hlavní stránka

access list

kluby

los LM

statistiky

regulations

magazín LM na ČT

Liga mistrů 2019-20:

 

 

  Zelená - jistota skupiny, modrá - kvalifikace mistrů, žlutá - „nemistrovská“ kvalifikace.

   

1

  Španělsko

106,998

 

 

 

 

0 / 38

 liga

header

2

  Anglie

79,605

 

 

 

 

0 / 38

 liga

3

  Itálie

76,249

 

 

 

 

0 / 38

 liga

4

  Německo

71,427

 

 

 

 

0 / 34

 liga

Zeleně: jistota skupiny

5

  Francie

56,415

 

 

 

 

0 / 38

 liga

Modře: čtvrté až nulté předkolo

6

  Rusko

53,382

 

 

 

 

0 / 30

 liga

Žlutě: „nemistrovská, také ligová“ část kvalifikace

7

  Portugalsko

47,248

 

 

 

 

0 / 34

 liga

Bíle: čekatelé na obhájce

8

  Ukrajina

41,133

 

 

 

 

0 / 22 + 0 / 10

 liga

 

9

  Belgie

38,500

 

 

 

 

0 / 30 + 0 / 10

 liga

Přímý postup: 24 klubů a obhájce LM (nebo mistr Rakouska) a obhájce EL (nebo třetí z Francie).

10

  Turecko

35,800

 

 

 

 

0 / 34

 liga

8 skupin po 4. Z každé skupiny postoupí dva. Třetí pozice znamená přesun do EL.

11

  Rakousko

32,850

 

 

 

 

0 / 22 + 0 / 10

 liga

12

  Švýcarsko

30,200

 

 

 

 

0 / 36

 liga

13

  Česko

30,175

 

 

 

 

0 / 30 + 0 / 5

 liga

14

  Nizozemsko

29,749

 

 

 

 

0 / 34

 liga

15

  Řecko

28,600

 

 

 

 

0 / ?

 liga

16

  Chorvatsko

26,000

 

0 / 36

 liga

17

  Dánsko

25,950

 

0 / 26 + 0 / 10

 liga

18

  Izrael

21,750

 

0 / 26 + 0 / 10

 liga

19

  Kypr

21,550

 

0 / 22 + 0 / 10

 liga

20

  Rumunsko

20,450

 

0 / 26 + 0 / 10

 liga

Finále ligy mistrů 2020 se uskuteční v Turecku.

21

  Polsko

20,125

 

0 / 30 + 0 / 7

 liga

Istanbul (Atatürk Olimpiyat Stadı)

22

  Švédsko

19,975

AIK

15 / 30

 liga

 

23

  Bulharsko

19,125

 

0 / 26 + 0 / 10

 liga

 

24

  Ázerbájdžán

19,125

 

0 / 28

 liga

 

25

  Srbsko

18,750

 

0 / 30 + 0 / 7

 liga

 

26

  Skotsko

18,625

 

0 / 38

 liga

 

27

  Bělorusko

18,625

BATE

17 / 30

 liga

 

28

  Kazachstán

18,125

Astana

20 / 33

 liga

 

29

  Norsko

17,425

SK Brann

16 / 30

 liga

 

30

  Slovinsko

14,250

 

0 / 36

 liga

 

31

  Slovensko

12,125

 

0 / 32

 liga

Nový formát české ligy – otázky a odpovědi.

32

  Moldavsko

10,000

Sheriff

14 / 27

 liga

 

33

  Albánie

8,500

 

0 / 36

 liga

 

34

  Island

8,250

Valur

13 / 22

 liga

 

35

  Maďarsko

8,125

 

0 / 33

 liga

 

36

  Makedonie

7,500

 

0 / 36

 liga

 

37

  Finsko

6,900

HJK

19 / 33

 liga

38

  Irsko

6,700

Cork City

27 / 36

 liga

 

39

  Bosna

6,625

 

 

 liga

 

40

  Lotyšsko

5,625

Rīgas

15 / 28

 liga

 

41

  Estonsko

5,500

Nõmme Kalju

19 / 36

 liga

 

42

  Litva

5,375

Suduva

19 / 33

 liga

43

  Gruzie

5,000

Saburtalo

18 / 36

 liga

44

  Černá Hora

5,000

 

0 / 36

 liga

45

  Arménie

4,875

 

0 / 32

 liga

46

  Malta

4,500

 

0 / 26

 liga

47

  Lucembursko

4,375

 

0 / 26

 liga

48

  Severní Irsko

4,250

 

 

 liga

49

  Wales

3,875

 

0 / 32

 liga

50

  Faery

3,750

 

0 / 27

 liga

51

 * Gibraltar

3,000

 

0 / 27

* liga

52

  Andorra

1,331

 

0 / 21

 liga

53

  San Marino

0,499

 

 

 liga

54

  Kosovo

0,000

 

0 / 33

 liga

 

    

 

Rozdělení do předkol. O tom kdo bude nasazen, rozhodne klubový koeficient za období 14/15 - 18/19.

Vypadnuté kluby z nultého předkola a prvního předkola se přesunou do 2. předkola EL.

Vypadnuté kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL.

Vypadnuté kluby ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL (vše mistrovská kvalifikace).

 

 

Situace kolem obhájců:

Pokud si vítěz LM zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na mistra Rakouska.

Pokud si vítěz EL zajistí postup do skupinové fáze i z ligové soutěže, jeho místo ve skupině přejde na třetí klub Francie.

 

   

   

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Gibraltar

 

 

 San Marino

 

  Izrael

 

 

  Maďarsko

 

  Řecko

38,000

 

 

 

  Nizozemsko

45,500

 

 

 

 

 Andorra

 

 

 Kosovo

 

  Kypr

 

 

  Makedonie

 

  Dánsko

28,500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Rumunsko

 

 

  HJK

 

  Chorvatsko

17,500

 

 

 

  Česko

35,500

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Cork City

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  AIK

 

 

  Bosna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Rigas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Nomme Kalju

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Suduva

 

 

 

 

 

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Saburtalo

 

 

 

 

 

 

  Švýcarsko

54,000

 

 

 

 

 

 

  BATE

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro zajímavost uveden aktuální nejvyšší koeficient země.

 

  Astana

 

 

  Arménie

 

 

  Rakousko

41,000

 

 

 

 

 

  SK Brann

 

 

  Malta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovinsko

 

 

  Lucembursko

 

 

 

 

 

  Slovensko

 

 

  Severní Irsko

 

Tato varianta bude platit, pokud by si vítěz LM nezajistil

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

 

 

  Sheriff

 

 

  Wales

 

skupinu ligy mistrů z ligy. Mistr z jedenácté země (Rakousko) by

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

 

 

  Albánie

 

 

  Faery

 

musel do čtvrtého předkola.

 

9,566

 

 

  Valur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nulté předkolo

 

1. předkolo

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Gibraltar

 

 

 San Marino

 

  Kypr

 

 

  Makedonie

 

  Chorvatsko

 

 

 

 

  Nizozemsko

 

 

 

 

 

 Andorra

 

 

 Kosovo

 

  Rumunsko

 

 

  Finsko

 

  Dánsko

 

 

 

 

  Řecko

 

 

 

 

 

  Polsko

 

 

  Irsko

 

  Izrael

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švédsko

 

 

  Bosna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Bulharsko

 

 

  Lotyšsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Ázerbájdžán

 

 

  Estonsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Srbsko

 

 

  Litva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skotsko

 

 

  Gruzie

 

 

 

 

 

 

4. předkolo

 

 

 

 

  Bělorusko

 

 

  Černá Hora

 

 

 

 

 

 

  Švýcarsko

 

 

 

 

 

 

 

  Kazachstán

 

 

  Arménie

 

 

 

 

 

 

  Česko

 

 

 

 

 

 

  Norsko

 

 

  Malta

 

Tato varianta bude platit, pokud si vítěz LM

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovinsko

 

 

  Lucembursko

 

zajistí přímý postup do skupinové fáze LM

 

 

 

 

 

 

 

 

  Slovensko

 

 

  Severní Irsko

 

ze své ligové soutěže. Mistr Rakouska půjde přímo do skupiny.

 

Vyřazení ze čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 

 

 

  Moldavsko

 

 

  Wales

 

 

 

Vyřazení ze třetího předkola se přesunou do 4. předkola EL.

 

 

 

  Albánie

 

 

  Faery

 

 

 

 

 

 

  Island

 

 

 

 

 

 

9,566

 

 

  Maďarsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Nemistrovská“ (ligová) část kvalifikace ligy mistrů:

 

 Vyřazené kluby ze třetího i čtvrtého předkola se přesunou do základní skupiny EL.

 Vyřazené kluby z druhého předkola se přesunou do 3. předkola EL, a to

 do standartní kvalifikace EL, nikoliv do té z vypadnutých klubů z mistrovské části LM.

 

 

 

 

 

 

2. předkolo

 

3. předkolo

 

4. předkolo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, nekvalifikoval přímo

  Turecko

 

 

  Česko

  Francie

 

 

  Belgie

 

 

 

 

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  Rakousko

 

 

  Nizozemsko

  Rusko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Švýcarsko

 

 

  Řecko

  Portugalsko

 

 

 

 

 

 

 

  Ukrajina

 

 

 

 

 

 

 

Tato varianta by platila, kdyby se obhájce EL, kvalifikoval přímo

  Švýcarsko

 

 

  Nizozemsko

  Rusko

 

 

  Turecko

 

 

 

 

 

 

do skupiny LM i z ligové soutěže.

  Česko

 

 

  Řecko

  Portugalsko

 

 

  Rakousko

 

 

 

 

 

Pak by jeho přímé rezervované místo přešlo na třetí tým Francie.

 

 

 

 

  Ukrajina

 

 

 

 

  Belgie

 

 

 

 

 

 

 Rozdělení do košů před losem skupin ligy mistrů. Zvýhodněni budou mistři nejlepších zemí.

 Do prvního koše budou zařazeni obhájci LM a EL a šest mistrů, ze šesti nejlepších lig podle žebříčku:

 Pokud obhájce LM získá také ligový titul, bude v prvním koši i mistr sedmé země.

 Pokud obhájce EL získá také ligový titul, bude v prvním koši i mistr osmé země.

 

Varianta je platná, pokud si ani jeden obhájce nezajistí skupinu LM i z ligy. Níže je pak varianta, pokud si oba obhájci takové místa zajistí.

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obhájce LM

***************

 

***************

***************

 

***************

***************

 

***************

***************

 

 

Výsledek obrázku pro evropská liga trofej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obhájce EL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

1. koš

 

2. koš

 

3. koš

 

4. koš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Žebříček účastí jednotlivých zemí, podle postupů do základních skupin LM za všech 29. dosavadních ročníků:

 

 

19-20

18-19

17-18

16-17

15-16

14-15

13-14

12-13

11-12

10-11

09-10

08-09

07-08

06-07

05-06

04-05

03-04

02-03

01-02

00-01

99-00

98-99

97-98

96-97

95-96

94-95

93-94

92-93

91-92

celkem

 

  Španělsko

4

4

4

4

5

4

4

4

4

3

4

4

4

3

4

4

4

4

4

4

3

3

2

1

1

1

1

1

92

  Španělsko

  Anglie

4

4

5

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

4

3

4

3

3

3

2

2

1

1

1

88

  Anglie

  Itálie

4

4

3

2

2

2

3

2

3

3

4

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

79

  Itálie

  Německo

4

4

3

4

4

4

4

3

3

3

3

2

3

3

3

3

2

3

4

3

4

2

3

1

1

1

1

78

  Německo

  Francie

2

3

2

3

2

2

2

3

3

3

3

3

2

3

2

3

3

3

3

3

2

1

2

1

1

1

1

1

63

  Francie

  Portugalsko

1

1

3

2

2

3

2

3

2

2

1

2

3

3

2

1

1

2

1

2

2

2

1

1

1

1

1

1

50

  Portugalsko

  Rusko

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

2

1

1

2

1

1

2

2

1

1

1

1

1

1

1

39

  Rusko

  Nizozemsko