3:1

0:1

  APOEL

 

  Kukesi

24-25.7.

31.7.-1.8.

   (4)

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

  FK Drita

4:1p

 * Lincoln

 

  Ol. Ljublaň

0:1

 

  Karabach

 

  Cluj

24-25.7.

31.7.-1.8.

  Malmö FF

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dudelange

1:1

1:2

  Videoton

 

  Din. Zagreb

24-25.7.

31.7.-1.8.

  Hapoel Sheva

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

Kal

 

  FK Drita

0:3

0:2

  Malmö FF

 

  Crvena Zvezda

24-25.7.

31.7.-1.8.

  Suduva

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

 

 

  Víkingur

1:2

1:3

  HJK

 

  BATE

24-25.7.

31.7.-1.8.

  HJK

 

 

 

 

 

  Ludogorets

7:0

2:0

  Crusaders

 

  KF Shkëndija

24-25.7.

31.7.-1.8.

   (1)

 

4. předkolo

 

 

 

 

  Cork City

0:1

0:3

  Legia

 

  Legia

24-25.7.

31.7.-1.8.

   (15)

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

 

  Valur

1:0

 

  Rosenborg

 

   (14)

24-25.7.

31.7.-1.8.

   (10)

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

 

  Kukesi

0:0

1:1

  Valletta

 

 

 

 

 

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

 

  Flora

1:4

1:3

  Hapoel Sheva

 

 

 

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

 

  Jurmala

0:0

0:2

  Crvena Zvezda

 

 

 

 

 

 

  Alashkert

0:3

 

  Celtic

 

 

 

 

 

 

 

 

  Trnava

1:0

 

  Zrinjski

 

 

 

 

 

 

 

 

  Astana

1:0

 

  Sutjeska

 

 

 

9,566

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nasazení

nulté předkolo

nenasazení

 

nasazení

1. předkolo

nenasazení

 

nasazení

2. předkolo

nenasazení

 

nasazení

3. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Santa Col.

2,750

1,750

  La Fiorita

 

  Ludogorets

37,000

3,500

  KF Shkëndija

 

  Ludogorets

37,000

11,500

  FC Midtjylland

 

  Salzburg

53,500

20,500

  BATE

 

 

 * Lincoln

2,750

0,000

  FK Drita

 

  Celtic

31,000

3,500

  Dudelange

 

  Celtic

31,000

10,750

  Crvena Zvezda

 

  Ludogorets

37,000

17,500

  Din. Zagreb

 

 

  APOEL

27,000

3,500

  Trnava

 

  Suduva *

27,000

10,000

  Hapoel Sheva

 

  Celtic

31,000

14,750

  Sheriff

 

Kluby s hvězdičkou, mají pro dané předkolo převzatý koeficient.

 

  Legia

24,500

3,000

  Víkingur

 

  Legia

24,500

9,000

  Rosenborg

 

  Legia

24,500

14,000

  Malmö FF

 

 

 

 

  Astana

21,750

3,000

  Crusaders

 

  Astana

21,750

8,000

  HJK

 

  Astana

21,750

10,750

  Crvena Zvezda

 

 

 

 

  Karabach

20,500

2,900

  Ol. Ljublaň

 

  Karabach

20,500

4,250

  Videoton

 

  Karabach

20,500

10,000

  AEK

 

 

 

 

  Sheriff

14,750

2,750

  FK Drita *

 

  BATE

20,500

4,250

  Kukesi

 

 

 

 

 

 

 

  Malmö FF

14,000

2,500

  Sutjeska

 

  Din. Zagreb

17,500

4,090

  Cluj

 

nasazení

4. předkolo

nenasazení

 

 

 

 

  Crvena Zvezda

10,750

2,500

  Alashkert

 

  Sheriff

14,750

3,750

  Zrinjski

 

  Salzburg

53,500

24,500

  Legia

 

 

 

 

  Hapoel Sheva

10,000

2,000

  Suduva

 

  Malmö FF

14,000

3,500

  KF Shkëndija

 

  Ludogorets

37,000

21,750

  Astana

 

 

 

 

  Rosenborg

9,000

1,750

  Cork City

 

 

 

  PSV

36,000

20,500

  Young Boys

 

 

 

 

  HJK

8,000

1,750

  Jurmala

 

Vyřazení z nultého a prvního předkola se přesunou do 2. předkola EL.

 

  Celtic

31,000

20,500

  Karabach

 

 

 

 

  TNS

5,000

1,650

  Valur

 

Vyřazení z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL.

 

 

 

 

 

 

  Videoton

4,250

1,250

  Flora

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

 

 

 

 

 

  Kukesi

4,250

1,000

  Tor. Kutaisi

 

Jde o mistrovskou část kvalifikace EL.

 

 

 

 

 

  Zrinjski

3,750

0,900

  Valletta

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

9,566

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

„Nemistrovská“ (ligová) část kvalifikace ligy mistrů:

 

 Vyřazené kluby ze třetího i čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 Vyřazené kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL, a to

 do klasické kvalifikace EL, nikoliv do té z vypadnutých klubů z mistrovské části LM.

 

 

 

 

 

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PAOK

24.7.

1.8.

  Basilej

 

7-8.8.

14.8.

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

  Ajax

25.7.

1.8.

  Sturm

 

7-8.8.

14.8.

 

 

21-22.8.

28-29.8.

 

 

 

 

 

 

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

 

 

 

 

 

7-8.8.

14.8.

 

 

 

 

 

Český vicemistr má jistotu minimálně skupiny EL.

  Basilej

71,000

29,500

  PAOK

  Benfica

80,000

23,500

  Fenerbahce

  Benfica

80,000

62,000

  Dyn. Kyjev

 

 

 

  Ajax

53,500

6,470

  Sturm

  Basilej

71,000

13,500

  Spartak

  Basilej

71,000

53,500

  Ajax

 

 

 

 

 

 

  Dyn. Kyjev

62,000

12,500

  Lutych

 

 

 

  Ajax

53,500

7,500

  Slavia

 

 

 

 Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů. Los 30. srpna (Monaco).

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Real Madrid

Juventus

 

Dortmund

Benfica

 

AS Řím

Monaco

 

PSV

Bruggy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atlético

Paris SG

 

Porto

Neapol

 

Schalke

Salzburg

 

Valencia

Galatasaray

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bayern

Man. City

 

Man. United

Basilej

 

Liverpool

CSKA

 

Plzeň

Inter Milán

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barcelona

Lokomotiv

 

Šachťar

Tottenham

 

Lyon

Ludogorets

 

Celtic

Hoffenheim

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 28. dosavadních ročníků (i letošek): 33 zemí mělo svůj klub v lize mistrů.

 

 

18-19

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

4

4

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

88

  Španělsko

  Anglie

4

5

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

84

  Anglie

  Itálie

4

3

2

2

2

3

2

3

3

4

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

75

  Itálie

  Německo

4

3

4

4

4

4

3

3

3

3

2

3

3

3

3

2

3

4

3

4

2

3

1

1

1

1

74

  Německo

  Francie

3

2

3

2

2

2

3

3

3

3

3

2

3

2

3

3

3

3

3

2

1

2

1

1

1

1

1

60

  Francie

  Portugalsko

1

3

2

2

3

2

3

2

2

1

2

3

3

2

1

1

2

1

2

2

2

1

1

1

1

1

1

49

  Portugalsko

  Nizozemsko

 

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

3

2

2

1

1

1

1

37

  Nizozemsko

  Rusko

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

2

1

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

37

  Rusko

  Řecko

 

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

2

1

2

1

1

1

1

32

  Řecko

  Turecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

2

1

2

2

1

1

2

1

1

1

30

  Turecko

  Ukrajina

1

1

1

2

1

1

2

1

1

1

2

2

2

2

1

1

1

2

1

1

1

1