hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2019-20:

 

 

  Aktualizace 9. října. Zelená - jistota skupiny, modrá - kvalifikace mistrů, žlutá - „nemistrovská“ kvalifikace.

   

1

  Španělsko

106,998

Sevilla

Barcelona

Atlético

Real Madrid

8 / 38

 liga

header

2

  Anglie

79,605

Man. City

Chelsea

Liverpool

Arsenal

8 / 38

 liga

3

  Itálie

76,249

Juventus

Neapol

Inter

Lazio

8 / 38

 liga

4

  Německo

71,427

Dortmund

Lipsko

Mönchengladbach

Brémy

7 / 34

 liga

Zeleně: jistota skupiny

5

  Francie

56,415

Paris SG

Lille

 

Marseille

9 / 38

 liga

Modře: čtvrté až nulté předkolo

6

  Rusko

53,382

Zenit

Krasnodar

 

Rostov

10 / 30

 liga

Žlutě: „nemistrovská, také ligová“ část kvalifikace

7

  Portugalsko

47,248

Benfica

 

 

Braga

7 / 34

 liga

Bíle: čekatelé na obhájce

8

  Ukrajina

41,133

Šachťar

 

 

Dyn. Kyjev

11 / 22 + 0 / 10

 liga

 

9

  Belgie

38,500

Genk

 

 

Bruggy

10 / 30 + 0 / 10

 liga

Přímý postup: 24 klubů a obhájce LM (nebo mistr Rakouska) a obhájce EL (nebo třetí z Francie).

10

  Turecko

35,800

Galatasaray

 

 

Besiktas

8 / 34

 liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Rakousko

32,850

Salzburg

 

 

St. Pölten

10 / 22 + 0 / 10

 liga

12

  Švýcarsko

30,200

Young Boys

 

 

Basilej

10 / 36

 liga

13

  Česko

30,175

Slavia

 

 

Plzeň

11 / 30 + 0 / 5

 liga

14

  Nizozemsko

29,749

PSV

 

 

Ajax

8 / 34

 liga

15

  Řecko

28,600

PAOK

 

 

Atromitos

6 / 30

 liga

16

  Chorvatsko

26,000

Din. Zagreb

10 / 36

 liga

17

  Dánsko

25,950

FC Kodaň

12 / 26 + 0 / 10

 liga

18

  Izrael

21,750

Hap. Hadera

5 / 26 + 0 / 10

 liga

19

  Kypr

21,550

Limassol

5 / 22 + 0 / 10

 liga

20

  Rumunsko

20,450

FCSB

11 / 26 + 0 / 10

 liga

Finále ligy mistrů 2020 se uskuteční v Turecku.

21

  Polsko

20,125

Gdaňsk

11 / 30 + 0 / 7

 liga

Istanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı)

22

  Švédsko

19,975

AIK

25 / 30

 liga

 

23

  Bulharsko

19,125

Levski

11 / 26 + 0 / 10

 liga

 

24

  Ázerbájdžán

19,125

Karabach

6 / 28

 liga

 

25

  Srbsko

18,750

Crvena Zvezda

11 / 30 + 0 / 7

 liga

 

26

  Skotsko

18,625

Heart

8 / 38

 liga

 

27

  Bělorusko

18,625

BATE

23 / 30

 liga

 

28

  Kazachstán

18,125

Astana

28 / 33

 liga

 

29

  Norsko

17,425

Rosenborg

25 / 30

 liga

 

30

  Slovinsko

14,250

Maribor

12 / 36

 liga

 

31

  Slovensko

12,125

Slovan

11 / 32

 liga

Nový formát české ligy – otázky a odpovědi.

32

  Moldavsko

10,000

Sheriff

 

 liga

 

33

  Albánie

8,500

Partizani

8 / 36

 liga

 

34

  Island

8,250

Valur

 

 liga

 

35

  Maďarsko

8,125

Ferencvároš

10 / 33

 liga

 

36

  Makedonie

7,500

Vardar

9 / 36

 liga

 

37

  Finsko

6,900

HJK

 

 liga

38

  Irsko

6,700

Dundalk

 

 liga

 

39

  Bosna

6,625

Sarajevo

13 / 22 + 0 / 10

 liga

 

40

  Lotyšsko

5,625

Riga FC

24 / 28

 liga

 

41

  Estonsko

5,500

Nõmme Kalju

32 / 36

 liga

 

42

  Litva

5,375

Suduva

26 / 33

 liga

43

  Gruzie

5,000

Saburtalo

28 / 36

 liga

44

  Černá Hora

5,000

Titograd

11 / 36

 liga

45

  Arménie

4,875

Banants

10 / 32

 liga

46

  Malta

4,500

Sliema

5 / 26

 liga

47

  Lucembursko

4,375

Jeunesse

8 / 26

 liga

48

  Severní Irsko

4,250

Glenavon

10 / 38

 liga

49

  Wales

3,875

TNS

4 / 32

 liga

50

  Faery

3,750

HB Tórshavn

 

 liga

51

 * Gibraltar

3,000

Lincoln

4 / 27

* liga

52

  Andorra

1,331

Santa Julia

4 / 21

 liga

53

  San Marino

0,499

La Fiorita

0 / 21 + 0 / 6

 liga

54

  Kosovo

0,000

Feronikeli

9 / 33

 liga

 

    

 

Rozdělení do předkol. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 14/15 - 18/19.

Vypadnuté kluby z nultého předkola a prvního předkola se přesunou do 2. předkola EL.

Vypadnuté kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL.

Vypadnuté kluby ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL (vše mistrovská kvalifikace).

 

 

Situace kolem obhájců:

Pokud si vítěz LM zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na mistra Rakouska.

Pokud si vítěz EL zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na třetí klub Francie.

 

   

   

 

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Lincoln

4,250

1,250

 Santa Julia

 

  Astana

24,500

4,250

  Sarajevo

 

  FC Kodaň

30,000

9,000

  HJK

 

  PSV

35,000

22,000

  Karabach

 

 

 La Fiorita

3,000

0,500

 Feronikeli

 

  FCSB

23,000

4,125

  Heart

 

  Astana

24,500

7,000

  Dundalk

 

  FC Kodaň

30,000

19,500

  Din. Zagreb

 

 

  BATE

22,500

3,850

  Gdaňsk

 

  FCSB

23,000

6,000

  TNS

 

  Astana

24,500

18,500

  Maribor

 

 

  Karabach

22,000

3,500

  Kalju

 

  BATE

22,500

6,000

  Slovan

 

  PAOK

23,500

14,750

  Crvena Zvezda

 

 

Vyřazení z nultého a prvního předkola se přesunou do 2. předkola EL.

 

  Maribor

18,500

3,500

  Ferencvároš

 

  Karabach

22,000

5,500

  AIK

 

  FCSB

23,000

12,250

  Sheriff

 

 

Vyřazení z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL.

 

  Crvena Zvezda

14,750

3,300

  Levski

 

  Din. Zagreb

19,500

5,000

  Vardar

 

  BATE

22,500

11,500

  Rosenborg

 

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

  Sheriff

12,250

3,000

  La Fiorita

 

  Maribor

18,500

4,585

  Limassol

 

 

 

 

 

Jde o mistrovskou část kvalifikace EL.

 

  Rosenborg

11,500

3,000

  Titograd

 

  Crvena Zvezda

14,750

4,250

  Suduva

 

4. předkolo

 

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

  HJK

9,000

2,750

  Valur

 

  Sheriff

12,250

4,250

 * Lincoln

 

  PSV

35,000

23,000

  PAOK

 

 

 

 

  Dundalk

7,000

1,750

  Banants

 

  Rosenborg

11,500

3,725

  Hap. Hadera

 

  FC Kodaň

30,000

22,500

  FCSB

 

 

 

  TNS

6,000

1,750

  Glenavon

 

Tato varianta bude platit, pokud si vítěz LM

 

  Young Boys

24,500

22,500

  BATE

 

 

 

  Slovan

6,000

1,500

  Flamurtari

 

zajistí přímý postup do skupinové fáze LM ze své ligové soutěže.

 

  Astana

24,500

10,500

  Slavia

 

 

 

  AIK

5,500

1,500

  HB Tórshavn

 

Což je pravděpodobné. Pak nastanou tyto přesuny:

 

 

 

 

 

  Vardar

5,000

1,125

  Riga FC

 

Mistr Rakouska půjde přímo do skupiny.

 

 

 

 

 

  Limassol

4,585

1,050

  Jeunesse

 

Mistr Česka se přesune do čtvrtého předkola.

 

 

 

 

  Suduva

4,250

1,025

  Sliema

 

Mistr Řecka se přesune do třetího předkola.

 

9,566

 

 

* Lincoln

4,250

0,950

  Saburtalo

 

Mistr Izraele se přesune do druhého předkola.

 

 

 

 

 

   

Nemistrovská“ (ligová) část kvalifikace ligy mistrů:

 

 Vyřazené kluby ze třetího i čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 Vyřazené kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL, a to

 do standartní kvalifikace EL, nikoliv do té z vypadnutých klubů z mistrovské části LM.

 

 

 

 

 

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, nekvalifikoval přímo

  Besiktas

60,000

27,000

  Plzeň

  Besiktas

60,000

32,500

  Bruggy

  Besiktas

60,000

54,500

  Basilej

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  Basilej

54,500

5,570

  St. Pölten

  Dyn. Kyjev

57,000

31,000

  Marseille

  Dyn. Kyjev

57,000

50,500

  Ajax

 

 

  Ajax

50,500

5,240

  Atromitos

  Basilej

54,500

31,000

  Braga

 

 

 

 

  Ajax

50,500

13,500

  Rostov

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, kvalifikoval přímo

  Basilej

54,500

27,000

  Plzeň

  Besiktas

60,000

32,500

  Bruggy

  Besiktas

60,000

54,500

  Basilej

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  Ajax

50,500

5,240

  Atromitos

  Dyn. Kyjev

57,000

31,000

  Braga

  Dyn. Kyjev

57,000

50,500

  Ajax

 

Pak by jeho přímé rezervované místo přešlo na třetí tým Francie.

 

 

 

 

  Basilej

54,500

13,500

  Rostov

 

  Ajax

50,500

5,570

  St. Pölten

 

 

 

 Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů. Zvýhodněni budou mistři nejlepších zemí.

 Do prvního koše budou zařazeni obhájci LM a EL a šest mistrů, ze šesti nejlepších lig podle žebříčku:

 Pokud obhájce LM získá také ligový titul, bude v prvním koši i mistr sedmé země.

 Pokud obhájce EL získá také ligový titul, bude v prvním koši i mistr osmé země.

 

Varianta je platná, pokud si obhájce LM zajistí skupinu LM i z ligy. Níže je pak varianta, pokud si oba obhájci takové místa zajistí.

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro evropská liga trofej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obhájce EL

Man. City

 

Real Madrid

Šachťar

 

Besiktas

Lazio

 

Young Boys

Lipsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juventus

Dortmund

 

Barcelona

Neapol

 

Dyn. Kyjev

FC Kodaň

 

Astana

Genk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevilla

Zenit

 

Atlético

Liverpool

 

Salzburg

Mgladbach

 

Inter

Brémy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris SG

Benfica

 

Arsenal

Chelsea

 

PSV

Krasnodar

 

Galatasaray

Lille

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 29. dosavadních ročníků:

 

 

19-20

18-19

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

4

4

4

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

92

  Španělsko

  Anglie

4

4

5

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

88

  Anglie

  Itálie

4

4

3

2

2

2

3

2

3

3

4

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

79

  Itálie

  Německo

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

3

2

3

3

3

3

2

3

4

3

4

2

3

1

1

1

1

78

  Německo

  Francie

2

3

2

3

2

2

2

3

3

3

3

3

2

3

2

3

3

3

3

3

2

1

2

1

1

1

1

1

63

  Francie

  Portugalsko

1

2

3

2

2

3

2

3

2

2

1

2

3

3

2

1

1

2

1

2

2

2

1

1

1

1

1

1

50

  Portugalsko

  Rusko

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

2

1

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

39

  Rusko

  Nizozemsko

 

2

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

3

2

2

1

1

1

1

39

  Nizozemsko

  Řecko

 

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

2

2

3

2

2

2

1

2

1

1

1

1

33

  Řecko

  Turecko

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

2

1

2

2

1

1

2

1

1

1

31

  Turecko

  Ukrajina

1

1

1

1

2

1

1

2

1

1

1

2

2

2

2

1

1

1

2

1

1

1

1

1

31

  Ukrajina

  Belgie

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

2

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

25

  Belgie

  Skotsko

 

 

1

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

2

1

1

1

1

1

1

20

  Skotsko

  Rumunsko

 

 

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

1

12

  Rumunsko

  Norsko

 

 

1

1

1

1

1

1

2

1

1

1

1

12

  Norsko

  Česko

 

1

1

1

1

1

1

1